Finanse i Inwestycje

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o blockchainie, ale boicie się zapytać…

location icon
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ Łojasiewicza 6, Kraków
calendar icon
Od 18 lis 17:00 do 18 lis 18:30

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ serdecznie zaprasza na wspólne świętowanie 4. urodzin AIP UJ. Przez cały tydzień zaplanowaliśmy szereg wydarzeń o zróżnicowanej tematyce, które idealnie wpisują się w założenia trwającego równolegle Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Słowo "Blockchain" odmieniane jest obecnie przez wszystkie przypadki, pojawia się zarówno w telewizji śniadaniowej, jak i w publikacjach naukowych. Jest to jednak współczesne Yeti - twór, o którym wszyscy słyszeli, ale w praktyce mało kto jest w stanie klarownie wyjaśnić, jak działa i do czego, oprócz równie enigmatycznego świata kryptowalut, można zastosować tę technologię. Dlatego poprosiliśmy dr. Krzysztofa Misztala, wykładowcę akademickiego i współzałożyciela firmy diCELLA, żeby w przystępny sposób objaśnił, czym jest technologia blockchain i w jakich obszarach wykorzystuje się ją obecnie.

Po prezentacji zapraszamy na sesję Q&A.


Dr Krzysztof Misztal jest adiunktem w Katedrze Uczenia Maszynowego na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od grudnia 2018 roku jest kierownikiem prac B+R w diCELLa sp. z o.o., której jest założycielem.


Dr Krzysztof Misztal posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Tytuł doktora uzyskał na podstawie obrony pracy doktorskiej o tytule: "Detection and recognition of the circular and elliptical patterns". Studia magisterskie ukończył na dwóch kierunkach: informatyka stosowana (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ) oraz matematyka (Wydział Matematyki i Informatyki UJ). Dr Krzysztof Misztal specjalizuje się w badaniach w zakresie uczenia maszynowego, analizy obrazu oraz biometrii. Duże doświadczenie w badaniu powyższych zagadnień poparte jest realizacją grantów i projektów badawczych realizowanych zarówno ze źródeł publicznych jak i grantów przyznawanych przez firmy. Dr Krzysztof Misztal współpracował z sektorem prywatnym, m.in. z firmą ABB, Samsung, Reliability Solutions, HTA Consulting. Jest współautorem 25 artykułów naukowych.

KIEDY: 18 listopada, 17:00 - 18:30
GDZIE: siedziba AIP UJ (ul. Łojasiewicza 6, Wydział Matematyki i Informatyki UJ)

Zapisy na wydarzenie:

✉️ inkubator@uj.edu.pl lub
➡️ blockchainaipuj

Szczegóły poniżej ⤵️
http://www.aip.uj.edu.pl/

https://evenea.pl/event/blockchainaipuj/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Blockchain w AIP UJ
już niedostępne -