Poeci nobliści. Szymborska i Miłosz - twarze nowej siedziby głównej Biblioteki Kraków

location icon
Kraków ul. Krakowska 29, ul. Węgłowa 1, Kraków
calendar icon
Od 1 paź 19:00 do 30 lis 19:00

W Budynku Zajazdu Kazimierskiego, w narożnej kamienicy ulic Węglowej i Krakowskiej,
po renowacji powstanie główna siedziba Biblioteki Kraków - miejskiej instytucji, która skupia biblioteki publiczne, oraz ich filie.

W czasie wakacji na elewacji kamienicy został zainstalowany wielkoformatowy banner z fotografiami Judyty Papp ukazującymi krakowskich poetów i noblistów, Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

Prezentacja czarno-białych fotografii pisarzy tak silnie związanymi z Krakowem i polską literaturą lączy ten budynek z literackim przekazem nowej siedziby Biblioteki i z jej przeznaczeniem.

Budynek Zajazdu Kazimierskiego jest częściowo wpisany do rejestru zabytków (ul. Krakowska 29, ul. Węgłowa 1) oraz Gminnej Ewidencji Zabytków (ul. Węgłowa 1A).
Obiekt ten znajduje się w obrębie układu urbanistycznego dawnego miasta Kazimierz ze Stradomiem wpisanym do rejestru zabytków, na obszarze uznanym za pomnik historii "Kraków - historyczny zespół miasta".

Intencją organizatorów tej spektakularnej wizualizacji siedziby Biblioteki, jest zachęcanie do czytania polskiej literatury, właśnie przez autorów wydawanych w tak wielu krajach.
To zdecydowanie jedno z ciekawszych działań w Krakowie promujących czytelnictwo.

Fot. archiwum organizatora

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  bezpłatny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc