WawaGra: Spacer w Koronach Drzew, trekking w Beskidzie i Skamieniałe Miasto

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 7 maj 18:00 do 9 maj 22:00

Dzień I (7.05.2021)

Aktywny weekend w Beskidzie Sądeckim (bez konieczności brania urlopu). Przewodniczyć nam będzie Jan Szajowski (historyk, znawca i miłośnik gór, prezes lub leskiego SKPB) i Adrian Pogorzelski (WawaGra).

Zbiórka uczestników 7.05.2021 roku (w piątek) o godzinie 18.00 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. O godzinie 18.10 wyjazd w kierunku Krynicy.

Około godziny 00.15 przyjazd do Krynicy, zakwaterowanie w pensjonacie w pokojach dwu i trzy osobowych (standard ***), nocleg.


Dzień II (8.05.2021)

Śniadanie, przejazd autokarem do Słotwin.

Wjazd kolejką linową i spacer ścieżką w koronach drzew w Słotwinach.

"Niezwykła drewniana konstrukcja Wieży o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do Wieży prowadzi specjalnie skonstruowana "drewniana ścieżka" wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie stworzyli solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne. Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie potęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów. Na trasie zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym."

Trekking w paśmie Jaworzyny Krynickiej:

Przejście szlakiem niebieskim z wieży na Słotwinach na Runek (podejście 280 metrów, długość: 5,2 km.).

W 1925 zaczęło funkcjonować schronisko "Zochna", prowadzone przez Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego "Beskid" w Nowym Sączu. Obiekt spłonął w 1934 (poszukamy jego pozostałości). Nazwa Runek pochodzi prawdopodobnie od wołoskiego słowa "runc", które oznacza polanę po wypalonym lesie. Miała zostać utworzona w XVI wieku podczas wędrówek Wołochów w tych okolicach

Przejście szlakiem niebieskim z Runku do Bacówki nad Wierchomlą (brak podejść, długość: 2,6 km);

Bacówka nad Wierchomlą to górskie schronisko turystyczne PTTK w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickiej - na szlaku pomiędzy Runkiem i Pustą Wielką. Schronisko usytuowane jest na wysokości 887 m n.p.m., na rozległej polanie, której stoki opadają do doliny Wierchomli Małej otwierając przepiękne widoki na pasmo Radziejowej oraz wyjątkowo okazałą panoramę na Tatry.

Kontynuacja marszu szlakiem niebieskim na Pustą Wielką (podejście: 230 metrów, długość: 4 km);

Wierzchołek ten znajduje się na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Ponadto na północnych stokach znajduje się rezerwat przyrody Wierchomla chroniący starodrzew bukowo-jodłowy oraz piaskowcowe skałki. Około 50 m po zachodniej stronie szczytu znajduje się w skałach nieduża grota (3 m długości).

Kontynuacja marszu szlakiem niebieskim w kierunku Żegiestowa Zdroju. (podejście: 50 metrów, długość: 6,8 km).

Żegiestów - zwiedzanie (z zewnątrz) budynków dawnego uzdrowiska.

Łączna długość trasy: 18,6 km.

Łączna suma podejść: 560 metrów.

Przejazd do Krynicy-Zdroju.

Wieczorne ognisko integracyjne.


Dzień III (9.05.2021)

Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu.

Zwiedzanie Krynicy-Zdroju. (przejazd kolejką linową na Górę Parkową, wizyta w Muzeum Nikifora).

Przejazd do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.

Zwiedzanie Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach. (podejście: 100 metrów, długość: 2,6 km)

Rozrzucone gęsto na stoku wzniesienia na południe od centrum Ciężkowic zgrupowanie skał od dawna funkcjonowało w świadomości miejscowej ludności jako miejsce nieprzychylne, tajemnicze, zamieszkiwane przez złe moce. Ci, którzy zapuszczali się w to ustronne miejsce opowiadali o fantastycznych kształtach skał przyrównując je do postaci ludzkich, zwierzęcych, wiążąc ich powstanie z niezwykłymi wydarzeniami.

Przerwa na posiłek we własnym zakresie.

Planowany powrót do Warszawy około godziny 22.00.


UWAGA: kolejność zwiedzania może ulec zmianie!


WYJAZD ZOSTANIE ZORGANIZOWANY PRZY GRUPIE MINIMUM 25 OSÓB.


W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 06.05.2021.


📌 CENA: 550 zł/uczestnik


📌 CENA ZAWIERA:

- transport: autokar klasy turystycznej (klimatyzacja, DVD),

- zakwaterowanie (2 noclegi): w hotelu/pensjonacie w standardzie **/***, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami

- wyżywienie zgodnie z programem (śniadanie bufetowe w sobotę i w niedzielę),

- opiekę pilota i przewodnika na całej trasie,

- ubezpieczenia NNW i KL (Signal Iduna),

- opłaty: drogowe, klimatyczne.


📌 CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów płatne obligatoryjnie u pilota w dniu wycieczki:

- 74 zł/uczestnik

- 58 zł/uczestnik bilety ulgowe (dzieci, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści)


📌 REJESTRACJA I INFORMACJE DODATKOWE:

- Po rejestracji przez portal Evenea.pl prosimy oczekiwać na informacje dotyczące szczegółów płatności oraz umowę (otrzymają je Państwo drogą mailową w ciągu 24h od momentu dokonania rezerwacji).

- Prosimy o dokonanie wpłaty zadatku (100 zł/uczestnik) za wycieczkę w ciągu 72 godzin. Wpłata stanowi potwierdzenie Państwa rezerwacji. W wypadku niedokonania wpłaty zadatku, rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. Numer konta oraz dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu (zostanie on wysłany w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji). Jeśli nie odnajdą Państwo wiadomości w skrzynce odbiorczej, prosimy o sprawdzenie spamu.

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: http://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-ubezpieczen-nnw/

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności: https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

-zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się zgodnie z kolejnością dokonywania rezerwacji.

Serdecznie zapraszamy!

Adrian Pogorzelski (WawaGra) tel. 511 630 598

info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16Ł lok. 14, 05-400 Otwock)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja
już niedostępne -