WawaGra: Kowno - Ryga - Szawle - Połąga (Opowieści Nadbałtyckie)

location icon
Zbiórka uczestników na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki pl. Defilad, Warszawa
calendar icon
Od 3 cze 6:00 do 6 cze 23:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Dzień I

Zbiórka uczestników o godzinie 6.00 (w czwartek 3.06.2020) przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie (od strony Kinoteki) 

W drodze do Kowna czekają nas opowieści z pogranicza. Nie zabraknie w nich Jaćwingów, Litwinów, relacji z dawnych bojów w Inflantach, kuchni regionalnej i miejscowych napitków od miodu zaczynając.

Po drodze do Kowna, przerwa na posiłek we własnym zakresie.

KOWNO - urokliwe miasto o średniowiecznym rodowodzie, pełne zabytków gotyku i tzw. wileńskiego baroku. Spacer z przewodnikiem po zabytkowej części miasta, w czasie którego odwiedzimy: starówkę z placem ratuszowym i ratuszem zwanym Białym Łabędziem, Archikatedrę św. Piotra i Pawła - największy kościół gotycki na Litwie, Dom Perkuna, zamek kowieński (XIII-XIV wiek). W czasie zwiedzanie poszukiwać będziemy śladów Mickiewicza, Miłosza. Nie zabraknie też widoków na kręgosłup miasta, czyli rzekę Niemen! Czas wolny do dyspozycji uczestników wycieczki.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer na Stare Miasto.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Rygi.

KIEJDANY - jedno z najstarszych miast na Litwie położone nad brzegiem rzeki Niewiaży, w samym środku Litwy. Według legendy miasto założone przez kupca Kejdagenga może poszczycić się wyjątkową starówką, która przyciąga turystów z różnych zakątków świata. Rozwój miasta nastąpił u schyłku XVI wieku za sprawą Krzysztofa Radziwiłła "Pioruna", który ustanowił je swoją siedzibą rodową. W Kiejdanach poznamy dobrze bohatera "Potopu" - księcia Janusza Radziwiłła. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: wielki rynek, zbór kalwiński (główna nekropolia Radziwiłłów), ratusz, dom burmistrza Andersena, domy rektorskie, dom kupca Szaflera. Tu przybliżmy państwu związki Sienkiewicza z Litwą (wszystko za sprawą pierwszego teścia, który stał się pierwowzorem książkowego Zagłoby 😊).

RUNDALE - "Mały Wersal" zwiedzanie wspaniałego barokowego pałacu, jednego z najpiękniejszych zabytków na Łotwie (zwiedzanie indywidualne).

(O ILE CZAS POZWOLI) KIRCHOLM (dzisiejsze Salaspilis) - tuż pod Rygą w roku 1605 hetman Jan Karol Chodkiewicz pokonał wojska szwedzkie Karola IX. Krótkie zwiedzanie pola bitwy. Tu nie zabraknie nam wnikliwej analizy kim tak naprawdę byli słynni skrzydlaci husarze! Dociekać będziemy czy oby na pewno nosili na plecach skrzydła?

RYGA - stolica Łotwy bierze swój początek od niewielkiej osady rybackiej położonej nad rzeką Daugava. Nazwa miasta pochodzi najpewniej od słowa "ringi", co oznacza zakole rzeki. W średniowieczu na rozwój miasta wpływ miało powstanie zakonu inflanckiego i duży napływ kupców z różnych krajów nadbałtyckich, którzy ożywili handel. Ryga była jednym z miast związku Hanzy. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta - kościół św. Piotra i Pawła, budynki Wielkiej Gildii i Małej Gildii, plac ratuszowy, Dom Wagi, Dom Bractwa Czarnogłowych, posąg Rolanda, katedra Najświętszej Marii Panny.

Zakwaterowanie w hotelu w Rydze, obiadokolacja. Po kolacji dla chętnych wieczorna wyprawa do "serca" Rygi.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Kontynuacja zwiedzania Rygi. Przerwa na posiłek we własnym zakresie. Wyjazd w kierunku Połągi.

GÓRA KRZYŻY - według tradycji na wzniesieniu pierwszy krzyż ustawiono w 1430 roku na pamiątkę chrztu Żmudzi.

POŁĄGA - Zakwaterowanie w hotelu w Połądze, obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień IV

KŁAJPEDA - spacer przewodnikiem po centrum litewskiego miasta portowego, wyprawa promem na Mierzeję Kurońską - zwiedzanie Muzeum Morskiego z wystawą fauny i flory Morza Bałtyckiego i mórz południowych. Zwiedzanie osad rybackich Nehringa i Nida, punkt widokowy na szczycie Pamidos, Juodkrante.

Wyjazd w kierunku Warszawy. W drodze powrotnej przerwa na posiłek we własnym zakresie. Planowany powrót do Warszawy około godziny 23.00

UWAGA: kolejność zwiedzania może ulec zmianie!

WYJAZD ZOSTANIE ZORGANIZOWANY PRZY GRUPIE MINIMUM 25 OSÓB.

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 3.06.2021.

W PRZYPADKU KONIECZNOŚCI ODWOŁANIA WYJAZDU Z POWODÓW EPIEDEMICZNYCH ŚRODKI ZOSTANĄ ZWRUCONE UCZESTNIKOM W CIĄGU 5 DNI ROBOCZYCH. 

📌 CENA: 950 zł/uczestnik

📌 CENA ZAWIERA:

- transport: autokar klasy turystycznej (klimatyzacja, DVD),

- zakwaterowanie (3 noclegi): w hotelu trzygwiazdkowych, pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami (UWAGA: dopłata do pokoju 1-osobowego + 270 zł),

- wyżywienie zgodnie z programem (śniadanie i obiadokolację),

- opiekę wykwalifikowanego pilota - przewodnika na całej trasie,

- ubezpieczenia NNW i KL (Signal Iduna),

- opłaty: drogowe, parkingowe, klimatyczne, 

- zestaw "tourgiude" w czasie trwania wycieczki, 

- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, 

📌 CENA NIE ZAWIERA:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, ofiar w świątyniach oraz usług przewodników lokalnych, płatne obligatoryjnie u pilota w dniu wyjazdu - 35 Euro/uczestnik,

- wydatków własnych uczestników, 

📌 REJESTRACJA I INFORMACJE DODATKOWE:

- Po rejestracji przez portal Evenea.pl prosimy oczekiwać na informacje dotyczące szczegółów płatności oraz umowę (otrzymają je Państwo drogą mailową w ciągu 24h od momentu dokonania rezerwacji).

- Prosimy o dokonanie wpłaty zadatku (100 zł/uczestnik) za wycieczkę w ciągu 72 godzin. Wpłata stanowi potwierdzenie Państwa rezerwacji. W wypadku niedokonania wpłaty zadatku, rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. Numer konta oraz dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu (zostanie on wysłany w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji). Jeśli nie odnajdą Państwo wiadomości w skrzynce odbiorczej, prosimy o sprawdzenie spamu.

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: http://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-ubezpieczen-nnw/

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności: https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

-zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się zgodnie z kolejnością dokonywania rezerwacji

Serdecznie zapraszamy!

Adrian Pogorzelski (WawaGra) tel. 511 630 598

info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16Ł lok. 14, 05-400 Otwock)


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet
21 Maja 2021, 15:00