Mity i błędy dotyczące spektrum autyzmu rozpowszechniane przez psychologów i psychiatrów - wykład otwarty

location icon
calendar icon
Od 13 lip 18:30 do 13 lip 22:00
ticket icon
Od 39,00 zł

Mity i błędy dotyczące spektrum autyzmu rozpowszechniane przez psychologów i psychiatrów - wykład otwarty

Data: 13 lipca 2022,

godz. 18.30-22.00

Cena: 39zł za osobę

Link do biletów: https://app.evenea.pl/event/asperger17


Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa na drugie wydarzenie z cyklu wykładów otwartych. W porównaniu z webinariami - charakteryzują się nieco prostszą i krótszą formą, a także czasową możliwością obejrzenia materiału w późniejszym terminie dla osób, które zapiszą się na wydarzenie.

Jest 2022 rok. Wykładowcy na studiach wciąż uczą przyszłych lekarzy, psychologów i oligofrenopedagogów stereotypów nt. autyzmu, wśród których można spotkać mnóstwo dziwnych informacji: brak empatii, brak kontaktu wzrokowego, trudności z odgrywaniem ról, brak myślenia abstrakcyjnego. Na wykładzie przedstawię Państwu najpoważniejsze i najbardziej spektakularne błędy, mity i stereotypy, którymi wciąż posługują się lekarze i psychologowie, a w konsekwencji rodzice, opiekunowie i nauczyciele osób w spektrum.

Wykład poświęcony będzie odpowiedziami na poniższe dylematy:

  • Dlaczego w podręcznikach do psychologii i psychiatrii publikowane są wciąż nieprawdziwe informacje o spektrum autyzmu?
  • Dlaczego wykładowcy nie uczą aktualnej wiedzy?
  • W jaki sposób i dlaczego naukowcy publikują fałszywe i nierzetelne badania naukowe nt. autyzm?
  • Jakie są mity dotyczące zespołu Aspergera, spektrum autyzmu, skąd się wzięły, które są nieprawdziwe, a które mają w sobie cząstkę prawdy?

Widzimy się online w środę, 13 lipca o godzinie 18:30!

Link do wydarzenia otrzymają Państwo 13 lipca ok. godziny 15.00 na swojego maila. Gdybyście Państwo nie otrzymali maila, proszę sprawdzić katalog SPAM w swoich mailach, a gdy i to nie pomoże - zapraszamy do kontaktu poprzez messenger na stronie https://www.facebook.com/zespolasperger

Zapraszamy serdeczni
Krzysztof Tokarski z zespołem

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 39,00 zł -