Archiwum Przyszłości - warsztat dla młodzieży

location icon
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury Pasaż Wiecheckiego "Wiecha" 4, Warszawa
calendar icon
Od 26 wrz 11:00 do 26 wrz 14:00

Masz 16-19 lat? A może znasz kogoś w tym wieku? Interesuje Cię jak budynek, chodnik czy cegła w murze, może stać się przyczynkiem do historii miasta? Świetnie się składa, bo właśnie takich osób szukamy! W sobotę 12 września spotykamy się w Zodiaku na autorskim warsztacie prowadzonym przez historyka architektury Adama Przywarę i architekta Igora Łysiuka: Poznawanie historii Warszawy, jak i innych miast, nie musi ograniczać się do wertowania tomów literatury historycznej czy materiałów archiwalnych. Architektura czy układ urbanistyczny to także specyficzne formy zapisu historycznego. Specyficzne, bo trudne w odczytaniu, a na dodatek poddane ciągłym przemianom. Tych ostatnich, w Warszawie XXI wieku wydarzyło się wiele. Dlatego już dziś możemy zastanowić, jakie historie opowie stolica historykom kolejnych dekadach.- Jak to zrobić?
- Jak potraktować elementy przestrzeni miejskiej jako źródła historyczne a miasto jako archiwum?Odpowiedzi na te pytania szukać będziemy razem w sobotę!

W związku z faktem, że część warsztatów będzie wiązała się z samodzielnym poruszaniem się uczestników warsztatów, warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest zgoda opiekuna prawnego. Wzór zgody zostanie przesłany drogą elektroniczną przed wydarzeniem, wypełniony i podpisany przez opiekuna prawnego formularz należy przynieść na wydarzenie.

W dniu wydarzenia prosimy również o wypełnienie Załącznika 1.

Organizator: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak
Partner: Oddział Warszawski SARP

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury
Wydarzenie współfinansuje m.st. Warszawa.
Źródło ilustracji: Warszawa, Spółdzielczy Instytut Wydawniczy "Kraj", Warszawa 1950, s. 49

Załącznik 1 - oświadczenie stan zdrowia_COVID

Załącznik 2 - Regulamin dla uczestnika wyd na czas COVID

Załącznik 3 - REGULAMIN SANITARNY I BHP Fundacja

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Archiwum Przyszłości - warsztat dla młodzieży Archiwum Przyszłości - warsztat dla młodzieży

Archiwum Przyszłości - warsztat dla młodzieży

już niedostępne -
Bilet pozwala na uczestnictwo w wydarzeniu, w przypadku rezygnacji uczestnika z listy głównej - tę informację przekażemy wcześniej mailem lub smsem. Archiwum przyszłości - miejsce rezerwowe

Bilet pozwala na uczestnictwo w wydarzeniu, w przypadku rezygnacji uczestnika z listy głównej - tę informację przekażemy wcześniej mailem lub smsem.

już niedostępne -