Nordic Talking Festival 5 | Prezentacja aplikacji: Valhalla App - wyrusz w podróż po świecie wikingów

location icon
Konsulat Kultury Jana z Kolna 25, Gdynia
calendar icon
Od 28 maj 13:45 do 28 maj 14:45
ticket icon
Od 0,00 zł


Prezentacja aplikacji: Valhalla App- wyrusz w podróż po świecie wikingów

Pomysł na aplikację Valhalla powstał z naszej dziecięcej fascynacji przygodami Wikingów I opowieściami o niezwyciężonych bohaterach sag skandynawskich. Pochłanialiśmy jako dzieci każdy tom opowieści o Thorgalu, który był naszym oknem na staroskandynawską historię, kulturę i wierzenia. Chcemy przekuć naszą pasję do świata wikingów w ciekawy i atrakcyjny produkt, który przybliży epokę wikingów innym i pozwoli na nią spojrzeć tak, jak my na nią patrzymy. Aplikacja pozwala na zapoznanie się z wczesnośredniowieczną Europą za pomocą interaktywnych map oraz osi czasu prezentujących ważne wydarzenia, które nadały bieg historii. Dzięki aplikacji można również poznać mitologię nordycką, panteon bogów i wyobrażenie świata Wikingów. Całości dopełnia wirtualne muzeum artefaktów i fantastyczne ilustracje wykonane przez współpracujących z nami artystów.

Jesteśmy niewielkim zespołem projektowo - warsztatowym z wieloletnim doświadczeniem w pracy z produktami cyfrowymi. Naszą wiedzę nt. projektowania aplikacji, brandingu oraz cyklu życia produktu pragniemy przekuć na ciekawe i angażujące projekty edukacyjne. Współpracujemy z wieloma ośrodkami kultury i nauki oraz tworzymy autorskie projekty. Kwintesencją współpracy z nami jest szwedzka idea lagom. Zgodnie z tą skandynawską filozofią poszukiwania spokoju i równowagi, staramy się zawsze tworzyć partnerską relację z naszymi klientami. Lubimy angażować się w innowacyjne projekty i nie boimy się dużych wyzwań. Każdy projekt traktujemy priorytetowo i personalnie.


* * *

O FESTIWALU


Nordic Talking Festival to interdyscyplinarny festiwal adresowany do wszystkich miłośników Północy. W ramach festiwalu odbywają się koncerty, warsztaty, wystawy, pokazy oraz prelekcje. Gośćmi festiwalu są eksperci w tematyce nordyckiej - artyści oraz wykładowcy z Polski i Skandynawii.


W ramach tegorocznej, 5 edycji Festiwalu chcemy pochylić się nad historią, folklorem i dziedzictwem kulturowym krajów nordyckich. Będziemy podążać śladami wikingów, poznawać zwyczaje ludności tubylczej, zamieszkującej północne rubieże Europy oraz odkrywać tajemnice bohaterów i wielkich rodów Północy opisywanych przez islandzkich skaldów. Przyjrzymy się strojom ludowym, zatańczymy norweską polkę, nauczymy się czytania run, poznamy sagi z wyspy lodu i ognia.

Spotkajmy się 28 i 29 maja w Gdyni!

Pełny program Festiwalu znajdziesz na naszej stronie www.nordic-talking.pl


* * *

Organizatorami wydarzenia są Miasto Gdynia oraz Fundacja Art of Freedom, a partnerem głównym Fundusze Norweskie i Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.


Fundusze Norweskie i EOG to forma bezzwrotnej pomocy finansowej, jaką Islandia, Liechtenstein i Norwegia przyznają 15 państwom członkowskim UE, zyskując w zamian dostęp do rynku wewnętrznego UE, mimo ze nie są jej członkami. Głównym celem Funduszy Norweskich i EOG jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a państwem-beneficjentem. Wartość wsparcia dotychczas przyznanego Polsce wynosi blisko 2 mld euro. Środki przeznaczone są m.in. na: badania naukowe, edukację, kulturę, zdrowie, środowisko, przedsiębiorczość, rozwój lokalny, dialog społeczny.

* * *

Partnerzy

Partner Główny: Fundusze Norweskie i EOG, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Partnerzy: Uniwersytet Śląski Centrum Badań Nordystycznych i Staroislandzkich, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni, Trolltunga - kursy norweskiego, Dalarna - kursy szwedzkiego, Skandynawistyczne Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego

Patroni honorowi: Ambasada Królestwa Norwegii, Ambasada Królestwa Szwecji, Ambasada Królestwa Danii, Ambasada Finlandii, Konsulat Honorowy Islandii, Konsulat Honorowy Szwecji, Polsko-Szwedzka Izba Handlowa.

Partnerzy medialniTVP KULTURA, WP.PL, TROJMIASTO.PL, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, mojanorwegia, jezykowasilka, dziejesiewnorwegi.pl, Prestiż Trójmiasto, Zew Północy

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Prezentacja aplikacji: Valhalla App - wyrusz w podróż po świecie wikingów
już niedostępne -