Marketing Sprzedaż Finanse i Inwestycje Zarządzanie

AML/CFT w przedsiębiorstwach. Identyfikacja beneficjenta rzeczywistego i zgłaszanie informacji do CRBR

location icon
online
calendar icon
Od 21 sty 11:00 do 21 sty 12:00
Dlaczego organizujemy cykl webinarów "AML/CFT w przedsiębiorstwach: obowiązki i praktyczne aspekty stosowania"?
  • Wzmacniamy wiedzę w zakresie nowych standardów i regulacji AML/CFT
  • Inspirujemy do poszukiwania nowych rozwiązań
  • Tworzymy platformę wymiany doświadczeń

Pierwszy z serii trzech webinarów poświęconych tematyce przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu kierujemy przede wszystkim do członków organów spółek kapitałowych.

Tematyka webinaru

Identyfikacja beneficjenta rzeczywistego spoczywa na barkach instytucji obowiązanych, w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu, ale zgłoszeń do Rejestru muszą dokonywać spółki kapitałowe oraz osobowe z nielicznymi wyjątkami. Oznacza to, że spółki muszą umieć poprawnie zidentyfikować beneficjenta rzeczywistego i w sposób prawidłowy zamieścić informację w Rejestrze, aby uniknąć odpowiedzialności za nieprzekazanie informacji lub przekazanie informacji niezgodnej z prawdą. Webinarium skupi się na zaprezentowaniu sposobów określenia beneficjenta rzeczywistego, sposobach publikacji informacji o beneficjencie w Rejestrze, a także błędach, które mogą się pojawić w toku identyfikacji lub publikacji informacji. Jako, że za niedopełnienie obowiązków są przewidziane sankcje ustawowe, w najlepszym interesie podmiotów jest zamieszczenie poprawnej informacji w Rejestrze w wymaganym terminie.

Cykl webinarów jest zorganizowany przez Polsko-Luksemburską Izbą Gospodarczą i Kancelarię Prawną BSO Prawo & Podatki.

Wierzymy, że prezentowane tematy spotkają się z dużym zainteresowaniem i będą okazją do wymiany doświadczeń w gronie profesjonalistów.

Do zobaczenia podczas webinarów!


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
już niedostępne -