Nauka i Edukacja

Alfabet - pokaz filmu - Dąbrowa Górnicza

location icon
Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25, Dąbrowa górnicza
calendar icon
Od 15 lis 17:00 do 15 lis 17:00

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu Alfabet, a po nim na rozmowę o Nowych Możliwościach w Edukacji


Dla kogo? 

W szczególności zapraszamy

- Rodziców

- Nauczycieli i dyrektorów

- Osoby zainteresowane edukacją alternatywną

- Pedagogów i psychologów

- Studentów pedagogiki i kierunków artystycznych

- Tutorów


O Filmie 

98% dzieci w wieku przedszkolnym osiąga poziom geniuszu w myśleniu dywergencyjnym (które jest jedną z umiejętności potrzebnych do myślenia kreatywnego), ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga takie wyniki. Winna temu jest w dużej mierze ustandaryzowana edukacja oparta na współzawodnictwie, ocenianiu i testach, która zabija dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, ucząc szablonowego sposobu myślenia.

Alfabet pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość.
Bohaterami filmu są między innymi:


André Stern

Nigdy nie chodził do szkoły. Jest prfesjonalnym gitarzystą, kompozytorem i lutnikiem, przez wiele lat pracował także jako dziennikarz muzyczny, obecnie prowadzi wykłady i szkolenia na całym świecie. Biegle włada pięcioma językami, ma rozległą wiedzę w dziedzinach astronomii, fotografii i informatyki. Jest ojcem dwójki dzieci, które również nie chodzą do szkoły.
Arno Stern

Pedagog i badacz naturalnych skłonności dzieci, od blisko 70 lat nieprzerwanie prowadzi w Paryżu pracownię malarską. W wyniku swoich badań postanowił nie posyłać do szkoły dwójki swoich dzieci - André i Eleonore.
Ken Robinson

Nauczyciel, pedagog i profesor wyższej uczelni, znany na całym świecie z wykładu Czy szkoły zabijają kreatywność, który wygłosił na konferencji TED. Dzięki jego wykładom i książkom tysiące ludzi na całym świecie podjęło decyzję o zmianie sposobu edukacji swoich dzieci.
Gerald Hüther

Profesor neurobiologii w klinice psychiatrii Uniwersytetu w Getyndze. Całą karierę poświęcił badaniom mózgu oraz badaniom procesów uczenia się. Jest jednym z inicjatorów ruchu "Budzących się Szkół" oraz autorem książek, m.in. "Wszystkie dzieci są zdolne".


Pytania 

Czy będzie można kupić bilety przed seansem? 

Niestety nie, bilety dostępne są tylko przez serwis evenea.pl i można je kupić do 14.11.2018 r.


Czy można zabrać z sobą dzieci? 

Tak, jednak nie oferujemy kącika zabaw ani opieki dla dzieci. Najmłodsi będą musieli znaleźć się pod opieką rodziców. Jeśli życzysz sobie, żeby dziecko miało osobne miejsce siedzące, konieczne będzie zakupienie dla niego biletu.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Alfabet - pokaz filmu i dyskusja
już niedostępne 10,00 zł -