ABC Przedsiębiorczości. Jak wybrać właściwą formę prowadzenia działalności gospodarczej? Ed. 3

location icon
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ, Wydział Matematyki i Informatyki UJ ul. Łojasiewicza 6, Kraków
calendar icon
Od 25 lut 15:00 do 25 lut 19:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Podstawowym problemem każdego przedsiębiorcy, lub osoby planującej działalność, jest wybranie właściwej formy jej prowadzenia. Ta pozornie prosta sprawa okazuje się złożonym zagadnieniem, zwłaszcza, kiedy pojawiają nowe możliwości rozwinięcia działań, uproszczenia rozliczeń i optymalizacji zysków. W tym celu zapraszamy na kompleksowe szkolenie, podczas którego zaprezentujemy przekrój wszystkich form działalności gospodarczej, wraz z ich przeznaczeniem. Kwestie ZUS-u, podatków, kosztów i kolejnych kroków przy tworzeniu przedsiębiorstwa, nie będą już dłużej wielką niewiadomą.

Szkolenie będzie obejmowało:

  • prezentację wszystkich możliwych form organizacyjnych prowadzenia działalności gospodarczej, w tym wady i zalety;
  • oparte na przykładach pokazanie najwłaściwszej formy organizacyjnej dla różnych typów działalności gospodarczej;
  • podstawowe informacje o rodzajach i strukturze spółek: osobowość prawna; wspólnicy(założyciele); organy; kapitały spółki, w tym własność intelektualna jako składnik kapitału spółki; odpowiedzialność; aspekty finansowe, podatkowe i księgowe;
  • informacje o pracownikach spółki - formy zatrudnienia i wynikające z nich zobowiązania (ZUS - składki pracodawcy i pracownika, kiedy jest możliwe skorzystanie z preferencyjnego ZUS-u oraz ulgi na start, inne rodzaje ulg i zwolnień);
  • procedurę zakładania firmy krok po kroku (instytucje, niezbędne dokumenty, koszty);

Prowadzące:

1.Radca prawny Magdalena Ostasz

Magdalena Ostasz jest Radcą prawnym oraz Członkiem Zarządu Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH sp. z o.o. W swojej działalności zajmuje się m.in. prawem gospodarczym, prawem własności intelektualnej oraz prawem zamówień publicznych. Doradza start-upom w zakresie przedsiębiorczości, możliwości finansowania projektów, prawnych aspektów ich bieżącej działalności oraz podczas negocjacji z inwestorami. Prowadzi szkolenia z zakresu prawnych aspektów komercjalizacji.

2.Radca prawny, Doradca podatkowy Marta Małasiewicz

Marta Małasiewicz jest Radcą prawnym oraz Doradcą podatkowym. Posiada doświadczenie w prawno-podatkowej obsłudze przedsiębiorstw oraz w obsłudze podmiotów realizujących projekty innowacyjne z uwzględnieniem finansowania zewnętrznego. Prowadzi doradztwo prawne w zakresie projektów inwestycyjnych, w tym w szczególności w zakresie negocjacji oraz konstruowania umów inwestycyjnych (z uczestnictwem venture capital, private equity, NCBR, PARP oraz inwestorami barażowymi).

KIEDY: 25 lutego, 15:00 - 19:00

GDZIE: siedziba AIP UJ (ul. Łojasiewicza 6, Wydział Matematyki i Informatyki UJ)

Dodatkowe informacje znajdziesz na:

http://www.aip.uj.edu.pl/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
25.02.2020 ABC Przedsiębiorczości. Jak wybrać właściwą formę prowadzenia działalności gospodarczej? Ed.3

25.02.2020

Wyprzedane Brak wolnych miejsc