27/28.10.2018 - Na pograniczu Korony i Prus Zakonnych

location icon
Pogranicze Korony i Państwa Krzyżackiego. Rynek Staromiejski 1, Toruń
calendar icon
Od 27 paź 7:00 do 28 paź 19:00

Pod koniec października zapraszamy na pogranicze. Będzie to pogranicze Korony Rzeczypospolitej i Prus Krzyżackich.


Zakonnicy z czarnym krzyżem na płaszczach zazwyczaj kojarzą się z najazdami na ziemie Korony i bitwą pod Grunwaldem. Zakon ma jednak znacznie dłuższą i ciekawą historię, a nie wszyscy wiedzą, że istnieje do dzisiaj.


W trakcie wyjazdu historia państwa zakonnego będzie elementem dominującym ale pojawi się również wiele wątków pobocznych jak chociażby będziemy mogli podejrzeć przy pracy rzemieślników zrzeszonych w Contubernium Cuchlororum (to im zawdzięczamy ulicę Miodową w Warszawie)

Odwiedzimy cztery zamki krzyżackie.

Dzień I
Zamek w Brodnicy gdzie będzie okazja wejść na szczyt ponad pięćdziesięciometrowej wieży, najbardziej okazałej pozostałości brodnickiego zamku. W zachowanych podziemiach poznamy średniowieczną historię regionu brodnickiego, a kto uzna, że średniowiecze to dla niego zbyt blisko naszych czasów na następnej, interaktywnej ekspozycji będzie mógł się cofnąć 10 000 lat wstecz.
http://www.muzeum.brodnica.pl/system/

Zamek w Radzyniu Chełmińskim zachowany w charakterze trwałej ruiny. To tu nagrywano dwa pierwsze odcinki filmu "Pan Samochodzik i Templariusze" ze Stanisławem Mikulskim w roli głównej. Pozostałością po planie filmowym są tajemne znaki wyryte w murze. Po zamku oprowadzi nas lokalny przewodnik.
http://zamek-radzyn.pl/

Po Zamku w Grudziądzu zachowała się niewiele reliktów ale w samym mieście do dzisiaj przetrwał średniowieczny układ ulic oraz obiekty stanowiące o szczególnym charakterze tego miasta jak chociażby fara z początku XIV (!!!) wieku, mury miejskie czy zespół spichrzów.

Ponieważ zwiedzanie miasta będzie odbywało się w promieniach zachodzącego słońca po zapadnięciu nocy będziemy mieli niepowtarzalną okazję ujrzenia unikatowej panoramy miasta ze spichrzami w charakterze dominanty.

Miasto zwiedzimy pod opieką lokalnego przewodnika.

Dzień II

Toruń będziemy zwiedzać w towarzystwie lokalnego przewodnika i tu spędzimy większość drugiego dnia naszej wycieczki.

Zobaczymy ruiny zamku, Stare Miasto wraz z ratuszem, krzywą wieża, świątyniami, murami i bramami, weźmiemy udział w pokazie pieczenia pierników oraz zwiedzimy Muzeum Dom Mikołaja Kopernika.

Wskutek gruntownej rewitalizacji, która była możliwa dzięki funduszom pochodzącym z programu, Dom Kopernika, miejsce narodzin słynnego astronoma zmieniło się nie do poznania.

Na gości czeka nowoczesna, multimedialna, interaktywna ekspozycja wykorzystująca najwspanialsze osiągnięcia współczesnego muzealnictwa.
http://www.muzeum.torun.pl/strona-24-dom_mikolaja_kopernika.html

Dzięki tym działaniom Dom Mikołaja Kopernika to już nie tylko muzeum poświęcone osobie wielkiego Polaka. To także opowieść o kosmosie, rozwoju nauki, dążeniu do wiedzy, odkryciach geograficznych oraz wielkich przełomach.

W Żywym Muzeum Toruńskiego Piernika weźmiemy udział w piernikowych warsztatach. Kto wie, być może najzdolniejsi otrzymają tytuł mistrza Contubernium Cuchlororum.
https://muzeumpiernika.pl/


Nocujemy w Grudziądzu w hotelu RAD http://hotelrad.pl/pl/hotel w pokojach dwuosobowych. Obiadokolacja i śniadanie (oba posiłki w postaci bufetu) w hotelu.

W tym samym budynku mieści się również browar ważący własne, lokalne piwo. Lokal przy browarze czynny jest do godziny 23:00.


PROGRAM WYCIECZKI

Dzień I

 • Spotykamy się w dniu 27 października o godzinie 7:00 na placu Bankowym obok pomnika Juliusza Słowackiego (w wypadku opadów atmosferycznych chronimy się w podcieniach).
 • O godzinie 7:15 odjazd w kierunku Brodnicy.
 • Zwiedzanie Zamku w Brodnicy.
 • Zwiedzanie zamku w Radzyniu Chełmińskim.
 • Zwiedzanie Grudziądza.
 • Obiadokolacja i nocleg w Grudziądzu. 
Dzień II
 • Śniadanie i wyjazd do Torunia.
 • Zwiedzanie Torunia. Stare miasto i pozostałości Zamku. Zwiedzanie Domu Kopernika i warsztaty pieczenia pierników.
 • Powrót do Warszawy około godziny 19:00.
UWAGA ! PROGRAM Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH MOŻE ULEC ZMIANIE O CZYM WSZYSCY UCZESTNICY ZOSTANĄ POWIADOMIENI.


INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki - 349,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilet wstępu do Muzeów, udział w warsztatach pieczenia pierników, opiekę pilota oraz lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW, przejazd autokarem klasy turystycznej oraz obiadokolację i śniadanie (oba posiłki w formie bufetu) w hotelu.

REZERWACJĘ NALEŻY POTWIERDZIĆ ZADATKIEM W WYSOKOŚCI 50,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI. W TYTULE PRZELEWU NALEŻY UMIEŚCIĆ HASŁO "ZADATEK ZAMKI". GDYBY WYCIECZKA NIE DOSZŁA DO SKUTKU ZADATEK ZOSTANIE ZWRÓCONY.

 • Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 26 osób.
 • Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.
 • Nocleg w pokojach dwuosobowych.

Płatności pozostałej części należy dokonać przelewem, w dniach 05.10.2018 (piątek) - 12.10.2018 (piątek).

W tytule przelewu proszę wpisać hasło "Zamek"

Dokonanie przelewu oznacza akceptację "Warunków uczestnictwa w wycieczkach dwudniowych organizowanych przez firmę *Arktour* dostępnych na stronie www.zwiedzajznami.com.pl


Osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży (15,00 PLN) prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Arktour WHU
ul. Egejska 11
02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW ! Gdyby nie wyświetlało się pole daty urodzenia dane należy wpisać w polu "NOTATKA".

Jeżeli ktoś nie otrzyma maila z informacją o zebraniu się grupy, prosimy o sprawdzenie folderu "SPAM" i kontakt telefoniczny lub mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Jeżeli ktoś z Państwa już po dokonaniu rezerwacji podejmie decyzję, że nie jedzie z nami prosimy o przesłanie maila ze słowem "Rezygnuję" na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl. Nie blokujmy miejsca tym, którzy chcieliby pojechać.

REZERWACJE OSÓB, KTÓRE NIE DOKONAŁY WPŁATY W PODANYM TERMINIE ZOSTANĄ ANULOWANE.

-------------------------

Wycieczkę pilotuje przewodniczka i pilotka, Koleżanka Monika Brodowska

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

www.zwiedzajznami.com.pl

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosci


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  27/28.10.2018 - Na pograniczu Korony i Prus Zakonnych

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc