ZAJĘCIA DODATKOWE semestr letni 2022

location icon
Chrześcijańska Szkoła Montessori Jagiellońska 5a, Gdańsk
calendar icon
Od 19 sty 8:00 do 31 maj 19:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapisy chętnych na zajęcia dodatkowe

Nasza oferta obejmuje zajęcia online i zajęcia stacjonarne
- PROSZĘ WEŹCIE TO POD UWAGĘ DOKONUJĄC WYBORÓW ZAJĘĆ

Zajęcia, które są kontynuacją odbywają się w tych samych godzinach co w minionym semestrze.
Jeżeli będzie konieczne utworzenie nowych grup - terminy zajęć zostaną wyznaczone przez prowadzącego w uzgodnieniu z chętnymi do uczestnictwa w zajęciach.
Dla nowych zajęć dodatkowych - MONTOWNIA - prowadzący podał propozycję terminów zajęć. Zobaczymy na który z terminów będzie więcej chętnych i prowadzący wyznaczy ostateczny termin zajęć w uzgodnieniu z chętnymi do uczestnictwa w zajęciach

NA ZAJĘCIA ZAPISUJEMY SIĘ NA CAŁY SEMESTR1. Warsztaty plastyczne z Panią Beatą Buczyńską (beata.budzynska@montessori.gda.pl)

2. Zajęcia z Panią Małgosią (tel. 510 961 645; email: mikolowska@gmail.com)

       dla dzieci w wieku 6 - 9 lat
       Dziecięce zapytanki 
       Manualki
       Zagrywanki
       Matematyka użyteczna

       dla dzieci w wieku 10 - 14 lat
       Młodzieżowe mędrkowanie
       Informatyka
       Zagrywanki
       
Matematyka użyteczna
       Matematyka konkursowa

3. Zajęcia z Panem Bogdanem (mail: ruksztello.bogdan@gmail.com)
      Komiks 

4. Zajęcia z Panią Moniką i Panem Tomkiem (tel. 508 373 175; mail: mw4@o2.pl)
      J. angielski grupowe
      J. angielski indywidualny
      J. angielski - przygotowanie do egzaminu 8-klasisty
      Rękodzieło zaawansowane
      Rękodzieło
      DIY
      Kurs krawiecki
      Filozofia
      Kursy tematyczne z EDB
      Klub Gaduła

5. Zajęcia z Panią Izą (tel. 692 985 687)
     Ceramika

6. Zajęcia z Panią Jolą (tel. 501 769 966)
     Wspinaczka

7. Zajęcia z Panem Wojtkiem (tel. 608 618 687; mail: wojciech.olszowka@wo.pl)
     Rysunek

8. Zajęcia z Panem Maciejem (maciej.hofman@montessori.gda.pl)
     Montownia


OPIS ZAJĘĆ:

1. Warsztaty plastyczne z Panią Beatą Buczyńską stacjonarne

"POZNAJĘ I TWORZĘ" to zajęcia plastyczne na których rozwijamy wyobraźnię, poznajemy szeroki wachlarz technik plastycznych ( malarstwo, grafika, rzeźna, formy użytkowe) i dobrze się przy tym bawimy. Zajęcia będą się odbywały w 3 cyklach, po 10 spotkań każdy, w grupach do 10 uczestników. Czas zajęć 70 minut. Można uczestniczyć w każdym z cykli ( tematy nie będą się powtarzać) lub wybrać dowolny w pasującym terminie. Wrzesień - grudzień/ styczeń - marzec/ Kwiecień - czerwiec.
Jestem pani Ata (Beata Buczyńska). Od zawsze odpoczywam działając w różnych technikach plastycznych. Najbliższa jest mi grafika i rysunek chętnie pracuję również z kolorem. Ukończyłam zabawkarstwo w PLSP oraz WSP na UMK w pracowni grafiki warsztatowej. Kocham eksperymenty plastyczne, łączenie technik, wykorzystywanie przypadków i ratowanie nieudanych prac. Od 9 lat mam przyjemność pracować z dziećmi i młodzieżą w Chrześcijańskiej Szkole i Przedszkolu i kilku innych placówkach Montessori. Towarzyszenie młodym twórcom daje mi wielką satysfakcję. Tak naprawdę z biegiem lat stało się pasją. Największą radochę mam z obserwacji entuzjazmu i zaangażowania , który rośnie wraz z kolejnymi zajęciami. Cieszę się ze zwycięstw tych, którzy wcześniej nie lubili plastyki a teraz poświęcają jej wiele wolnych chwil. Każde spotkanie z młodym człowiekiem jest dla mnie przygodą. Zajęcia konstruuję tak, aby żaden uczeń nie mógł powiedzieć "nie umiem", "nie potrafię". Prezentuję różne techniki plastyczne krok po kroku. Sama szybko się nudzę, dlatego na zajęciach wykorzystuję różne materiały i nie proponuję jedynych słusznych rozwiązań ich wykorzystania. Praca ucznia należy do ucznia. Nigdy po niej nie rysuję, nie poprawiam. Gdy pomagam sugerując różne rozwiązania, pokazuję co można zrobić, ale na odrębnej kartce. Moim celem jest samodzielność młodych twórców. Część zajęć oparta jest na wyobraźni, część na dziełach mistrzów, których twórczość przybliżam. Pracujemy również tworząc z obserwacji natury. W naszych cyklach znajdą się m.in.: Odbitki graficzne, stemple, linoryt, akwarela, gwasz, tempera, kolaż, stalówki, malowanie na tkaninie, malowanie na szkle, modelina i glina. Cena za zajęcia to 35 zł, czyli za kurs 10 zajęć 350 zł.

2. Zajęcia z Panią Małgosią (tel. 510 961 645; email: mikolowska@gmail.com)

stacjonarnie: 
grupowe - blok czterogodzinny 10.00-14.00 - 400 pkt/m-c
grupowe - pojedyncze zajęcia -120 pkt/m-c
zajęcia indywidualne -150 pkt/za za zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
zajęcia indywidualne -100 pkt/za za zajęcia dla dzieci bez specjalnych potrzeb edukacyjnych
Matematyka konkursowa -150 pkt/m-c

zajęcia online dla szkoły podstawowej i CHALO:
grupowe - 120 pkt/m-c
zajęcia indywidualne -150 pkt/za za zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
zajęcia indywidualne -100 pkt/za za zajęcia dla dzieci bez specjalnych potrzeb edukacyjnych

Dziecięce zapytanki z p. Małgosią
Od pytania do odpowiedzi - inaczej filozofuje maluch, a inaczej dziecko starsze - motywacja jest ta sama - ciekawość świata. Umiejętne dyskusje w grupie, w odpowiedzi na zagadnienia od zawsze interesujące człowieka, w oparciu o dobrą, wyselekcjonowaną literaturę starożytną i współczesną. Popracujemy w obszarze wypowiedzi, argumentowania, formułowania i przekazywania myśli. Poznamy mechanizmy usprawniające pamięć czyli poznamy mnemotechniki. Przecież człowiek może uczyć się całe życie - ważny i przydatny jest dobry start. 
Manualki i zagrywanki z p. Małgosią
zajęcia współgrające i przeplatające się w zależności od potrzebnego na daną aktywność czasu (druga i trzecia godzina w bloku czterogodzinnym). Aktywności rozwijające motorykę małą (elementy rysunku, kaligrafii, pisma, kształcenie kreatywnie umiejętności plastycznych), emocjonalność i mocne strony uczestników. Zagrywać można w życiu na różne sposoby np. va banque, w grach również. Podczas różnych gier i zabaw zespołowych uczestnicy mają szansę poznać swoje możliwości, taktyki, sposób reagowania i wpływ na rzeczywistość.
Matematyka użyteczna z p. Małgosią
Matematyka jak wiadomo nie musi być nudna, ani trudna. Podana w odpowiedni sposób może nawet inspirować do poznania innych dziedzin ścisłych.
Młodzieżowe mędrkowanie z p. Małgosią
Zajęcia współgrające i przeplatające się w zależności od potrzebnego na daną aktywność czasu. Od pytania do odpowiedzi - inaczej filozofuje maluch, a inaczej dziecko starsze - motywacja jest ta sama - ciekawość świata. Umiejętne dyskusje w grupie, w odpowiedzi na zagadnienia od zawsze interesujące człowieka, w oparciu o dobrą, wyselekcjonowaną literaturę starożytną i współczesną. Popracujemy w obszarze wypowiedzi, argumentowania, formułowania i przekazywania myśli. Poznamy mechanizmy usprawniające pamięć czyli poznamy mnemotechniki. Przecież człowiek może uczyć się całe życie - ważny i przydatny jest dobry start.
Informatyka z p. Małgosią z p. Małgosią
Doskonalenie umiejętności w zakresie Pakiet Office (typu: edytor tekstu Word lub/i LibreOffice Writer, arkusz Excel lub/i LibreOffice Calc, PowerPoint lub/i LibreOffice Impress), programowanie przez zabawę w oparciu o np. Scratch oraz algorytmika (wstęp do programowania).
Matematyka konkursowa z p. Małgosią
Zabawy matematyką konkursową mogą posmakować dzieci w różnym wieku, bowiem zadania na spostrzegawczość i "pomyślunek" nie są zastrzeżone dla wieku - młodsi uczą się od starszych, a starsi czasem uczą się prostoty rozwiązań od młodszych. Ograniczeniem mogą być jedynie sprawy organizacyjne, bądź do niektórych zagadnień potrzebne, wcześniej poznane, umiejętności matematyczne. Zaproszony może czuć się każdy - niezbadane są możliwości człowieka.

3. Komiks - zajęcia z Panem Bogdanem (mail: ruksztellon.bogdan@gmail.com) 
Zajęcia prowadzi człowiek-orkiestra, pan Bogdanem Ruksztełło-Kowalewski z Fundacji "Kreska" Janusza Christy (pamiętacie Kajko i Kokosza?)
Pan Bogdan pracuje w Bibliotece Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu, organizuje warsztaty komiksowe, GDAKa i Festiwal Komiksowy. Współpracuje z artystami rysownikami, scenariuszopisarzami itd. Sam świetnie rozwija dzieci literacko, rysunkowo, bez względu na wiek.
Może pomóc przy lekturach oraz zrobić z dziećmi ich własne książki! Może też zaprosić specjalistkę od linorytu i innych technik graficznych oraz sławnych rysowników.
Pan Bogdan ma świetne poczucie humoru i podejście do dzieci i młodzieży, także niepełnosprawnych. Jest pasjonatem w dziedzinie komiksu, grafiki, rysunku, książek i umie dostosować zajęcia do wieku bez względu czy to przedszkolaki czy młodzież czy dorośli.
Zajęcia obejmować będą tworzenie komiksów, pisanie scenariuszy komiksów oraz teorię i historię komiksu. Oczywiście jest to wielki skrót, ponieważ każde z zajęć trzeba będzie przygotować indywidualnie pod uczestników, ich możliwości oraz wiek. Część zajęć może być prowadzone przez dwie osoby tak aby w pełni zaspokoić oczekiwania uczestników.
Cena 95 pkt/m-c

4. Zajęcia z Panią Moniką i Panem Tomkiem (tel. 508 373 175; mail: mw4@o2.pl)
J. angielski grupowy z p.Tomkiem 85 pkt/m-c

W małych grupach, z podziałem według wieku i poziomu zaawansowania, na ciekawym materiale: piosenki, filmy, komiksy, gry planszowe i karciane, kolorowe karty pracy. Celem zajęć jest przede wszystkim zainteresowanie dzieci językiem angielskim w taki sposób, by używały go z przyjemnością, do tego co lubią, co jest dla nich ważne i potrzebne w ich wieku. Poznają zwroty użyteczne i przydatne zarówno w życiu codziennym jak i podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Na każdych zajęciach odbywa się nauka czytania, rozumienia ze słuchu, tłumaczenia z języka angielskiego na polski, ćwiczenia gramatyczne i leksykalne. Wszystko w formie ciekawej i urozmaiconej, opartej głównie na kilku seriach angielskich komiksów edukacyjnych z podziałem na poziomy zaawansowania. Dotychczasowe doświadczenie prowadzenia zajęć na tych seriach komiksów pokazuje, że dzieci z przyjemnością "chłoną" angielski i nie mogą doczekać się kolejnych zajęć :D

J. angielski indywidualny z p.Tomkiem 65 pkt/za 45 min bez orzeczeń; 95 pkt/za 45 min z orzeczeniem
Przygotowanie do rocznego egzaminu z języka angielskiego w edukacji domowej: przerobienie podstawy programowej z danej klasy, testy próbne. Dostosowanie metod nauczania także do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wysokie oceny z egzaminów rocznych uczniów z tych zajęć (na poziomie każdej klasy) świadczą o efektywności indywidualnego podejścia do nauczania przez prowadzącego. Jeśli rodzic życzy sobie indywidualnej nauki dla swojego dziecka nie pod kątem egzaminu rocznego lub 8-klasisty, tylko ma inne cele - wszystko można dostosować pod te potrzeby.

J.angielski kurs przygotowawczy do egzaminu 8klasisty z p.Tomkiem indywidualny 65 pkt/45 min bez orzeczeń; 95 pkt/45 min z orzeczeniem grupowe 85 pkt/m-c
zajęcia grupowe stacjonarne lub online pod kątem wymagań do egzaminu, zagadnienia egzaminacyjne, testy próbne, powtórki, konsultacje.

Rękodzieło zaawansowane z p.Moniką 95 zł/m-c
Zapraszamy na te zajęcia uczniów, którzy już uczestniczyli w zajęciach podstawowych z rękodzieła w naszej szkole lub zależy im na szczegółowym poznaniu konkretnych technik rękodzielniczych. Będą one realizowane w blokach tematycznych mniej więcej po 6-8 zajęć, na profesjonalnych materiałach.
1.Biżuteria hand made - kolczyki, bransoletki, naszyjniki, broszki, breloczki, artystyczne wzory, z wykorzystaniem kamieni półszlachetnych oraz innych zaawansowanych materiałów i narzędzi. Jeśli uczestnicy będą zainteresowani, to również biżuteria wykonana techniką haftu sutaszowego. Przykładowe wzory - www.galeria-hand-made.blogspot.com
2.Świece, mydełka i kosmetyki ekologiczne - zaawansowane techniki i wzory oraz materiały. Przykładowe świece - www.swiece-do-kochania.blogspot.com
3.Scrapbooking - zaawansowane wzory exploding boxów, kartek okolicznościowych, dekorowanie okładek albumów, ramek papierowych na zdjęcia, zeszytów, pamiętników, wykonywanie własnych "scrapek".
4.Decoupage na kuferkach, kasetkach na herbatę, deskach i innych podłożach - z techniką postarzania (crackle effect) oraz złoceniami. Praca na pigmentach, papierze ryżowym i serwetkach.
5.Inne techniki wybrane wspólnie przez uczestników.

Rękodzieło z p.Moniką 95 zł/m-c
Tematyka zajęć:
-Świece żelowe, z naturalnego wosku pszczelego i inne świece artystyczne.
-Mydełka glicerynowe - różne rodzaje i zdobienia
-Inne kosmetyki naturalne: dezodoranty i peelingi (bezpieczne dla dzieci)
-Decoupage - zdobienie ramek, świec, mydełek, biżuterii drewnianej, obrazy na drewnie i podobraziach
-Scrapbooking - kartki okolicznościowe, ramki na zdjęcia, exploding boxy i nie tylko
-Szycie na maszynie - jaśki, torby zakupowe, maskotki, itp.
-Biżuteria - rożne wzory i techniki biżuterii hand made - kolczyki, bransoletki, naszyjniki, broszki, breloczki
-Inne techniki i dekoracje, m.in. wazony zdobione sznurkiem, ozdobne klipsy na fiszki na biurko, quiling itp.
Tematyka i wzory dostosowane zarówno do chłopców jak i do dziewcząt.
Po zajęciach dziecko zabiera do domu atrakcyjny, artystycznie wykonany przez siebie przedmiot. W cenie zajęć zawarte są koszty profesjonalnych materiałów.
Zajęcia mogą odbywać się również online, jak w zeszłym roku szkolnym. Wówczas uczniowie otrzymują do domu paczki z materiałami do zajęć.
Tutaj można zobaczyć, jakie piękne rzeczy dzieci wykonały na zajęciach w roku szkolnym 2018/2019: https://www.facebook.com/pg/edukacjadomowa.info/photos/?tab=album&album_id=2527154200649410&ref=page_internal
2019/2020 https://www.facebook.com/edukacjadomowa.info/photos/?ref=page_internalDIY

Kurs krawiecki z p.Moniką 120 pkt/m-c
- nauka korzystania z gotowych wykrojów oraz wykonywania własnych wykrojów, poznawanie rodzajów tkanin, doboru tkanin, pikowania, szycia na maszynie. Poza propozycjami ze strony osoby prowadzącej - uczestnicy będą mogli z jej wsparciem wykonać własne projekty. Jeśli będą chętni - będzie też możliwość nauki podstaw haftu ręcznego i szydełkowania. Szkoła zapewnia maszyny do szycia na te zajęcia stacjonarne.

DIY z p.Moniką 85 pkt/m-c
- zajęcia stacjonarne dla młodszych uczniów (przedszkole, kl.0-6).
Do It Yourself - tak mówimy na własnoręcznie wykonane rzeczy "coś z niczego" - life hacks z rzeczy przeznaczonych w domu do wyrzucenia. Będziemy dawać im "drugie życie", tworząc praktyczne rzeczy przydatne w życiu codziennym oraz gry i zabawki. Wiecie, że z rolek papierze toaletowym można zrobić ciekawe opakowania na prezenty, regały na resoraki, etui na kable? A z plastikowych zakrętek można zrobić stemple do farb oraz piękne mozaiki? Znacie gry zręcznościowe z pudełek i rolek oraz sznurka? Więcej nie zdradzimy - będzie ciekawie i bardzo kreatywnie. Będziemy ćwiczyć także Waszą pomysłowość i dzielić się nawzajem swoimi life hack'ami na domowy recycling. Już teraz zbierajcie w domu to, co może przydać się na takie zajęcia ;) Będzie się działo! :D Tutaj znajdziecie zdjęcia przykładowych rzeczy z recycligu wykonane na zajęciach online przez naszych uczniów na wiosnę https://www.facebook.com/edukacjadomowa.info/photos/?ref=page_internal

Filozofia z p.Tomkiem 85 pkt/m-c
dla kl.7-8 oraz LO (zajęcia mogą odbywać się stacjonarnie oraz online)
Program:
-Czym jest filozofia?
-Co zrobić, by zostać filozofem?
-Podstawy logicznego myślenia.
-Tematy egzystencjalne i światopoglądowe.
-Część zajęć w oparciu o tematy z książki dra Toma Morrisa "Filozofia dla bystrzaków"
Uczniowie z 1 kl. LO mogą wybrać filozofię jako przedmiot egzaminacyjny (zamiast muzyki lub plastyki). Na tych zajęciach otrzymają nie tylko wiedzę potrzebną do egzaminu, ale także wsparcie przygotowaniu projektu do egzaminu. Zajęcia obejmują wykład i dyskusję. Tematyka wolna od indoktrynacji ideologicznej i religijnej. Prowadzący - Tomasz Chłopicki, nauczyciel z wykształceniem filozoficznym, z wieloletnim doświadczeniem pracy z młodzieżą, certyfikowany lifecoach.

Kursy tematyczne z EDB dla kl. 7-8 i LO z p.Tomkiem 85 pkt/m-c
Warsztaty o tematyce profilaktyki zdrowotnej z zakresu podstawy programowej przedmiotu "Edukacja dla bezpieczeństwa" Zapraszamy uczniów klas 7-8 oraz CHALO
Tematy warsztatów:
1.Bezpieczeństwo przeciwpożarowe (wraz z możliwością nauki korzystania z gaśnicy)
2.Zdrowy tryb życia, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowego odżywiania, zaburzenia odżywiania, choroby cywilizacyjne wynikające z niezdrowego stylu życia, choroby wymagające diety
Jak rozpoznać symptomy depresji i innych chorób/zaburzeń zachowania wymagających pomocy psychologa lub psychiatry. Kiedy i jak szukać pomocy?
3.Profilaktyka uzależnień
4.Komunikacja interpersonalna
Formy prowadzenia zajęć: Wykład, Krótkie filmy poglądowe i inne materiały multimedialne, Karty pracy, Pytania i odpowiedzi, Warsztaty, Praca w grupach, inne Kursy będą mogły odbywać się zarówno stacjonarnie jak i online. W zależności od preferencji osób zapisanych na zajęcia - będą albo skumulowane w blokach tematycznych (np. ok. 5-10 x po 3-6 godzin) albo co tydzień po 1-1,5 h. Jest też możliwość hybrydowych zajęć - teoria online, a warsztaty raz w miesiącu stacjonarnie. Do uzgodnienia z rodzicami zapisanych uczniów.

Klub Gaduła bezpłatny
Od 2,5 roku, z potrzeby starszych uczniów, powstała nieformalna inicjatywa założenia klubu dla młodzieży z edukacji domowej w naszej Szkole. Uczniowie w kameralnym gronie organizowali wewnętrzne i otwarte spotkania: warsztaty kulinarne, psychologiczne, filozoficzne, z autoprezentacji, spotkania z ekspertami z interesujących ich dziedzin: malarką, piłkarzem, filozofem, polonistką, blogerką, specjalistką w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Mieli zajęcia warsztatowe w Bibliotece Naukowej na wybrane tematy, w tym jak szukać materiałów do projektów i wypracowań. Kilka razy gościli pana Bogdana Ruksztełło-Kowalewskiego z Fundacji "Kreska", pracownika Biblioteki Wojewódzkiej, który w oryginalny sposób przybliżył im trudniejsze lektury. Organizowali symbolicznie urodziny we własnym gronie, wymieniali się pomocami do nauki oraz założyli zamkniętą grupę na FB oraz na discordzie, w których mają kontakt online. W minionym roku szkolnym, ze względu na lockdown, zajęcia były online w formie klubu dyskusyjnego, integracji w grupie rówieśniczej, wzajemnej pomocy w nauce, przy projektach oraz w przygotowywaniu się do egzaminów. Jeśli Twoje dziecko jest w kl. 7, 8 lub LO i chciałoby dołączyć do grona klubowiczów, by w przyszłym roku szkolnym tworzyć nowe inicjatywy, spotkania, warsztaty, nawzajem sobie pomagać w nauce, tworzyć wspólne projekty na egzaminy, rozwijać zainteresowania, inspirować się i po prostu spędzać wspólnie czas - zapraszamy! Koordynatorzy to trójka rodziców uczniów starszych klas (z wykształceniem i doświadczeniem pedagogicznym): Marta Kuczera, Monika i Tomasz Chłopiccy

5. Zajęcia z Panią Izą (tel. 692 985 687) 120 pkt/m-c
Ceramika Propozycja szerokiej palety zajęć w ramach warsztatów plastyczno-ceramicznych. Zajęcia odbywają się co tydzień w Pracowni Ceramicznej przy ul. Jagiellońskiej 5 w Gdańsku (budynek starej szkoły). Ważnym profilem warsztatów są zajęcia ceramiczne i rzeźbiarskie. Prace dzieci będą wypalane w piecu w Pracowni (w dwóch etapach: przed i po szkliwieniu). Na warsztatach dzieci nauczą się technik modelowania ręcznego , a także modelowania z formy. Prace mają różną tematykę (np. zwierzęta, postaci, przedmioty użytkowe), jak również są związane z aktualnymi wydarzeniami i świętami. Na warsztatach, poza ceramiką i rzeźbą, dzieci będą brały udział w licznych aktywnościach artystycznych opartych o różne techniki, w tym: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż, papier-mache, filcowanie, techniki mieszane.

6. Zajęcia z Panią Jolą (tel. 501 769 966) 95 pkt/m-c
Wspinaczka Zajęcia wspinaczkowe - ELEWATOR, ul. Droszyńskiego 15H, Gdańsk - Oliwa

7. Zajęcia z Panem Wojtkiem (tel. 608 618 687; mail: wojciech.olszowka@wo.pl) 110 pkt/m-c
Rysunek. Nauka rysunku i malarstwa dla osób pragnących rozwinąć swoje plastyczne umiejętności. Zajęcia o charakterze warsztatowym. W kolejnych krokach, uczestnicy poznają i przećwiczą podstawowe zasady rysunku i malarstwa. Poprzez liczne ćwiczenia i zadania nabiorą wprawy i swobody w posługiwaniu się ołówkiem i pędzlem. Podczas zajęć zostaną poruszone takie tematy i ćwiczenia jak:
- zapoznanie się z narzędziem rysunkowym i malarskim (ołówek, pędzel, szpachelka). Jego możliwości i ograniczenia,
- zabawa z sześcianem. Ćwiczenia pomagające w nauce przestrzennego rysowania,
- różne formy geometryczne i przyswojenie zasady "wyjaśniania formy",
- obserwacja rzeczywistości i pierwsze próby przeniesienia jej na kartkę papieru,
- martwa natura i zwrócenie uwagi na kształty między formami,
- zabawa światłem i cieniem - cień właściwy i cień rzucony,
- precyzja i dokładność w rysunku i malarstwie,
- różne rodzaje linii - kiedy kreska jest cienka, kiedy gruba, a kiedy rozmazana…
- zabawa z materią - gładkie, puszyste, chropowate…
- rysujemy pluszową maskotkę,
- jeszcze raz rysujemy pluszową maskotkę. Szybkie ćwiczenia - ręka szybsza od myśli - nauka syntetycznego myślenia,
- portret/postać - pierwsza próba,
- rysowanie z wyobraźni - co komu chodzi po głowie,
- …
Pierwsze zajęcia obejmą naukę rysunku, która jest wstępem do ćwiczeń malarskich. 
Prowadzący - Wojciech Olszówka, absolwent ASP w Gdańsku, wydział Malarstwa. Z zamiłowania rysownik komiksów. Kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów komiksowych z dziećmi i młodzieżą.

8. Zajęcia z Panem Maciejem (maciej.hofman@montessori.gda.pl) KURS liczy 10 godzin cena za kurs to 350 pkt
Montownia to warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, podczas których tworzymy m.in.: projekty z drewna, żywicy epoksydowej, odlewy betonowe, filmy poklatkowe.
Podczas zajęć ćwiczymy koncentrację, zdolności manualne, kreatywność oraz jak współpracować w grupie.

Proponowane terminy zajęć to piątki godz. 14.15 ewentualnie poniedziałki 16.00


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  chcę korzystać z zajęć dodatkowych
31 Maja 2022, 19:00