Nieruchomości i Budownictwo Polityka i Gospodarka

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA XIII DZIEŃ URBANISTY - "ŚWIATŁOCIEŃ"

location icon
Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 15, Sala 1D ul. Głogowska 14, Poznań
calendar icon
Od 6 lut 9:45 do 7 lut 15:00


Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi serdecznie zapraszają na kolejną, XIII edycję ogólnopolskiej konferencji "Dzień Urbanisty". Obecne hasło wydarzenia brzmi "ŚWIATŁOCIEŃ". Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z dziedziny urbanistyki oraz planowania przestrzennego. Miło jest nam zakomunikować, że zbliżająca się konferencja ponownie będzie miała poszerzony dwudniowy wymiar, a każdy dzień będzie miał odrębną tematykę.

Zgodnie z tytułem konferencji "ŚWIATŁOCIEŃ", poruszane zagadnienia będą koncentrować się wokół roli i oddziaływania światła w przestrzeni. Konferencja została podzielona tematycznie na dwa dni, których wiodącymi motywami będą właśnie "Światło" i "Cień".

W pierwszym dniu skupimy się na rozważaniach dotyczących możliwości kształtowania przestrzeni za pomocą właściwego oświetlenia. Następnie przyjrzymy się masterpalnom oświetleniowym na podstawie doświadczeń wybranych miast. Na koniec zaplanowana została dyskusja.Drugi dzień wydarzenia upłynie pod znakiem właściwego kształtowania cienia za pomocą zieleni miejskiej oraz przy wsparciu narzędzi do modelowania. Dodatkowo zajmiemy się zagadnieniem zanieczyszczenia światłem, jego wpływem na świat ożywiony oraz skutecznymi metodami przeciwdziałania negatywnym zjawiskom. Ten dzień również zakończy się dyskusją. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie w ramach "Dnia Urbanisty", będzie ponownie stanowiło znakomitą przestrzeń do wymiany myśli.

Konferencja odbędzie się w dniach 6-7 lutego 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom "Budma 2020". Tegoroczna edycja odbędzie się podobnie jak w roku poprzednim w Pawilonie 15, Sala 1D.


SZCZEGÓŁY I PROGRAM WYDARZENIA ORAZ WARUNKI REJESTRACJI NA STRONIE WWW.TUP.POZNAN.PL


Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu zwróciło się z wnioskiem o objęcie konferencji Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka.

Partnerem przedsięwzięcia jest wydawnictwo C.H.Beck. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale branżowe Urbanistyka.Info oraz Urbnews.pl

Jednocześnie w imieniu Targów Budma serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 29 edycji tego wydarzenia. Szczegóły dostępne na stronie www.budma.plDołącz do wydarzenia

W chwili obecnej zgłoszenia na to wydarzenie nie są przyjmowane.