Rozwój osobisty Kultura i Sztuka Muzyka i Taniec Koncerty, Festiwale, Rozrywka

Intensywne warsztaty wokalne zakończone koncertem

location icon
calendar icon
Od 1 lut 10:00 do 2 lut 21:00

Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe warsztaty - dwa dni prawdziwego muzycznego zanurzenia zwieńczone koncertem z doskonałymi profesjonalnymi muzykami, stałymi bywalcami wrocławskich (i nie tylko) scen. Już 1 i 2 lutego!

PROGRAM WARSZTATÓW

1 lutego, sobota, godz. 10:00-18:00:

Warsztaty wokalno-aktorskie z Patrycją Obarą i Teo Dumskim

Podczas pierwszego dnia warsztatów popracujemy nad utworami, które chcielibyście wykonać na koncercie, pod kątem wykonawczym. Nadamy utworom, które przygotowaliście, ostatni szlif wokalny, rozwiążemy ostatnie problemy, zadbamy o to, żeby każdy dźwięk brzmiał tak, jak sobie wymarzyliście. A ponieważ wierzymy, że śpiew, to nie tylko prawidłowe wydobywanie dźwięków, ale również (a właściwie przede wszystkim) emocje, będziemy tego dnia pracować także nad Waszym przekazem w piosenkach, nad ich interpretacją. Wykonamy też ćwiczenia, dzięki którym łatwiej Wam będzie poradzić sobie z tremą. Będziecie się uczyć zarówno czynnie, kiedy to będziemy pracować konkretnie nad Waszym utworem, jak i biernie, obserwując innych i udzielając im informacji zwrotnej.

2 lutego, niedziela, godz. 10:00-17:00:

Praca z zespołem pod okiem Trenerów prowadzących

Drugi dzień warsztatów to głębokie zanurzenie w profesjonalnym świecie muzycznym. Spotkacie się z zespołem doskonałych muzyków, którzy zagrają Wasze utwory na wieczornym koncercie. Instrumentarium będzie naprawdę bogate: pianino, gitara, trąbka, bas i perkusja. We wspólnej pracy z muzykami nad repertuarem będą Wam towarzyszyć trenerzy, z którymi pracujecie na co dzień we Wrocławskiej Szkole Śpiewu. Wraz z muzykami zadbają o to, żebyście czuli się komfortowo i bezpiecznie, żeby dobrze Wam się śpiewało i żeby to - dla części z Was zupełnie nowe - doświadczenie przyniosło Wam radość, a Wasze utwory żeby zabrzmiały przebojowo. Pamiętajcie, żeby z pomocą Waszych Trenerów przygotować dla muzyków nuty / akordy do piosenek, które zamierzacie śpiewać na koncercie.

2 lutego, niedziela, godz. 19:00-21:00:

Koncert w Uniq Studio

Zaproście rodziny i znajomych - to będzie niezapomniane wydarzenie!

Dla publiczności - wstęp wolny.

Dla uczniów Wrocławskiej Szkoły Śpiewu koszt warsztatów i udziału w koncercie jest równy cenie zaledwie 2 i pół lekcji - łącznie kosztuje 250 zł.

Dla osób spoza szkoły koszt udziału w warsztatach wynosi 400 zł.

PROWADZĄCY:

Patrycja Obara - pedagożka i założycielka Wrocławskiej Szkoły Śpiewu. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W swojej twórczości porusza się między kategoriami muzyki, teatru i literatury. Liderka multiartystycznego projektu SHE-la, który zadebiutował w 2018 roku dwupłytowym concept albumem STORIES: #retrospect/#andersenretold. W 2019 roku projekt został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Autorka konceptu, reżyserka i wykonawczyni w spektaklu muzycznym "Syrena - monomusical". Konsultantka artystyczna Cloud Theater. Autorka opowiadań w projekcie Cloud Writing. Mówczyni i trenerka wystąpień publicznych. Wystąpiła m. in. na TEDxWroclaw, TEDxPolitechnikaWroclawska, Creative Mornings, Women@Google, Fuckup Nights i w Sejmie RP.

Teo Dumski - wrocławski aktor i reżyser, pedagog, twórca Cloud Theater, laureat WARTO 2018 w dziedzinie teatru. Artysta zajmujący się badaniem i nauczaniem technik aktorskich Michaiła Czechowa w świetle nauk psychologicznych i duchowych. Jest autorem kilku uznanych eksperymentów formalnych, szczególnie na polu kreatywnego wykorzystania nowych technologii w teatrze. Związany przez wiele lat z wrocławskim Teatrem Ad Spectatores. W swojej twórczości broni sensu istnienia artysty w dzisiejszym technologicznym świecie. Twórca idei "Tech is a Being" ("Technologia jest Istotą"). W 2017 roku nominowany do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej.

Oraz Trenerzy Wrocławskiej Szkoły Śpiewu odpowiedzialni za przygotowanie poszczególnych uczniów.

SKŁAD ZESPOŁU:

PIANINO: Emil Smardzewski - jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu, studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i trenerem we Wrocławskiej Szkole Śpiewu (uczy gry na pianinie, teorii muzyki i home recordingu). Jest aktywnym muzykiem, związanym z kilkoma zespołami (między innymi SHE-la) oraz wielokrotnie wyróżnianym akompaniatorem. Współtwórca muzyki i wykonawca w spektaklu "Syrena - monomusical".

GITARA: Piotr Watras - absolwent Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim, obecnie student Wydziału Wokalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej. Człowiek wszechstronny muzycznie - od metalu przez folk, poezję śpiewaną, aż do śpiewu klasycznego, muzyki chóralnej, opery i musicalu. Od ponad 15 lat związany z folklorystycznym zespołem Fajna Ferajna, z którym nagrali już kilka płyt i brali udział w audycjach radiowych. Od jakiegoś czasu z Katarzyną Grono współtworzy duet Mhmm, grając autorskie kompozycje. Śpiewa również w kilku chórach, z którymi koncertuje w kraju i za granicą. Trener Wrocławskiej Szkoły Śpiewu.

TRĄBKA: Dominik Gawroński - jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. Im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie prof. Małgorzaty Dzikowskiej, Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie prof. Roberta Majewskiego oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Jazzu w klasie dr hab. Piotra Wojtasika. Obecnie doktorant wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jego najważniejsze osiągnięcia to między innymi: I Nagroda dla zespołu "Swinging Birds" oraz Nagroda Indywidualna dla Instrumentalisty na VI Europejskich Integracji Muzycznych w Żyrardowie 2010 i nagroda Indywidualna dla Instrumentalisty na Krokus Jazz Festiwal 2012. Otrzymał stypendium organizacji Jeunesse Musicales. Jako jeden z dwóch polskich młodych muzyków jazzowych stał się członkiem międzynarodowej orkiestry Jeunesse Musicales Jazz World Orchestra, z którą odbył trasę koncertową po Belgii i Niemczech. Uczestniczył w wielu projektach muzyki jazzowej i nie tylko, m.in. "Big Band Akwarium", Big Band Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod dyr. Ryszarda Borowskiego, orkiestra "Perfect Girls & Friends" pod dyr. Wojciecha Zielińskiego. Jest członkiem Polsko-Niemieckiej Orkiestry Jazzowej pod dyr. Bernharda Mergnera, która w 2014 roku nagrała i wydała album "Switch In Time". Współpracuje z orkiestrami Wind Machine pod dyr. Bernharda Merglera, Silesian Jazz Orchestra pod dyr. Siegmunda Lindnera, współtwórca projektów Joao de Sousa & Fado Polaco, Paśko i zespół CO TO i wielu innych. Jest wykładowcą na "Letnich warsztatach bigbandowych w Nysie" Brał udział w nagraniach albumów płytowych Olgi Boczar "Music Essence", Oktawii Kawęckiej "Octawia At Toya", Joao de Sousa "Luta", Michała Sołtana "Mallada", Krzysztof Zęsławski Quartet "Osiecka jazzowo", "Ola Jas", "Bartosz Pernal Sekstet", "Kasia Kowalska MTV Unplugged" i innych.

GITARA BASOWA: Piotr Sypień - basista, kontrabasista oraz muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie kontrabasu Jakuba Olejnika. Współpracował/współpracuje z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem Ad Spectatores, ze Stanem Borysem, z Zespołem Żarówki, zespołem Leszek Zaleski Quartet oraz z wieloma projektami wrocławskiej sceny muzycznej, w tym SHE-la. Współtwórca muzyki i wykonawca w spektaklu "Syrena - monomusical".

PERKUSJA: Przemek Michalak - kompozytor, aranżer, perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kompozycji prof. Stanisława Krupowicza. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych np. II nagroda - I Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. H.M.Góreckiego; I nagroda - 4th Azoty Jazz Festival z zespołem FAKEDRUM; I (2014) i II (2016) nagroda podczas Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach z zespołami Karpeta Jazz Brothers i INTERGREENATIONAL. Jako muzyk i kompozytor współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Narodowym Forum Muzyki, Cloud Theater, aTomy; zespołami SMS Blues, SHE-la (wykonawca i autor aranżacji), Karpeta Jazz Brothers, Old School Jazz Trio, Nestor Band. Współprowadzi agencję artystyczną CreARTive Solutions.

MIEJSCE:

1 lutego: Wrocławska Szkoła Śpiewu, ul. Trwała 7, Wrocław

2 lutego: Uniq Studio, ul. Krakowska 100, Wrocław

LINK DO REGULAMINU:

https://drive.google.com/open?id=1QMYrQiXIFlJqoBwr...

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Dla Uczniów Wrocławskiej Szkoły Śpiewu
Wyprzedane 250,00 zł Wyprzedane
  Dla pozostałych uczestników
już niedostępne 400,00 zł -