Strefa Kreatywna Urban Art Area | VLEPKA | 23.07.2022

location icon
Plac Konesera Warszawa
calendar icon
Od 23 lip 12:00 do 23 lip 15:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Prezentacje i zajęcia poprowadzą członkowie kolektywu ''Remonty Warszawa''- Dorota / Miss Dorys / Cieślik, Igor / Niebieski Robi Kreski / Rudziński oraz Łukasz / Luksprzeziks / Kundzicz.

W programie część teoretyczna, w której zaprezentujemy techniki i materiały używanych przy tworzeniu vlepek oraz pokażemy na ekranie najsłynniejsze vlepki.

Uwaga! Wydarzenie tylko dla osób powyżej 14 roku życia

O artystach:

MISS DORYS

Reprezentuje street art z Pragi-Północ. Maluje na murach różowe Żylaki, czarne meduzy i kolorowe ilustracje ze swojej książki "2001" opowiadającej o czasach wczesnego skejtowania, imprezach, przygodach i podróżach w czasie i przestrzeni.

Poza tym ilustruje, tworzy instalacje na festiwalach, przemalowuje stare obrazy z praskich antykwariatów i namawia inne dziewczyny do robienia street-artu i graffiti. W 2021 r. wzięła udział w UAA w Centrum Praskim Koneser. Jej prace kupić można w Leonarda Art Gallery w Koneserze.

NIEBIESKI ROBI KRESKI (ur. 1985 r.)

Artysta rozwinął swoje zainteresowanie sztuką ulicy jeszcze będąc w wieku szkolnym, szczególną uwagę poświęcając graffiti, które szybko stało się nieodłączną częścią jego życia. Dzisiaj Niebieski poza graffiti zajmuje się malarstwem, grafiką, jest wziętym projektantem. W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. indywidualną wystawę Niebieski Robi Kreski w Zachęcie z 2014 roku w Mobilnej Zachęcie w Warszawie. Wziął udział w UAA w 2021 r. jest członkiem kolektywu ''Remonty Warszawa''. Jego prace znajdują się w Leonarda Art Gallery.

LUKSPRZEZIKS

Łukasz Kundzicz jest absolwentem grafiki na ASP w Warszawie. Zawodowo pracuje jako art director w sieciowej agencji, ale cały czas skupia swoje wysiłki na tym, aby rozwijać się jako niezależny artysta. Jego prace silnie zakorzenione są w sztuce ulicznej - on sam o sobie mówi, że pochodzi z dwóch światów. Jednym jest środowisko artystyczne w rozumieniu akademickim. Drugi z kolei to właśnie świat sztuki niesformalizowanej, wolnej od instytucji - tworzonej przez artystów ulicznych. Czerpie z estetyki brutalizmu czy glitchu, a także odwołuje się do hip-hopu, subkultur czy modernistycznej architektury. W jego grafikach często pojawiają się symbole konsumpcjonizmu i antysystemowe przesłania. Choć tworzy obrazy pełne chaosu, można w nich dostrzec staranność w podejściu do rzemiosła. To misterna dekonstrukcja współczesnej popkultury i przekazów medialnych, nierzadko wzmocniona krytycznym komentarzem. Od jakiegoś czasu publikuje pod pseudonimem @luksprzeziks. Jego prace znajdują się w Leonarda Art Gallery, a w 2021 r. wziął udział w UAA w Warszawskim Koneserze.