Muzyka i Taniec Koncerty, Festiwale, Rozrywka

"Taka Piosenka, Taka Ballada..." w PIWNICY pod BARANAMI!!! UCZTA PIOSENKI w wykonaniu AGNIESZKI GROCHOWICZ!!!

location icon
Piwnica Pod Baranami Rynek Główny 27, Kraków
calendar icon
Od 30 sty 18:00 do 30 sty 19:15

W niedzielny wieczór 30 stycznia zapraszamy do PIWNICY pod BARANAMI na program "Taka Piosenka, Taka Ballada..."!!! 

To KONCERT PIOSENEK OSIECKIEJ, MŁYNARSKIEGO, PIOSENEK okresu MIĘDZYWOJNIA, PIOSENEK FRANCUSKICH i innych cudownych z szerokiego repertuaru Agnieszki GROCHOWICZ!

Na program składają się piosenki AGNIESZKI OSIECKIEJ, WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO, PIOSENKA FRANCUSKA, PIOSENKI MIĘDZYWOJNIA oraz znakomite, autorskie teksty Agnieszki Grochowicz, do których muzykę piszą wybitni polscy kompozytorzy, m.in związani z Piwnicą pod Baranami Zygmunt KONIECZNY i Andrzej ZARYCKI, a także Jerzy DERFEL, Ewa KORNECKA i Janusz GRZYWACZ.

Agnieszce Grochowicz towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie:

Jarek Olszewski - fortepian

..................................................

BILETY: 50zł (I pula) i 60zł (II pula)

--> dostępne w BARze Piwnicy pod Baranami, otwartym codziennie od 11:00 do północy co najmniej

--> dostępne ON-LINE: https://evenea.pl

--> REGULAMIN znajdziecie Państwo na dole w treści wydarzenia

--> Rezerwacje telefoniczne należy odebrać najpóźniej 40 minut przed koncertem

Na scenie wystąpi jedna z najciekawszych postaci krakowskiej sceny muzycznej, AGNIESZKA GROCHOWICZ - z towarzyszeniem znakomitych muzyków, których biografie składają się na prawdziwą historię muzyki rozrywkowej w Polsce!

Agnieszka Grochowicz - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki: Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Włodzimierzem Nahornym, Jerzym Derflem, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem, Mirkiem Czyżykiewiczem i najzdolniejszymi kompozytorami młodego pokolenia. Dyplomowana aktorka, absolwentka krakowskiej PWST, gdzie uczyli ją m.in Jerzy Stuhr, Mikołaj Grabowski, Krzysztof Globisz, czy Anna Polony. Koncertowała m.in w Radio Kraków, Filharmonii Opolskiej, Teatrze Muzycznym w Toruniu, Piwnicy pod Baranami.

Zygmunt KONIECZNY, kompozytor: "Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. (...) Gorąco polecam."

Leszek WÓJTOWICZ, poeta, bard, kompozytor, artysta Piwnicy pod Baranami: "Agnieszka Grochowicz. Artystka w ujmujący sposób wszechstronna. Pieśniarka, poetka, autorka muzyki. Intrygująca i wrażliwa. Kreuje swoją obecność na scenie nie pozbywając się autentyczności. Jej śpiew przykuwa uwagę. Opowiada o świecie z gorzkim uśmiechem, nie zapominając o radości, jaką może przynieść życie. Warto Agnieszki posłuchać, warto się zachwycić. Warto."

Andrzej ZARYCKI, kompozytor: "Utalentowana muzycznie, wrażliwa, pracowita, precyzyjna, odpowiedzialna, twórcza aktorka....Radość śpiewania i inteligencja sprawia, że jej interpretacje oprócz jakości warsztatowej i artystycznej mają rzadki, precyzyjnie kontrolowany wdzięk. Są pełne lekkości i przykuwającego uwagę uroku. Z satysfakcją przyjąłem propozycję współpracy z Panią Agnieszką przygotowującą nowe pieśni do kolejnego swojego recitalu. Teksty, które otrzymałem do umuzycznienia, śpiewają od pierwszego czytania."

Ewa KORNECKA, kompozytorka: "Agnieszka Grochowicz - niezależna, indywidualna, naturalna i bezkompromisowa - to niepowtarzalna "jakość sama w sobie" śpiewająca, komponująca i pisząca teksty artystka - obdarzona instynktem scenicznym, wspartym solidnym przygotowaniem profesjonalnym. Jej spektakle recitale są starannie zakomponowane, różnorodne i konsekwentne w warstwie literackiej nawiązujące do najlepszych tradycji piosenki - Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów - są przewrotne i inteligentne, w warstwie muzycznej czerpiące z klasyki i jazzu. Śpiewając - wciela się w postacie; widz i słuchacz jest świadkiem fascynujących metamorfoz. Wszystkie te elementy wsparte niebanalną techniką wokalną i interpretacją z pogranicza piosenki aktorskiej są gwarancją niezwykłego, intrygującego wydarzenia, jakim jest każdy koncert Agnieszki Grochowicz."

"... Taka piosenka, taka ballada

Która naszemu życiu wykrada

W nagłym porywie to, co wstydliwie

Skrywamy w nas

Taka piosenka, taka ballada

Co dzień i noc się za tobą skrada

Depcze po piętach - czujna, natrętna

Jak Anioł Stróż..."

Wojciech Młynarski

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  BILET NORMALNY PROMOCYJNY

dostępnych: 26

już niedostępne 50,00 zł -
  BILET NORMALNY

dostępnych: 11

już niedostępne 60,00 zł -