Wieczór autorski Timma Stütza

location icon
Książnica Pomorska Podgórna 15/16, Szczecin
calendar icon
Od 22 paź 17:00 do 22 paź 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapraszamy na wieczór autorski Timma Stütza oraz prezentację książek "Der Winnetou kannte" i "Die Kinder Manitus" w piątek 22 października 2021 o godz. 17.00. Spotkanie poprowadzi prof. Ewelina Kamińska-Ossowska z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Historia rozpoczyna się zdjęciem z 1922 roku - Adalberta, stryja Timma Stütza, w ogrodzie wydawnictwa Karola Maya w Radebeul. Ciekawość losów przodka prowadzi autora do różnych miejsc i osób, a stawiane pytania często rodzą kolejne. Nieoczekiwanie, w archiwach wydawnictwa Karola Maya w Bambergu zostają odnalezione teczki skrywające rękopisy, listy i dokumenty autorstwa Adalberta Stütza (1878-1957). Z nich wyłania się postać pisarza, podróżnika, poligloty, redaktora tekstów Karola Maya, wieloletniego współpracownika wydawnictwa. Na ich podstawie Timm Stütz opisał bogate życie wuja w książce "Der Winnetou kannte". Poza tym zredagował i opublikował odnalezioną epopeję Indian Ameryki Północnej "Die Kinder Manitus", którą Adalbert Stütz napisał prawdopodobnie w latach 1928-1930.

Timm Stütz - urodzony w Dreźnie artysta fotografik, pisarz, publicysta i tłumacz. Od 1992 roku mieszka w Glinnej, w województwie zachodniopomorskim.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  SpotkanieTimmStutz
już niedostępne -