Spektakl "Lilia" - ponownie w Krakowie!

location icon
Sala teatralna przy Parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie Władysława Łokietka 60, Krakw
calendar icon
Od 4 kwi 19:30 do 4 kwi 19:30

Lilia jako symbol czystości, piękna i pokornego majestatu często przedstawiana jest tam, gdzie ograniczone możliwości ludzkiego poznania spotykają się z tajemnicą szczególnej świętości.


"Jak lilia pośród cierni" staje przed nami Ta, która uchyla rąbek tajemnicy, chcąc podzielić się z nami tym, czego wszyscy tak naprawdę pragniemy: miłości, piękna, dobra, nadziei...


Maryja - Matka Boga - Nowa Ewa, która poprzez wielką pokorę i wiarę aż po krzyż chce na nowo pokazać nam drogę do zapomnianego przez nas Raju: do jedynej wolności i prawdziwego szczęścia przywróconego w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, daje nam siebie poznać jako wzór kobiety będącej bardzo blisko Boga, ale i bardzo blisko człowieka, przeżywającej z nami zarówno radość, jak i ból.


Spektakl "Lilia" jest sztuką teatru tańca, która za pomocą tańca współczesnego oraz klasycznego przedstawia poruszającą opowieść o Sercu Matki Boga, a także o Jej relacji z Jezusem od momentu zwiastowania aż do połączenia się z Nim w Niebie. To historia pozbawiona słów, opowiedziana ruchem - tańcem, wykorzystująca jedynie światło, muzykę i obraz, aby pozostawić miejsce na osobistą kontemplację.


Chociaż przedstawienie opiera się na Objawieniu chrześcijańskim, skierowane jest do wszystkich - nie tylko chrześcijan. Jego uniwersalne przesłanie dotyka cierpienia, ale i budzi nadzieję, której poszukuje każdy człowiek. W okresie Wielkiego Postu może być także okazją do głębszej refleksji nad tym, co jest Prawdą i wartością w naszym życiu.


Tancerze "Lilii" stanowią Wspólnotę, których łączy siła wiary, modlitwy i wzajemnej miłości. Od czasu premiery w 2017 r. wystąpili już kilkanaście razy w kraju i za granicą, m.in. we Francji oraz na Festiwalu Młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie.


Wspólnota Lilia działa w ramach Duszpasterstwa Akademickiego "PATMOS" Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.


Dochód z biletów pozwoli nam pokryć koszty organizacyjne oraz umożliwi dalszy rozwój działalności.


Serdecznie dziękujemy i zapraszamy!
Więcej informacji: facebook.com/Spektakl.Lilia

Strona internetowa: www.wspolnota-lilia.pl


Kupujący bilet oświadcza, że zapoznał się i akceptuje regulamin wydarzenia oraz politykę prywatności organizatora - dostępne na stronie Fundacji im. Św. Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Dołącz do wydarzenia

W chwili obecnej zgłoszenia na to wydarzenie nie są przyjmowane.