Kultura i Sztuka

Spektakl taneczny "Lilia" - Rocznicowo w Krakowie

location icon
Sala teatralna przy parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie ul. Łokietka 60, Kraków
calendar icon
Od 8 gru 19:30 do 8 gru 19:30

Zapraszamy Was na wyjątkowy pokaz rocznicowy spektaklu "Lilia", który odbędzie się 8 grudnia 2019 r. w sali teatralnej przy parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie (ul. Łokietka 60) o godzinie 19:30.

"Lilia" to spektakl inspirowany życiem Maryi, który poprzez różne techniki tańca współczesnego ukazuje nie tylko życie codzienne Matki Bożej, ale przede wszystkim jej przeżycia wewnętrzne. Choreografie tworzą symbolicznie strukturę różańca świętego, pokazując Matkę Bożą w scenach radosnych, bolesnych i chwalebnych, co dla wielu osób może stać się autentyczną formą modlitwy. Wielbiąc Pana Boga tańcem, zespół chce przybliżać widowni sceny z życia najpiękniejszej z Lilii. 

Premiera spektaklu odbyła się 8 grudnia 2017 r. w auli św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Od tego czasu zespół występował wielokrotnie, nie tylko na terenie Małopolski, Śląska oraz Pomorza, ale również za granicą: dwukrotnie u stóp Maryi w Lourdes we Francji oraz w ramach Festiwalu Młodych na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Organizatorem spektaklu jest Wspólnota Lilia, działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego "PATMOS" Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy!
Zapraszamy!

Więcej informacji: facebook.com/Spektakl.Lilia

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na 19:30

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc