Kultura i Sztuka Muzyka i Taniec Koncerty, Festiwale, Rozrywka

SPACER po MIEŚCIE K. - KONCERT Sergiusza Orłowskiego & Agaty Półtorak w PIWNICY pod BARANAMI

location icon
Piwnica Pod Baranami Rynek Główny 27, Kraków
calendar icon
Od 5 kwi 19:00 do 5 kwi 20:30
ticket icon
Od 50,00 zł

PIWNICA pod BARANAMI zaprasza na KONCERT Sergiusza ORŁOWSKIEGO & Agaty PÓŁTORAK "Spacer po mieście K" - w niedzielę 5 kwietnia 2020 o 19:00.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Sergiusz Orłowski wraz z towarzyszącą mu na skrzypcach Agatą Półtorak zaprasza na koncert, w którym płynnie meandruje między radością, smutkiem, humorem i zamyśleniem. Podczas recitalu, obok piosenek autorskich, zabrzmią piosenki do tekstów Krzysztofa Kamila BACZYŃSKIEGO, Jonasza KOFTY, a także Edwarda STACHURY czy Wojtka BELLONA, a także z klasyka z repertuaru MARKA GRECHUTY, MIROSŁAWA CZYŻYKIEWICZA, ANNY SZAŁAPAK & GRZEGORZA TURNAUA.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

BILETY: 40zł - przedsprzedaż (I pula) / 50zł - przedsprzedaż (II pula) oraz bezpośrednio przed koncertem.

--> dostępne w BARze Piwnicy pod Baranami, otwartym codziennie od 11:00 do północy co najmniej

--> ON-LINE: www.evenea.pl 

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

SERGIUSZ ORŁOWSKI - pieśniarz, poeta, kompozytor, bard. Krakowianin z wyboru. Laureat licznych festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej. Współpracował z uznanymi kompozytorami - m.in.: Andrzejem Zaryckim, Zygmuntem Koniecznym, Pawłem Pierzchałą, Tomaszem Kmiecikiem czy Adrianem Konarskim. Podczas recitali śpiewa pieśni do tekstów własnych jak i uznanych poetów.Zaprzyjaźniony z Kabaretem Piwnica pod Baranami w Krakowie, jego piosenki śpiewają artyści Piwniczni, występował gościnnie podczas piwnicznych kabaretów i koncertów galowych. Można go usłyszeć w programie krakowskiego Teatru Szczęście "Szczęśliwe piosenki Marka Grechuty".

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

AGATA PÓŁTORAK - skrzypaczka, artystka Kabaretu Piwnica pod Baranami i Myślenickiej Orkiestry Kameralnej Concertino. Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej (dyrygentura chóralna) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (skrzypce). Nagrywała płyty m.in. z Grzegorzem Turnauem, Włodkiem Pawlikiem i Zbigniewem Preisnerem. Z kabaretem Piwnica pod Baranami koncertuje i nagrywa od 2005 r. z powodzeniem wykonując obok partii skrzypiec również partie wokalne, objawiając talenty aktorskie. Jako córka skrzypka Michała Półtoraka związana z Piwnicą pod Baranami od dziecka.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  BILET normalny w PROMOCJI (I pula)

dostępnych: 20

już niedostępne 40,00 zł -
  BILET normalny (II pula)

dostępnych: 20

już niedostępne 50,00 zł -