IT i Nowe technologie Przemysł Polityka i Gospodarka

Smart Cities - architektura i transport przyszłości

location icon
Hotel Kossak Plac Kossaka 1, Kraków
calendar icon
Od 27 wrz 18:00 do 27 wrz 18:00

Smart Cities - architektura i transport przyszłości

Future Talks to cykl prestiżowych, interdyscyplinarnych spotkań wyłącznie dla osób pracujących, poświęconych tematyce przyszłości, łączących fireside chat w zmodyfikowanej formie z moderowaną dyskusją, podczas której specjaliści udzielają odpowiedzi na zadane wcześniej pytania uczestników.

Nietypowa formuła spotkań daje możliwość poznania specjalistów z przeróżnych dziedzin życia, technologii oraz nauki, ich poglądów, ale również pozwala uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania uczestników. Dodatkowo słuchacze mają możliwość wymiany poglądów, udziału w dyskusji oraz nawiązywania kontaktów biznesowych.

Prelegenci:

dr Agnieszka Labus (Politechnika Śląska), dr Marek Bauer (Politechnika Krakowska)

Prowadzacy: Łukasz Wilczyński (Planet Partners)

Smart cities to w najprostszym tłumaczeniu inteligentne miasta, których ideę najtrafniej oddaje hasło: "Smart City - better life", chociaż nie chodzi tylko o samo słowo "inteligentne".

Smart Cities łączą w sobie kilka istotnych czynników jak nowe, zaawansowane technologie informacyjno-komunikacyjne, wysoką funkcjonalność, oraz aktywny udział jednostek samorządowych i samych mieszkańców w tworzeniu i rozwoju takich miejsc. Głównym celem takich rozwiązań jest zwiększenie interaktywności infrastruktury miejskiej, wzrost świadomości mieszkańców oraz podniesienie komfortu życia w obrębie struktur miejskich.

Smart City wymaga smart managementu, czyli zarządzania w taki sposób aby zapewnić szybki i bezproblemowy dostęp do informacji o mieście, jego planach rozwoju, etc.., dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, rozwój stref rekreacyjnych oraz kulturalnych, sprawne działanie urzędów i instytucji miejskich, rozwój inwestycji, sprawny transport miejski, dbałość o ekologię i ochronę środowiska, aktywny udział mieszkańców w poprawianiu warunków życia oraz współpraca z administracją oraz służbami miejskimi.

W jaki sposób doprowadzić do tego by polskie miasta stały się smart?

Ile czasu potrzeba żeby wdrożyć tego typu rozwiązania w naszych realiach?

Czy jesteśmy mentalnie gotowi na takie zmiany?

Czy starzejące się społeczeństwo nadąży za zmianami Smart City?

W jaki sposób biznes może wykorzystywać rozwiązania smart do dalszego rozwoju?

Smart city vs smart village.

Jak zawsze nowoczesne rozwiązania, zwłaszcza mające wpływ na życie dużych grup społecznych sprzyjają rozwojowi ciekawych dyskusji i prowokują do wielu pytań.

Już 27.09.2019 o godz.18:00 zapraszamy wszystkich pracujących, zainteresowanych tematyką Smart Cities do krakowskiego Hotelu Kossak na czwarte już spotkanie z serii Future Talks pod tytułem "Smart Cities - architektura i transport przyszłości". 

Podczas dyskusji będziemy zgłębiać ten niezwykle ciekawy temat wraz z naszymi prelegentami, którzy jak zawsze chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania uczestników.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc oraz spore zainteresowane, wymagana jest wcześniejsza rejestracja, wyłącznie z firmowych adresów mailowych.

Uczestnicy, mający konkretne pytania do naszych specjalistów, proszeni są o przygotowanie maksymalnie dwóch pytań i przesłanie ich na adres mailowy futuretalks@spacefdn.com, najpóźniej do 7 dni przed terminem wydarzenia.

Więcej o projekcie na stronie www.futuretalks.pl

Regulamin http://futuretalks.pl/regulamin/

Polityka prywatności http://futuretalks.pl/polityka-prywatnosci/

Zapraszamy do rejestracji!

Zespół Future Talks


Dodaj opis wydarzenia

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Future Talks Smart Cities
już niedostępne -