SLAM POETYCKI GDYNIA | Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

location icon
Klub Desdemona Abrahama 37, Gdynia
calendar icon
Od 16 wrz 19:00 do 16 wrz 19:00

IDEA

Tworzysz? Piszesz wiersze, opowiadania albo dzienniki? Improwizujesz? Pragniesz, aby świat Cię usłyszał? Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji do zaprezentowania swojej twórczości oraz weź udział w slamie poetyckim z okazji Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Każda forma artystycznej ekspresji będzie mile widziana. Uwierz w sprawczą moc słowa, pokonaj najskrytsze lęki oraz pożegnaj się z tremą! Stań się inspiracją dla innych oraz podziel się swoją sztuką w swobodnej, nieoceniającej i pełnej zrozumienia atmosferze. Przychodząc na wydarzenie jako gość lub występując na scenie pomagasz osobom w kryzysie psychicznym w walce z wewnętrznym niepokojem, brakiem pewności siebie czy wątpliwościami.

Nie daj się prosić! Niech gonitwy myśli zaklęte w wiersze lub spektakularny performance niosą się dalej i trafią do wszystkich, którzy tych pokrzepiających słów potrzebują.

Czekamy na Ciebie. Wyjdź na scenę i opowiedz nam swoją historię!


ZASADY

Zgłoszeni uczestnicy są łączeni w pary drogą losowania. Przedstawiają swoje teksty (w czasie nie dłuższym niż 3 minuty na jedną osobę), po czym publiczność głosuje, który z nich ma przejść do następnej rundy - i tak aż do finału!

Jak się przygotować? Weź ze sobą od 5 do 7 niepublikowanych i nienagradzanych dotąd tekstów (chyba że wolisz wymyślać je na bieżąco!). Możesz je odczytać z kartki, zeszytu albo z telefonu.

W PIERWSZEJ RUNDZIE zaprezentuj tekst powiązany z tematyką KRYZYSU PSYCHICZNEGO. W następnych rundach panuje już całkowita dowolność tematów.

Lista właściwa składa się z 16 miejsc. Zgłoszenia na liste rezerwową przyjmujemy na e-mail: sztukowirowka@gmail.com. Jeśli zostaną miejsca lub ktoś nie przybędzie to zachęcamy do zapisania się przed wydarzeniem!


SKĄD TEN SLAM?!

Slam poetycki narodził się dzięki robotnikowi-poecie z Chicago, który nazywał się Marc Kelly Smith. W 1984 roku zorganizował on serię odczytów poezji w jazz-klubie The Get-Me-High Lounge. Dwa lata później Marc zorganizował pierwszy w historii slam poetycki! Turnieje szybko zyskały popularność w Stanach, by potem rozprzestrzenić się na cały świat, w tym dotrzeć do Europy. W Polsce pierwszy raz slam odbył się w 2003. Obecnie slamy poetyckie odbywają się w wielu miastach Polski, przyciągają do siebie ludzi młodych i starszych, którzy chcą powiedzieć od siebie coś ważnego i zaprezentować swoją twórczość zaangażowanej publiczności!


PROWADZĄCY

Niezastąpiony na trójmiejskiej scenie duet Zuzanna Tomaszewska & Przemysław Szczygieł zadbają nie tylko o sprawiedliwy przebieg konkursu, ale też o wspaniałą atmosferę tego wieczoru!


NAGRODA

I miejsce (zwycięzca w finale) - 300 pln + unikatowa statuetka

II miejsce (finalista) - 100 pln


Uwaga: Ze względu na zagrożenie Covid-19 ograniczyliśmy liczbę miejsc oraz przed wejściem trzeba będzie podpisać oświadczenie o stanie zdrowia. Możliwy będzie też pomiar temperatury.


PRZYCHODZĄC DZIAŁASZ NA RZECZ OSÓB W KRYZYSIE PSYCHICZNYM!

Slam zorganizowany w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie, które odbywają się w dniach 11-20 września 2021 r. w całym Trójmieście.

Chcemy zwrócić uwagę na problemy osób doświadczających kryzysów psychicznych, odczarować stereotypy, zaprosić do wspólnej zabawy i Odmienić Swoje Głowy! Dane naukowe wskazują, że co trzeci człowiek miał, ma lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Nie możemy więc zakładać, że ten problem nas nie dotyczy.

Nie mów "mnie to nie dotyczy"! Przyjdź i odmień swoją głowę!

Pełny Program znajdziesz na:

www.odmienswojaglowe.org

Patronaty honorowe:

Marszałek Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Gdańska

Prezydent Miasta Gdyni

Prezydent Miasta Sopotu

Rzecznik Praw Obywatelskich

Patronaty medialne:

Radio Gdańsk

www.gdansk.pl

Zdjęcie: Paulina Cirocka

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  SLAM POETYCKI GDYNIA | Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie
Wyprzedane Brak wolnych miejsc