Git jest git... i co dalej? / Git is legit... so now what?

location icon
Biuro Sii Kopcińskiego 79, łódź
calendar icon
Od 3 gru 17:00 do 3 gru 19:30

Interesuje Cię tematyka Gita? 🤔 Wpadnij zatem 3 grudnia do łódzkiego biura Sii, gdzie Krzysiek i Tomek chętnie podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem! 👊

📅 Agenda

Prelekcja #1: Różne style prowadzenia Code Review w twoim zespole 

W praktycznie każdym nowym zespole, do którego trafiam, Code Review wygląda zupełnie inaczej. Czego naprawdę oczekujemy od Code Review, jak bardzo ostrym lub pobłażliwym należy być i jak ładnie to wpiąć w Continous Integration - o tym właśnie porozmawiamy. 

Prelekcja #2: Wyciśnij soki z Gita, przestań używać jak Zipa

💭 Do SVN używałem TortoiseSVN, firma przeszła na Gita, to teraz wystarczy zainstalować TortoiseGita i z głowy. A, no i jeszcze IDE, na szczęście tutaj Gita mam już preinstalowanego, nawet ze świetnym (magic) Sync Button, który ogarnie za mnie całe to zamieszanie z decentralizacją. Mogę więc wracać do programowania, temat Gita ogarnięty! 

Wiele osób po przejściu na Gita tak właśnie pomyślało no i zresztą trudno się dziwić, w końcu do Subversion dokładnie tyle wystarczało, czemu tutaj miałoby nie starczać. Wszak miało być lepiej, po co sobie komplikować. Trudniej to przecież gorzej... ale czy na pewno? Stwierdzenie, iż Git wykracza poza wersjonowanie i kolaborację, brzmi co najmniej naciąganie, prawda?  A upieranie się, że bezpośrednio pomaga edytować kod i wpływa na jego jakość i tempo pracy, jak herezja, zgadza się? Dobrze to rozumiem, ponieważ sam przed przejściem na Gita nie dawałem się przekonać. Dzisiaj, wiele tysięcy commitów później, chciałbym wyjaśnić te poglądy i zachęcić do eksplorowania możliwości Gita. Mam nadzieję, że moja prelekcja zainspiruje chociaż część z Was, co przyczyni się do usprawnienia codziennej pracy, która w efekcie stanie się lżejsza i przyjemniejsza 😉

Tradycyjnie możecie też liczyć na networking 👨👩 jak i poczęstunek! 🍕

Prowadzący:

Krzysztof Morcinek - pasjonat programowania i Gita. Skoncentrowany na platformie .NET i czystym kodzie. 

Lubi pomagać i uczyć innych, między innymi dlatego występuje i prowadzi bloga.
Tomasz Skraskowski - pasjonat programowania, wychowany na C++, obecnie piszący głównie w C# i trochę w technologiach webowych. Odkąd poznał Gita, nie wyobraża sobie bez niego pracy, dlatego chętnie promuje to rozwiązanie, między innymi poprzez inicjatywę warsztatów wprowadzających w świat Gita - GitWarsztaty.pl W wolnym czasie pisuje na blogu SoftwareDeveloper.Blog i testuje różne rozwiązania open source. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. 


Kilka słów o organizatorze

Meetup organizuje firma Sii - pięciokrotny zdobywca tytułu Great Place to Work i wielokrotnie nagradzany dostawca usług IT i inżynierii przemysłowej. Firma obecna jest w 14 największych miastach w Polsce. Sii w Łodzi stawia na rozwój zarówno swoich pracowników jak również społeczności IT, którą zaprasza na organizowane w naszym biurze meetupy i warsztaty. Realizujemy projekty dla największych firm z sektora bankowego, hi-tech, przemysłu, automotive czy technologii pomiarowych i informacyjnych. Zatrudniamy inżynierów oprogramowania realizujących projekty z wykorzystaniem najnowszych technologii: JAVA, .NET, ASP.NET, C#, C, C++, Python oraz mobilnych (iOS, Android). W zespole rozwijają się także doświadczeni testerzy manualni, inżynierowie QA, analitycy biznesowi oraz eksperci business intelligence.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Pula podstawowa
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Pula rezerwowa
już niedostępne -