Zarządzanie

SDN Poland Chapter meetup #3 [KRK] 16.11

location icon
Socjomania Świętego Filipa 16/14, Kraków
calendar icon
Od 16 lis 19:00 do 16 lis 23:00

Nasze nowe formy meetupów, mają na celu budowanie społeczności wokół tematyki service design i wymianę kompetencji - odbędą się w tym roku w różnych miastach w Polsce.
Meetup ma krótką formę, a najważniejszą ideą jest wymiana wiedzy i doświadczenia oraz krytyczne spojrzenie na rozwój usług w Polsce.
Postanowiliśmy zgromadzić Was jeszcze w tym roku w Warszawie, Krakowie i Poznaniu

Plan pierwszego i kolejnych meetupów:

1. Prezentacja SDN Poland Chapter - twórcy SDN Poland - 15min (każde spotkanie inny temat - informacje wkrótce)

2. Case study panel

I. Carolina Pietyra obecna Managing Director Aktan Polska w temacie: Rola Service Design w procesie transformacji w branży motoryzacyjnej i energetycznej.

Carolina od marca tego roku kieruje polskim oddziałem francuskiej firmy specjalizującej się w projektowaniu innowacji oraz w procesach transformacyjnych w oparciu o metodologię Service Design.

Wcześniej Carolina stała na czele działu digital agencji Opus B oraz rozwijała kompetencje digitalowe różnych agencji reklamowych na rynku krakowskim. UX Design oraz Service Design były naturalną konsekwencją pasji do tworzenia lepszego jutra przy wykorzystaniu wiedzy i kompetencji nabytych w trakcie studiów psychologii i socjologii.

💬 Jaką wiedzą podzieli się z Nami Carolina? 💬
Będzie to praktyczne case study z branży energetycznej i motoryzacji opowieść o tym jak Carolina i jej zespół wspiera klientów w procesie transformacji z organizacji, w której procesy były zaprojektowane przez i dla inżynierów, w firmę projektującą rozwiązania w metodologii Service Design.

Jakie narzędzia i procesy realnie wspierają taką transformację? Jakie korzyści z tego wynikają dla organizacji? Gdzie są trudności? Na te i wiele innych nurtujących pytań odpowiedzą!

II. Gosia Pytel, Design Thinking WIZ, Instructional Designer

która specjalnie przyjeżdża do nas z Irlandii.
💬 Jej prelekcja brzmi bardzo intrygująco: "Czy można traktować relacje międzyludzkie jako usługę?"💬
Gosia wprowadza nas do tematu:
Projektujemy domy i mieszkania, muzea, ogrody, trasy zwiedzania, wszelkiego rodzaju usługi, aplikacje internetowe… Wszystko po to, aby umilić i ulepszyć życie użytkownika. A co z nim, co z użytkownikiem? Użytkownik to człowiek, co z ludźmi więc? "Nie równajmy ludzi do projektu domu," ktoś powie. "Ludzie to nie usługi." A co się stanie, gdy do tematu relacji międzyludzkich podejdziemy procesowo? Czy to pozbawi ludzi "ludzkości" czy może wręcz przeciwnie, pomoże ich lepiej poznać? Taki eksperyment przeprowadziłam w Derry (w Irlandii Północnej), gdzie aktualnie mieszkam, prowadząc warsztaty z tutejszą młodzieżą. Zobacz rezultaty!

III. Zespół SDN Poland Chapter i refleksje z globalnej konferencji Service Design Network 2018 w Dublinie - o kulturze organizacji, roli designu, narzędziach

3. Panel dyskusyjny otwarty w modelu konwersatoryjnym (Wymiana wiedzy i kompetencji między uczestnikami)

4. Otwarte ogłoszenia (dowolny temat: projekty, pytania, zaproszenia do działania, refleksje)Podczas wydarzenia możesz liczyć na przekąski oraz miłe napoje :)


Wydarzenie organizowane jest przez oficjalnie zatwierdzony polski oddział Service Design Network - najważniejszej organizacji service design na świecie. Twórcami polskiego oddziału są: Tomek Bieńkowski, Beata Bieńkowska, Piotr Wojciechowski, Marta Kuroszczyk, Katarzyna Młynarczyk. Więcej o SDN Poland Chapter i dotychczasowych dokonaniach: https://www.service-design-network.org/chapters/po...


To kolejne po warsztatach założycielskich spotkanie społeczności service design w Polsce.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Działamy jako część globalnej organizacji, więc ta cena obowiązuje Cię, jeśli jesteś członkiem SDN - posiadasz pakiet od bezpłatnego po płatny (informacje tutaj: https://www.service-design-network.org/membership) Bilet dla członków Service Design Network (zarejestrowani w service design network)

Działamy jako część globalnej organizacji, więc ta cena obowiązuje Cię, jeśli jesteś członkiem SDN - posiadasz pakiet od bezpłatnego po płatny (informacje tutaj: https://www.service-design-network.org/membership)

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane 30,75 zł Wyprzedane
  Bilet dla uczestnika nie będącego członkiem SDN

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane 40,59 zł Wyprzedane