Wodzisław Śląski. Weź dotację i załóż przedsiębiorstwo społeczne

location icon
Online
calendar icon
Od 1 sty 10:00 do 31 sty 18:00

Jakie branże mogą otrzymać dofinansowanie na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych? Nie ma ograniczeń - przykładowe biznesy społeczne rozwijane z wsparciem OWES to kawiarnie, puby spółdzielcze, firmy świadcząca usługi sprzątające, punkty przedszkolne i dużo dużo więcej. Umów się na spotkanie online z naszym doradcą i dowiedz się czy możesz skorzystać ze wsparcia. 

Tym razem na spotkanie zapraszamy mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Wystarczy zapisać się na spotkanie a nasz konsultant zadzwoni, przedstawi pierwsze możliwe formy kontaktu i ustali dogodny termin kontaktu.

Uwaga! Na zainteresowanych czekają dotacje - nawet 24 000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy, do 300 000 zł dotacji na jedno przedsiębiorstwo oraz wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności do 1800 zł/m-c na każde stworzone miejsce pracy.

Miejsca pracy mogą być tworzone m.in. dla osób:

  • bezrobotnych;
  • z niepełnosprawnością.

Kto może skorzystać z dotacji?
Mieszkańcy oraz podmioty z terenu Subregionu Zachodniego Woj. Śląskiego (Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiaty: rybnicki, raciborski, wodzisławski).

Usługi towarzyszące przyznawaniu dotacji:

  • szkolenia podnoszące wiedzę i umiejętności potrzebne do założenia i prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego;
  • wsparcie w tworzeniu biznesplanu;
  • doradztwo biznesowe;
  • doradztwo prawne, księgowe, marketingowe;
  • szkolenia zawodowe i branżowe dla osób, dla których tworzone są miejsca pracy.

Wsparcie oraz dotacje udzielane są przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego (OWES). Chcesz wiedzieć czy możesz skorzystać ze wsparcia? Przyjdź na spotkanie z doradcą OWES.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapisz się na bezpłatne konsultacje
już niedostępne -