Racibórz. 24 000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy w przedsiębiorstwie społecznym

location icon
Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości Batorego 7, Racibórz
calendar icon
Od 1 gru 10:00 do 31 gru 18:00

Przedsiębiorstwo społeczne to podmiot, który oprócz wypracowywania zysku, wyznacza sobie cele społeczne, na które przeznaczane są wypracowane nadwyżki. Jeśli z początkiem roku planujesz założyć własną firmę, spotkaj się naszym doradcą i dowiedz się czy przypadkiem przedsiębiorstwo społeczne nie jest formą działalności, która jest właśnie dla ciebie. Na zainteresowanych czekają dotacje - nawet 24 000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy, do 300 000 zł dotacji na jedno przedsiębiorstwo oraz wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności do 1800 zł/m-c na każde stworzone miejsce pracy - to tylko niektóre korzyści. Zapisz się na konsultacje w Inkubatorze Przedsiębiorczości i dowiedz się czy możesz skorzystać ze wsparcia!

Uwaga! Aby wziąć udział w konsultacjach należy się zarejestrować. Zarówno godzina spotkania, jak i jego forma (spotkanie w biurze inkubatora lub skype, telefon, evenea live itd.) zostaną ustalone w trakcie wcześniejszego kontaktu telefonicznego. Konsultacje będą miały charakter indywidualny.

Miejsca pracy mogą być tworzone m.in. dla osób:

  • bezrobotnych;
  • z niepełnosprawnością.

Kto może skorzystać z dotacji?
Mieszkańcy oraz podmioty z terenu Subregionu Zachodniego Woj. Śląskiego (Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiaty: rybnicki, raciborski, wodzisławski).

Usługi towarzyszące przyznawaniu dotacji:

  • szkolenia podnoszące wiedzę i umiejętności potrzebne do założenia i prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego;
  • wsparcie w tworzeniu biznesplanu;
  • doradztwo biznesowe;
  • doradztwo prawne, księgowe, marketingowe;
  • szkolenia zawodowe i branżowe dla osób, dla których tworzone są miejsca pracy.

Wsparcie oraz dotacje udzielane są przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego (OWES). Chcesz wiedzieć czy możesz skorzystać ze wsparcia? Przyjdź na spotkanie z doradcą OWES.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapisz się na bezpłatne konsultacje
już niedostępne -