Dyskusje BCC - Pytam, więc jestem

location icon
Siedziba BCC, Pałac Lubomirskich Pl.Żelaznej Bramy 10, Warszawa
calendar icon
Od 19 maj 18:00 do 19 maj 21:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Wojna Rosji z Ukrainą - jej implikacje dla bezpieczeństwa europejskiego oraz bezpieczeństwa Polski.

Kolejne spotkanie klubowe w nowej formule "Pytam, więc jestem".

Spotkanie w formule dyskusji z udziałem gościa specjalnego - gen. Leona Komornickiego - Członka Rady Organizatorów BCC, eksperta BCC ds. wewnętrznych i administracji, minister ds. przemysłu obronnego Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC.

Odpowiemy sobie m.in. na pytanie, jak wojna Rosji z Ukrainą wpływa na bezpieczeństwo Europy i Polski?

"Pytam, więc jestem" to cykliczne spotkania zamknięte Klubowiczów Loży Warszawskiej. W miłej, nieformalnej atmosferze przy dobrym winie myślimy "na żywo" i dzielimy się refleksjami , by dać im przestrzeń i moc. To okazja do wyjścia z utartych ścieżek i tematów, którymi otoczeni jesteśmy na co dzień. To czas inspiracji i przyjemności czerpanych z dyskusji na najwyższym poziomie merytorycznym i intelektualnym. Poszerzenie spojrzenia na sprawy zarówno codzienne i te wielkie prowokują do przemyśleń, głębszego poznania, ale również bywają zaczątkiem zmian, innowacji i rewolucji.

Z jednej strony to czas na inspiracje i wolnomyślicielstwo, z drugiej forma budowania więzi i relacji, które są ważne w życiu każdego managera. Niektórzy przysłuchują się i zadają celne pytania, inni prezentują swój punkt widzenia przekonując słuchaczy. Prowokacje i kontestacje są tu mile widziane, gdyż tylko poszerzają postrzeganie. Odbijanie myśli zawsze wzbogaca i słuchacza i mówcę.

W świecie problemów złożonych i nienazwanych, taki trening jest niezbędny każdemu zarządzającemu. Oddalając się na chwilę od bieżących wyzwań, zyskujemy dystans, w którym łapiemy oddech i nabieramy siły do codziennego działania. Śladem filozofów rozwijamy kompetencje dialogu i erystyki, tak niezbędne w dzisiejszym świecie.

Nikt nie wypowie Twoich myśli. Niewypowiedziane giną. Przepadają zamiast zasilić refleksją Ciebie i innych. Od refleksji już krok do wniosków i planu. Dlatego czerp z bogactwa przemyśleń innych i podziel się swoim punktem widzenia. Razem namalujemy bardzo bezprecedensowy obraz.

Zapraszamy Klubowiczów oraz przedstawicieli firm członkowskich Loży Warszawskiej.

Gość specjalny:

Gen. Leon Komornicki - Członek założyciel Rady Organizatorów. Jest emerytowanym generałem WP. Od 1968 r. do 1998 r. był żołnierzem zawodowym Wojska Polskiego, gdzie zajmował stanowiska dowódczo-sztabowe od dowódcy plutonu do zastępcy szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego włącznie. W swojej karierze zawodowej był m.in. dowódcą pułku czołgów, dowódcą 5 Dywizji Pancernej, szef sztabu Śląskiego Okręgu Wojskowego i dowódcą Warszawskiego Okręgu Wojskowego. W 1998 r. został mianowany generałem brygady, zaś w 1992 r. generałem dywizji. W 1998 r. na własną prośbę został zwolniony z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony do rezerwy. Jest współtwórcą i realizatorem idei budowy pomnika Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Od 1991 prezes Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, która realizowała jego budowę. Pomnik został odsłonięty w Warszawie 17 września 1995 r. Jest także pomysłodawcą współorganizatorem Wojska Federacji Sportu. W latach 1995-2005 był jej pierwszym prezesem. Od 1998 r. przedsiębiorca i właściciel firmy doradczej, a także członek Rad Nadzorczych firm krajowych i zagranicznych: EADES, Pol-Aqua SA, DGS SA, Biatel SA, Arkus SA, itd. Jest członkiem Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego. Zainteresowania: sport (tenis, siatkówka, żeglarstwo), literatura (pisze wiersze - w 1996 r. wydał tomik fraszek pt. "Fraszki Nie-sztabowe"), teatr.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapraszamy wyłącznie Klubowiczów
już niedostępne -