22.09.2019 - 11:00 Gdy w noc wrześniową. Obrona Warszawy 1939. [Spacer]

location icon
Kolumna Zygmunta III Wazy w Warszawie Plac Zamkowy, Warszawa
calendar icon
Od 22 wrz 11:00 do 22 wrz 13:30

9 listopada 1939 roku "w uznaniu bohaterskiego wytrwałego męstwa dowiedzionego przez ludność stolicy w obronie przeciw najazdowi niemieckiemu" premier i Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski nadał Warszawie Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari.

29 lipca 2004 roku uchwałą Rady Warszawy ustanowiono herb wielki Warszawy z Orderem Virtuti Militari i dewizą "Semper Invicta" (zawsze niezwyciężona).

Od pierwszego dnia wojny Warszawa stała się celem niemieckich ataków z powietrza. 

Od ósmego dnia września odpierała bezpośrednie ataki sił niemieckich. Po prawie trzech tygodniach bezprzykładnego męstwa obrońców stolica Polski skapitulowała.

Zapraszamy na spacer w rejonie Starego Miasta w trakcie którego odwiedzimy miejsca związane z obroną Warszawy we wrześniu 1939 roku.

Zdarza się, że w codziennym pędzie lub w czasie weekendowej przechadzki mijamy dobrze znane miejsca zupełnie nieświadomi ich wojennej przeszłości.

W czasie naszego spaceru będziemy mogli porównać dzisiejszy obraz miasta z tym, co uwiecznili dla nas okiem obiektywów aparatów wojenni korespondenci.

Jak wyglądało życie w oblężonej stolicy, gdzie padały bomby, w których miejscach grzebano poległych - o tym powiemy w czasie spaceru.

Poznamy losy "chłopca z kanarkiem" uwiecznionego na jednym ze zdjęć przez amerykańskiego reportera, odmawiającego opuszczenia oblężonego miasta.

Usłyszymy również hejnał warszawski. Nieprzypadkowo została wybrana godzina w której hejnalista otwiera okno.


Spacer rozpoczniemy na placu Zamkowym a zakończymy około 2,5 godziny później na placu Krasińskich.


Spotykamy się w niedzielę, 22 września 2019, o godzinie 11:00, pod kolumną Zygmunta III Wazy od strony Podwala. (Przy czerwonym murku).


Gdyby miejsce z jakiegoś powodu było zajęte, przewodnik będzie czekał przy wyjściu z kamienicy ze schodami ruchomymi od strony placu Zamkowego.

Młodzież poniżej szesnastego roku życia towarzysząca opiekunom uczestniczy bezpłatnie.

Będziemy wędrować około dwóch godzin.

Terminy wszystkich wydarzeń dostępne pod linkiem: www.zwiedzajznami.com.pl

Znajdź nas na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

UWAGA !


PRZEWODNIK NIE PRZYJMUJE OPŁAT W GOTÓWE. Bilety można zakupić wyłącznie poprzez platformę biletową "EVENEA" lub, po uzgodnieniu, drogą mailową (biuro@zwiedzajznami.com.pl) poprzez wpłatę bezpośrednio na konto.

PODCZAS SPACERU NIE MOŻNA DOKONYWAĆ NAGRAŃ PRZEWODNIKA W JAKIEKOLWIEK FORMIE BEZ UZGODNIENIA.

Gdyby ktoś był zmuszony zrezygnować z wycieczki prosimy o informację najpóźniej 72 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Organizatorem jest firma *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Terminy wydarzeń przez nas organizowanych dostępne są na stronie
www.zwiedzajznami.com.pl


Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl


Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów. Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:https://evenea.pl/polityka-prywatnosciDołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  22.09.2019 - 11:00 Gdy w noc wrześniową. Obrona Warszawy 1939. [Spacer]

dostępnych: 9

już niedostępne 15,00 zł -