Muzyka i Taniec

MIKOŁAJKOWY KONCERT MUZYKI FILMOWEJ - utwory JOHNa WILLIAMSa, HANSa ZIMMERa, HOWARDa SHORE'a i innych - w PIWNICY pod BARANAMI - Koncert dodatkowy (godz. 18:00)

location icon
Piwnica Pod Baranami Rynek Główny 27, Kraków
calendar icon
Od 6 gru 18:00 do 6 gru 19:15

PIWNICA pod BARANAMI zaprasza na MIKOŁAJKOWY KONCERT MUZYKI FILMOWEJ!

Usłyszycie najwspanialsze fragmenty muzyki filmowej JOHNA WILLIAMSA z filmów "Star Wars", "Harry Potter", "Indiana Jones" & "Jurassic Park"; HANSA ZIMMERA z filmów "Gladiator", "Pirates of the Caribbean", "Inception" & "Sherlock Holmes"; Davida Arnolda z filmu "JAMES BOND"; Danny'iego Elfmana z filmu "MISSION IMPOSSIBLE" oraz HOWARDA SHORE'a z filmu "The LORD of the RINGS"!


Muzyczną ucztę wykona obsypywany nagrodami kwartet smyczkowy Airis String Quartet:

Aleksandra Czajor - violin I
Grażyna Zubik - violin II
Malwina Tkaczyk - viola
Mateusz Mańka - cello


BILETY: 45zł (PROMOCJA!) / 50zł (II pula oraz bezpośrednio przed koncertem)

DOSTĘPNE: w BARZE Piwnicy pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków

ON-LINE: www.evenea.pl

Koncert odbędzie si na scenie Pracowni w Piwnicy pod Baranami.


Airis String Quartet jeden z najbardziej interesujących zespołów młodego pokolenia w Polsce. Założony w 2008 roku, w niespełna pół roku od swojego powstania osiągnął pierwszy znaczący sukces - zdobył II Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, co nadało pęd dalszemu rozwojowi zespołu. Kolejne lata przyniosły wiele innych nagród i wyróżnień,do najważniejszych należą: "EMCY Prize For Excelent Performance" na Konkursie Charles Hennen Competition w Holandii (2012), III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym na Malcie (2015), Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora XX wieku na II Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2017) oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu Krzysztofa Pendereckiego na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach (2017).
Airis String Quartet kształcił się pod kierunkiem muzyków Kwartetu Dafo w Krakowie, w ARTez Konserwatorium Zwolle w Holandii, a następnie na Uniwersytecie Muzycznym i Sztuk Scenicznych w Wiedniu w klasie prof. Johannesa Meissla i na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie altowiolisty Apollon Musagete Quartett Piotra Szumieła. Zespół był również członkiem European Chamber Music Academy, a podczas licznych kursów mistrzowskich miał okazję pracować z wybitnymi artystami z takich zespołów, jak Ysaÿe Quartet, Quatuor Diotima, Alban Berg Quartet, Melos Quartet, Quatuor Danel, Szymanowski Quartet, Silesian String Quartet, Royal String Quartet i Apollon Musagète Quartett.
Kwartet koncertuje w kraju i za granicą. W jego szerokim i różnorodnym repertuarze od wielu lat szczególne miejsce zajmuje muzyka XX i XXI wieku. Zespół stale poszukuje nowych inspiracji, niejednokrotnie wykraczając poza ramy muzyki klasycznej; z jego inicjatywy powstało kilka nowych dzieł w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia kompozytorskie". Kwartet miał przyjemność współpracować również z m.in. Maestro Krzysztofem Pendereckim, Rafałem Augustynem, Miłoszem Bembinowem, a także z kompozytorami muzyki do filmów i do gier komputerowych: Garrym Schymanem, Krzysztofem A. Janczakiem, Arkadiuszem Reikowskim.
Airis String Quartet ma na swoim koncie gościnny udział w wielu nagraniach płytowych oraz nagraniach ścieżki dźwiękowej do filmów i gier komputerowych. W 2018 roku ukazała się debiutancka w pełni kwartetowa płyta zespołu zatytułowana "Hartmann".

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  BILET NORMALNY w PROMOCJI!

dostępnych: 0

Wyprzedane 45,00 zł Wyprzedane
  BILET NORMALNY

dostępnych: 1

już niedostępne 50,00 zł -