25.05.2019 - Treblinka - miejsce pamięci. [Wyjazd autokarowy]

location icon
Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince 08-330 Kosów Lacki, Kosów lacki
calendar icon
Od 25 maj 8:00 do 25 maj 16:00

Tym razem nie możemy napisać, że będzie to wyjazd przyjemny i pełen atrakcji, bo taki nie będzie. Zastanawialiśmy się, czy dołączyć jeszcze inne obiekty na trasie ale zdecydowaliśmy, że nie. Uznaliśmy, że słowo wycieczka nie jest słowem właściwym dla określenia tego wyjazdu.

Jedziemy do miejsca szczególnego, do miejsca będącego świadkiem jednej z największych zbrodni w dziejach ludzkości.

Obóz śmierci do którego się udajemy założony został w ramach Akcji Reinhardt, mającej na celu wymordowanie ludności żydowskiej.

Miejsce zagłady ulokowano się w odosobnieniu, pośród lasów i pół, w odległości czterech kilometrów od stacji kolejowej Treblinka na linii Warszawa - Białystok.

Pośród pięknej przyrody, szumiących lasów i obsypanych kwieciem łąk znalazła swój koniec między innymi żydowska społeczność Warszawy. Tu kończyła się podróż zaczynająca się w Warszawie na Umschlagplatz.

Halina Birenbaum, wywieziona transportem z Warszawskiego getta, ocalano z zagłady opowiadała:

(…) Gdy nasz transport dojechał do celu i komuś udało się oderwać deskę w oknie w napięciu czekaliśmy, jaką nazwę stacji odczyta, Wreszcie usłyszeliśmy "Auschwitz" i wszyscy zaczęli się cieszyć i obejmować z radości. Nazwa "Treblinka" oznaczałaby piekło i szybką śmierć. Oświęcim dawał szansę. (...)

Dzisiaj 17 tysięcy kamieni różnej wielkości symbolizujących macewy - żydowskie nagrobki upamiętnia 900 000 spoczywających w Treblince ofiar zbrodni.

W listopadzie 1943 roku Niemcy przystąpili do likwidacji obozu i zacierania śladów jego istnienia.

Nie udało się.

-------------------------

O historii powstania obozu zagłady,  jego historii, topografii i działaniu opowie Koleżanka Monika Brodowska.

-------------------------

Program wyjazdu:

  • Spotykamy się na placu Bankowym w sobotę, 25.05.2019, w pobliżu pomnika Juliusza Słowackiego o godzinie 8:00. Wyjazd w kierunku Treblinki o godzinie 8:15.
  • Zwiedzanie Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince.
  • Powrót do Warszawy (plac Bankowy) około godziny 16:00

UWAGA !!! Ze względu na brak punktów aprowizacyjnych (powszechnie nazywanych restauracjami) mogących przyjąć naszą grupę prosimy o zaopatrzenie się się w suchy prowiant.

Będziemy poruszać się po otwartym terenie zatem szczególnie prosimy o dostosowanie ubioru do panującej pogody.


INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wyjazdu - 99,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilet wstępu do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, opiekę pilota i przewodnika, przejazd autokarem klasy turystycznej, ubezpieczenie NNW.

  • Aby wyjazd doszedł do skutku, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 30 osób. 
  • Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

-------------------------

Płatności należy dokonać przelewem, w dniach 03.04.2019 (piątek) - 10.05.2019 (piątek).

W tytule przelewu proszę wpisać hasło "Treblinka2"

Arktour WHU
ul. Egejska 11
02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW ! Gdyby nie wyświetlało się pole daty urodzenia dane należy wpisać w polu "NOTATKA".

Jeżeli ktoś nie otrzyma maila z informacją o zebraniu się grupy, prosimy o sprawdzenie folderu "SPAM" i kontakt telefoniczny lub mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Jeżeli ktoś z Państwa już po dokonaniu rezerwacji podejmie decyzję, że nie jedzie z nami prosimy o przesłanie maila ze słowem "Rezygnuję" na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl. Nie blokujmy miejsca tym, którzy chcieliby pojechać.

REZERWACJE OSÓB, KTÓRE NIE DOKONAŁY WPŁATY W PODANYM TERMINIE ZOSTANĄ ANULOWANE.

-------------------------

Wyjazd pilotuje Monika Brodowska.

-------------------------

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

www,zwiedzajznami.com.pl

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  25.05.2019 - Treblinka - miejsce pamięci.

dostępnych: 6

już niedostępne -