Piramidy: Mickiewicz Unplugged - koncert w Warszawie

location icon
Aula im. bł.ks.J.Popiełuszko DOBRE MIEJSCE, Wejście B ul. Dewajtis 3, Warszawa
calendar icon
Od 4 mar 19:00 do 4 mar 20:30
ticket icon
Od 30,00 zł

Zapraszamy na koncert zespołu PIRAMIDY połączony z promocją ich najnowszej płyty  "MICKIEWICZ UNPLUGGED" czyli Adam Mickiewicz akustycznie!

Po serii koncertów z piosenkami Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego zapraszamy na koncert MICKIEWICZ UNPLUGGED - składający się z tekstów Adama Mickiewicza, które zostały tak dobrane, by zabrzmieć bardzo współcześnie.

PIRAMIDY pokazują Mickiewicza nie jako poetę, który jest tylko wieszczem, symbolem, pomnikiem i autorem "Pana Tadeusza", ale jako kogoś kto potrafił pisać o miłości, o normalnym życiu, o tym co nas spotyka, zaskakuje i o tym wszystkim, co pozostało aktualne po dzień dzisiejszy.

Jest bardzo wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, czasem do wspólnego pośpiewania z publicznością, czasami tanecznie, czasem nawet wzruszająco. Ten koncert z pewnością spodoba się każdemu i na długo zostanie w pamięci.

Zespół PIRAMIDY zagra w składzie:

Dawid Lipka - trąbka, śpiew
Artur Chyb - gitara, banjo, śpiew
Tomasz Imienowski - bas, śpiew
Tomasz Paszko - perkusja, cajon, śpiew
Piotr Kajetan Matczuk - gitara, instrumenty klawiszowe, śpiew

W koncercie Mickiewicz Unplugged zabrzmi kilkanaście najbardziej znanych wierszy Adama Mickiewicza, jak np. "Do M***", "Sen", "Przed wichrami i szronem", "Dwa słowa", "Romantyczność", "Nieznajomej - dalekiej", "Zaloty", "Stepy akermańskie", "Pchła i rabin" i wiele innych. 

Poniżej znajdziecie Państwo linki z możliwością odsłuchania przykładowych utworów nagrywanych w telewizji:

https://youtu.be/Y8ZaGow0MZQ

https://youtu.be/iMNG8L-ta7A

https://youtu.be/SVskS4tWI2k

We wrześniu 2019 roku wydaliśmy materiał MICKIEWICZ UNPLUGGED na płycie CD - zapraszam do posłuchania fragmentów utworów z tej płyty w wydaniu studyjnym:

https://youtu.be/4CVH447y_LQ

http://rozmowazpiramidami.pl/produkt/mickiewicz-unplugged/


PIRAMIDY - formacja powstała w 2009 roku w Gdańsku, nazwana od jednego z wierszy Juliusza Słowackiego pt. "Rozmowa z piramidami". Oprócz koncertów w Polsce, PIRAMIDY koncertowały w USA, m.in. w Los Angeles, w San Diego, w Laguna Hills, w El Cajon, w Meksyku, odwiedziły także większość krajów Europy koncertując dla Polonii zagranicznych, najważniejsze koncerty odbyły się m.in. wspólnie z Budką Suflera w ich pożegnalnej trasie w Fontanehaus w Berlinie, a także: w Columbiahalle, w Kolonii, w Monachium, w Hannoverze, w Luksemburgu, w Hadze w Holandii, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie ONZ, w Zurichu, na Litwie - w Wilnie i Solecznikach, w Moskwie w Sali koncertowej im. Piotra Czajkowskiego i wielu innych miejscach. Co ciekawe prapremiera ich autorskiej płyty "Rok wojny" odbyła się w Brunssum przy granicy holendersko - niemieckiej, w bazie wojskowej NATO dla kadry żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. PIRAMIDY to formacja znana także z bardzo różnych stylów muzycznych i różnych projektów - w tym teatralnych i filmowych, zespół często akompaniuje polskim aktorom, współpracuje z wytwórniami filmowymi oraz układa muzykę do słuchowisk i audiobooków. W dorobku zespołu znaleźć można pięć autorskich płyt, jak też kilka płyt skomponowanych i napisanych dla innych wykonawców, m.in. dla aktora Krzysztofa Tyńca.

Bilety 30 zł przedsprzedaży poprzez serwis EVENEA.pl a 40 zł w dniu koncertu w foyer.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
Bilety zakupione przez serwis EVENEA.pl uprawniają do zajęcia dowolnego miejsca siedzącego w rzędach od 8 do 12 w auli koncertowej im. bł. ks.J.Popiełuszki w Katolickim Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE /wejście B/, ul. Dewajtis 3, Warszawa. Bilet normalny /miejsca siedzące nienumerowane/

Bilety zakupione przez serwis EVENEA.pl uprawniają do zajęcia dowolnego miejsca siedzącego w rzędach od 8 do 12 w auli koncertowej im. bł. ks.J.Popiełuszki w Katolickim Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE /wejście B/, ul. Dewajtis 3, Warszawa.

już niedostępne 30,00 zł -