25.07.2020 - Z wizytą u Piasta Kołodzieja i króla Popiela. Mogilno, Strzelno, Kruszwica. [Wycieczka autokarowa]

location icon
Mysia Wieża Podzamcze, Kruszwica
calendar icon
Od 25 lip 6:00 do 25 lip 21:00

Zapraszamy ponownie do korzeni polskiej państwowości. Tym razem złożymy wizytę legendarnemu władcy, Popielowi II oraz jego następcy, Piastowi Kołodziejowi. Zanim jednak dojedziemy do słynnej Mysiej Wieży w Kruszwicy zobaczymy unikatowe zabytki architektoniczne w Strzelnie i Mogilnie.

W Strzelnie odwiedzimy jeden z najbardziej znanych obiektów architektury romańskiej w Polsce. To Rotunda św. Prokopa - największa romańska świątynia w Polsce zbudowana na planie koła. Dokładny czas budowy kościoła nie został ustalony. Obiekt powstał w XII wieku lub na przełomie XII i XIII wieku.

Zwiedzimy również należący w przeszłości do opactwa norbertanek kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej. Budowę kościoła rozpoczęto w XII wieku.

Do najcenniejszych i najbardziej znanych zabytków znajdujących się w bazylice należą romańskie kolumny. Kolumny pokryte płaskorzeźbą figuralną - należą do unikatowych zabytków romańskich. W całej Europie, oprócz kolumn strzelińskich, zachowały się rzeźbione kolumny tylko w Hiszpanii w Santiago de Compostela (w katedrze św. Jakuba) oraz we Włoszech, w Wenecji (w katedrze św. Marka). Datowane są one na 2. połowę wieku XII i początek XIII.

Mogilno. Tu zwiedzimy położony nad Jeziorem Mogileńskim kompleks klasztorny.

Mogilno jest niewątpliwie jedną z najstarszych osad wczesnośredniowiecznej Polski. Gród Polan istniał tu już na przełomie VIII i IX w., choć trudno określić dokładnie jego rolę. Opactwo benedyktynów w Mogilnie powstało prawdopodobnie w XI w. Pierwsza udokumentowana informacja pochodzi z 1065 r. - zawarta jest w tzw. Falsyfikacie mogileńskim, ale badania archeologiczne każą przesunąć czas powstania klasztoru na

czasy panowania Kazimierza Odnowiciela - około 1050 r.


Kruszwica Najsłynniejszym zabytkiem Kruszwicy oraz niepisanym symbolem miasta jest ceglana gotycka wieża samotnie stojąca na Wzgórzu Zamkowym, u nasady Półwyspu Rzępowskiego, zwana Mysią Wieżą. Z jej szczytu można dostrzec Inowrocław, Strzelno i Radziejów.

Na wschodnim brzegu Gopła wznosi się Kolegiata pod wezwaniem świętych Apostołów Piotra i Pawła, będąca najstarszą z zachowanych na Kujawach świątyń, zbudowaną w stylu romańskim na przełomie XI/XII wieku.


PROGRAM RAMOWY

UWAGA !!! Jedziemy w reżimie epidemiologicznym! W czasie podróży i zwiedzamy wszyscy powinni mieć założone maseczki, zasłaniające nos i usta lub przyłbice.

  • Spotykamy się w sobotę, 25.07.2020 o godzinie 6:00 na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego. Wyruszamy o godzinie 6:15 w kierunku Mogilna.
  • 10:00 - spotkanie z lokalnym przewodnikiem w Mogilnie. Zwiedzanie zespołu klasztornego pobenedyktyńskiego sięgający swymi początkami XI w z kościołami naziemnym i podziemnym , gdzie przechowywany jest hebanowy krucyfiks dar Władysława Jagiełły
  • Strzelno. Zwiedzanie romańskiej Rotundy św. .Prokopa i kościoła NMP ze słynnymi kolumnami romańskimi obrazującymi zalety i wady panien
  • Kruszwica. Około godziny 13:30 przerwa na obiad we własnym zakresie.
  • Kruszwica. Zwiedzanie kolegiaty romańskiej św. Piotra i Pawła (jest to jedna z niewielu w Polsce czysto romańska świątynia), wejście na Mysią wieżę związaną z legendarnym królem Popielem.
  • Około 17:00 odjazd w kierunku Warszawy.
  • Planowany powrót na plac Bankowy około godziny 21:00.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

UWAGA !!! Jedziemy w reżimie epidemiologicznym! W czasie podróży i zwiedzamy wszyscy powinni mieć założone maseczki, zasłaniające nos i usta lub przyłbice.

KOSZT WYCIECZKI - 210,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN), zestaw audioguide, oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku. Posiłek we własnym zakresie.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ W CIĄGU 72 GODZIN WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 50,00 PLN, ZAŚ CAŁOŚCI WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 11 LIPCA 2020.

W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO "KRUSZWICA".

NUMER KONTA DOSTĘPNY POD LINKIEM:www.zwiedzajznami.com.pl/kontakt


Propozycja obiadu dwudaniowego w cenie około 35 złotych zostanie przesłana uczestnikom przed wyjazdem.

  • Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.
  • Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.
  • Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie "Arktour".

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ STOSOWNĄ WPŁATĄ. INFORMACJE PONIŻEJ.
25.07.2020 - Z wizytą u Piasta Kołodzieja i króla Popiela. Mogilno, Strzelno, Kruszwica. [Wycieczka autokarowa]

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ STOSOWNĄ WPŁATĄ. INFORMACJE PONIŻEJ.

dostępnych: 5

już niedostępne -