Nauka i Edukacja Projektowanie Turystyka i podróże

01.06.2019 - Kozłówka i okoliczny świat arystokracji. [Wycieczka autokarowa]

location icon
Pałac Zamoyskich Kozłówka 3, Kamionka
calendar icon
Od 1 cze 6:45 do 1 cze 21:00

Podczas tego wyjazdu zobaczymy trzy pałace (dwa z zewnątrz, jeden w środku). Zwiedzimy również Muzeum Socrealizmu oraz będziemy spacerować w cieniu drzew historycznych parków.


Poznamy historię rezydencji rodziny Zamoyskich w Kozłówce, pałacu Jabłonowskich w Kocku i pałacu Sanguszków w Lubartowie.

Naszym przewodnikiem lokalnym będzie znakomity regionalista Pan Ryszard Łoziński.

Pałac w Kozłówce wzniesiono około 1742 roku dla rodziny Bielińskich według projektu Józefa Fontany. W roku 1799 stał się własnością rodziny Zamoyskich. Przebudowany przez Konstantego Zamoyskiego w latach 1897-1914.

We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa.

Zbiory muzeum są niezwykle bogate i obejmują między innymi:

 • malarstwo, rzeźbę i grafikę, w tym serię portretów rodzinnych i postaci historycznych:
 • wspaniale wykonane i zdobione meble w stylu II Cesarstwa;
 • ceramika i szkło, w tym porcelana miśnieńska czy ceramika dalekowschodnia;
 • srebra, brązy oraz inne metale i wyroby jubilerskie
 • tkaniny;
 • instrumenty do mechanicznego odtwarzania muzyki.

Oprócz pałacu zwiedzimy: kaplicę, powozownię, park, dziedziniec oraz Galerię Sztuki Socrealizmu.

Muzeum socrealizmu w Kozłówce ma charakter dydaktyczny i artystyczny, gdyż przez umiejętnie dobrane eksponaty ostrzega przed megalomanią sztuki i zakłamaniem epoki socrealizmu. Muzeum Socrealizmu prezentuje najciekawsze prace głównie z lat 50-tych XX wieku. Jest ich sporo, ponad tysiąc - rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów. Są wśród nich takie "dzieła" jak pomnik Lenina z Poronina czy z Nowej Huty.

Pałac w Lubartowie zbudowano w I połowie XVI wieku, kiedy Piotr Firlej założył miasto Wkrótce też zbudował pierwszy pałac, który w 1553 roku odziedziczył Mikołaj II Firlej. Rozbudował on pałac, a także założył wspaniały, geometryczny ogród.

W II połowie XVII wieku pałac mający kształt zamku przeszedł w ręce marszałka wielkiego koronnego Józefa Karola Lubomirskiego i wtedy dokonano rozbudowy obiektu.


W XVIII stuleciu Lubartów wraz z zamkiem zniszczonym w czasie

wojny północnej stał się własnością marszałka wielkiego litewskiego Pawła Sanguszki. Ten postanowił odbudować obiekt według projektu włoskiego architekta baroku - Pawła Fontany. W tym samym czasie Fontana na zlecenie Sanguszki budował też w Lubartowie pobliski kościół Św. Anny i klasztor Kapucynów.  Fontana sprawdził się znakomicie, bowiem efekt przebudowy pałacu zachwycił wielu.

Pałac w Kocku wzniesiono dla Anny Jabłonowskiej w 1780 roku i przebudowano w 1840. Zespół pałacowy składa się z budynku głównego i dwóch jednakowych oficyn, które ćwierćkolistymi łukami parterowych krużganków łączą się z pałacem. Za pałacem teren opada tarasami ku szerokiej dolinie Wieprza. 

Park krajobrazowy, otaczający kompleks mieszkalny z trzech stron, zajmuje powierzchnię czterech hektarów.


PROGRAM

 • Spotkanie na placu Bankowym o godzinie 6:45 w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego.Odjazd o godzinie 7:00 w kierunku Kocka.
 • Kock (pałac Jabłonowskich - z zewnątrz, park krajobrazowy, kościół parafialny i dom cadyka - z zewnątrz, miejsce śmierci pułkownika Berka Joselewicza, cmentarz żołnierzy generała Kleberga )
 • Pałac w Kozłówce (zwiedzanie wnętrz, powozowni, Muzeum Socrealizmu, oraz kaplicy w parku).
 • Około godziny 15:30 obiad w miejscowości Firlej. (Koszt obiadu zamówionego "z góry" - 25,00 PLN. Menu zostanie przesłane uczestnikom e-mailem bliżej terminu wyjazdu.)
 • Lubartów - (Pałac Sanguszków z zewnątrz, park przypałacowy, kościół świętej Anny - z zewnątrz).
 • Powrót do Warszawy około godziny 21:00.

INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki - 170,00 PLN/osoba

Cena obejmuje koszt karnetu do obiektów muzealnych w Kozłowce, przejazd autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota i lokalnego przewodnika oraz ubezpieczenie NNW (do 10 000 PLN).

 • Cena nie obejmuje posiłków. Istnieje możliwość zamówienia obiadu w cenie 25,00 PLN w restauracji w miejscowości Firlej. Menu zostanie przedstawione wcześniej uczestnikom drogą mailową.
 • Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 30 osób. Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.
 • Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

-------------------------

Płatności za wycieczkę należy dokonać do dnia 11. maja 2019.

W tytule przelewu proszę wpisać hasło "KOCK"

Dokonanie przelewu oznacza akceptację "Warunków uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych organizowanych przez firmę *Arktour* w formacie pdf. Warunki uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych. oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży (25,00 PLN) prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Arktour WHU
ul. Egejska 11
02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW ! Gdyby nie wyświetlało się pole daty urodzenia dane należy wpisać w polu "NOTATKA".

Jeżeli ktoś nie otrzyma maila z informacją o zebraniu się grupy, prosimy o sprawdzenie folderu "SPAM" i kontakt telefoniczny lub mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Jeżeli ktoś z Państwa już po dokonaniu rezerwacji podejmie decyzję, że nie jedzie z nami prosimy o przesłanie maila ze słowem "Rezygnuję" na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl. Nie blokujmy miejsca tym, którzy chcieliby pojechać.

REZERWACJE OSÓB, KTÓRE NIE DOKONAŁY WPŁATY W PODANYM TERMINIE ZOSTANĄ ANULOWANE.

-------------------------

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Przewodnikiem lokalnym będzie znakomity regionalista Pan Ryszard Łoziński.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

www.zwiedzajznami.com.pl

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105
e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosciDołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Płatności za wycieczkę należy dokonać do dnia 11. maja 2019. 01.06.2019 - Kozłówka i okoliczny świat arystokracji. [Wycieczka autokarowa].

Płatności za wycieczkę należy dokonać do dnia 11. maja 2019.

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
LISTA REZERWOWA LISTA REZERWOWA - 01.06.2019 - Kozłówka i okoliczny świat arystokracji

LISTA REZERWOWA

dostępnych: 24

już niedostępne -