Kultura i Sztuka Muzyka i Taniec Koncerty, Festiwale, Rozrywka

ROBERT KASPRZYCKI w PIWNICY pod BARANAMI | KONCERT "Mała Łazienkowa"

location icon
Piwnica pod Baranami Rynek Główny 27, Kraków
calendar icon
Od 22 maj 19:00 do 22 maj 20:30

PIWNICA pod BARANAMI zaprasza na KONCERT ROBERTA KASPRZYCKIEGO "Mała Łazienkowa"!!!!

Piwnica pod Baranami | Rynek Główny 27 | Kraków |
| niedziela | 22 maja 2022 | 19:00 |

ROBERT KASPRZYCKI. Śpiewający autor (m.in. "Nieba do wynajęcia"), showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru, znakomity pieśniarz liryczny z zacięciem satyrycznym, wspaniały gitarzysta. Poeta, który użycza pióra również innym Artystom - do beneficjentów jego talentów literackich należą m.in. znani z Piwnicy pod Baranami: Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, Ewa Wnuk, Dorota Ślęzak, a także zaprzyjaźnieni z Piwnicą Marek Dyjak i Janusz Radek. Nagrał sześć studyjnych albumów, a single z jego płyt miesiącami gościły na Liście Przebojów Radiowej TRÓJKI.

Piosenką "Niebo do wynajęcia", dotarł do ogromnego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album był skarbnicą piosenek, z których część trafiła do śpiewników, a część do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. Podkreślmy, żeby złamać ów banalny obrazek krakowskiego poety, że na jego styl składają się także nieczułostkowa wrażliwość, sarkastyczny ogląd świata oraz autoironiczne poczucie humoru.

W muzyce Kasprzyckiego odnaleźć można ślady wielu inspiracji: "Niebo do wynajęcia" było mieszanką flamenco, popu, jazzu, bossanowy i folka, "Światopodgląd" - popisem rockowej energii, "Piosenki i Nie" - znakomitym nawiązaniem do tradycji klasycznej ballady, "Cztery" zaś połączeniem poetyckiej i rockowej wrażliwości - zresztą to właśnie wielojęzyczność i szerokie spektrum zainteresowań określają jego styl muzyczny i tworzą dla tekstów smakowitą oprawę.

Szykuje się satysfakcjonująca muzyczna uczta i pyszny wieczór!!!
.............................
BILETY:
50zł - pula promocyjna / 60zl - cena regularna

* dostępne ON LINE na evenea.pl lub w barze Piwnicy pod Baranami, Rynek Główny 27, otwartym codziennie od 11:00 do późnych godzin nocnych.
.............................
www.kasprzycki.pl
www.youtube.com/RobertKasprzycki
www.facebook.com/RobertKasprzyckiBand

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  BILET NORMALNY | pula promocyjna

dostępnych: 0

Wyprzedane 50,00 zł Wyprzedane
  BILET NORMALNY

dostępnych: 0

Wyprzedane 59,99 zł Wyprzedane