Ochrona płynności firmy przy kontroli skarbowej

location icon
Siedziba BCC Warszawa, I piętro Pl.Żelaznej Bramy 10, Warszawa
calendar icon
Od 10 lut 10:00 do 10 lut 12:00

System Kontroli Biznesowej w firmie, jako rzeczywisty mechanizm wykluczenia winy przedsiębiorcy przed zarzutami KAS, świadomego udziału w oszustwie podatkowym lub karuzeli Vat.

Działalność gospodarcza to nie tylko ryzyko gospodarcze, ekonomiczne w tradycyjnym tego słowa znaczeniu ale to także wynikające z praktyki działania KAS, ryzyko związane z kontrahentem i "solidarna" z nim odpowiedzialność za podatki należne Skarbowi Państwa, wynikająca wg. KAS ze świadomego udziału w oszustwie podatkowym lub tzw. karuzeli Vat.

  • Jak uniknąć takich zarzutów, co zrobić aby nie zostać uwikłanym w tzw. karuzelę Vat?
  • Czy można zabezpieczyć się przed takim zarzutem?
  • Czy członek zarządu Spółki może uniknąć odpowiedzialności za udział w karuzeli Vat, jakie muszą być spełnione "warunki"?

Eksperci z KIKB, przedstawią koncepcję, analizę i rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcieliby znaleźć odpowiedź na te pytania i pomóc tym, którzy zastanawiają się, w jaki sposób zabezpieczyć swój biznes przed stratami wynikającymi z zarzutów KAS.

10 lutego 2022 zapraszamy do Loży Warszawskiej BCC na spotkanie z ekspertami z KIKB. Tematem dnia będzie… System Kontroli Biznesowej, założenia i jego praktyczne działanie w tym weryfikacja kontrahenta.

Marek Zieliński - Prezes Krajowego Instytutu Kontroli Biznesowej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wieloletni pracownik kontroli skarbowej, były dyrektor UKS, ekspert do spraw kontroli biznesowej.

dr Janusz Makarowski - Wieloletni pracownik administracji skarbowej na różnych stanowiskach kierowniczych również w Ministerstwie Finansów specjalizujący się w przestępczości podatkowej. Biegły sądowy w zakresie wyłudzeń podatku VAT oraz nieprawidłowości w obrocie towarami akcyzowymi. Prowadzi zajęcia z przestępczości podatkowej i bezpieczeństwa ekonomicznego w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Krajowy Instytut Kontroli Biznesowej (www.kikb.pl) i Loża Warszawska BCC zapraszają członków i sympatyków!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapraszamy Klubowiczów i Sympatyków
już niedostępne -