Webinar ISP1: Cybersecurity

location icon
online
calendar icon
Od 16 wrz 11:00 do 16 wrz 13:00
ticket icon
Od 0,00 zł

W ostatnim czasie wiele podmiotów musiało przejść na pracę zdalną oraz przeszło digitalizację. Istotnym następstwem tego procesu jest konieczność zabezpieczenia tych własnych danych w sieci, gdzie nikt z nas nie anonimowy i w pełni świadomy zagrożeń wynikających z ataków hackerskich. W obecnym świecie informacja jest jednym z kluczowych czynników przewagi konkurencyjnej oraz tajemnicy handlowej.

  • Jakie rozwiązania w obszarze cyberbezpieczeństwa są obecnie wdrażane?
  • Jakie są technologie przyszłości w tej kwestii?
  • Czego potrzebują podmioty do zabezpieczenia swoich danych?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas najbliższego webinaru organizowanego w ramach Pierwszej Inteligentnej Specjalizacji Pomorza przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości.

Zapraszamy na 3 prezentacje związane z najnowszymi rozwiązaniami w cyberbezpieczeństwie. Naszymi prelegentami będą:

  • Sebastian Zimnol - Prezes Zarządu w WETOG
  • Marcin Pawłowski - Kierownik grupy Kwantowego Cyberbezpieczeństwa w Międzynarodowym Centrum Teorii Technologii Kwantowych
  • Maciej Wierzbowski, założyciel firmy świadczącej usługi cyber-bezpieczeństwa dla firm oraz konsultant działu bezpieczeństwa jednego z największych europejskich banków. 
    Człowiek, ogniwem w łańcuchu bezpieczeństwa informatycznego firmy
    Phishing, vishing i socjotechnika to ostatnio najpopularniejsze metody ataku na firmy, a dokładniej na człowieka wykorzystujące jego słabość oraz czasem dobre serce. Tym człowiekiem może być zarówno pracownik danej firmy jak i jego klient, którzy w nieświadomy sposób pomagają cyberprzestępcom omijać zabezpieczenia i wyłudzać dane. Maciej Wierzbowski opowie o tym, jak bezpieczeństwo firmy zależy od człowieka i jego świadomości zagrożeń oraz o metodach działania hackerów.

Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.

Tylko do zarejestrowanych uczestników zostaną wysłane linki do wydarzenia.

Partnerami wydarzenia są: Fundacja Interizon oraz Fundacja CODE:ME.

---

Prelegenci:

Sebastian Zimnol - był profesjonalnym hokeistą w drużynie Cologne Sharks (KEC). Nie obcy mu więc duch zespołu, ambicja, współpraca i pragnienie zwycięstwa.Jako udziałowiec i dyrektor zarządzający firmy Hackenberg & Keussen GmbH & Co. KG do 31 grudnia 2013 roku, Sebastian Zimnol zdobył duże doświadczenie w budowaniu firm w kraju i za granicą.Jako dyrektor zarządzający A-Y-N Software Solutions uzyskał dodatkową wiedzę z zakresu reklamy, marketingu, komunikacji, tworzenia oprogramowania, projektowania graficznego oraz aplikacji internetowych i mobilnych.Jako ekspert w dziedzinie indywidualnych rozwiązań, jest zaznajomiony z powiązanymi rynkami cyfrowymi, sztucznej inteligencji, komunikacji, wymiany danych i cyberbezpieczeństwa. W codziennej pracy stara się sprostać wyzwaniom stawianym przez indywidualne potrzeby klientów z dbałością o zachowanie ich wizji oraz o dostarczenie najkorzystniejszych rozwiązań.Obecnie Sebastian Zimnol jest prezesem zarządu oraz jednym ze współzałożycieli i pomysłodawców WETOG GmbH / WETOG PL Sp.z o.o, firm, które stosując innowacyjne rozwiązania dbają o cyberbezpieczeństwo.


Marcin Pawłowski - uzyskał tytuł doktora z fizyki na Uniwersytecie Gdańskim w 2010 roku. Następnie pracował w University of Bristol, skąd wrócił do Trójmiasta w 2013 roku aby założyć własną grupę badawczą. Obecnie jest kierownikiem grupy Kwantowego Cyberbezpieczeństwa w Międzynarodowym Centrum Teorii Technologii Kwantowych. Interesuje się kryptografią i podstawami fizyki. Jest też współzałożycielem SeQure Sp.A. - firmy produkującej generatory liczb losowych.


Maciej Wierzbowski - założyciel firmy świadczącej usługi cyber-bezpieczeństwa dla firm oraz konsultant działu bezpieczeństwa jednego z największych europejskich banków. Trener cyber-bezpieczeństwa w Fundacji CODE:ME. Programista z wieloletnim doświadczeniem oraz badacz bezpieczeństwa aplikacji, sieci i sprzętów. Komercyjnie w branży IT od ponad 20 lat. Z przyjemnością dzieli się nabytą wiedzą i doświadczeniem oraz bierze udział w merytorycznych dyskusjach z szerokiego obszaru IT.


Do zobaczenia na spotkaniu :)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  ISP1 Cybersecurity
Wyprzedane Brak wolnych miejsc