Zarządzanie Polityka i Gospodarka

Grupa TOP HR: Skąd w 2022 r. wziąć budżet na rozwój i wyższe wynagrodzenia dla pracowników?

location icon
Siedziba BCC, Pałac Lubomirskich Plac Żelaznej Bramy 10, Warszawa
calendar icon
Od 28 kwi 10:00 do 28 kwi 12:30

Zapraszamy na spotkanie grupy TOP HR!

Tym razem poszukamy pieniędzy na działania HR i wzrosty płac. Kilka niestandardowych źródeł, sprawdzonych i zupełnie nowych możliwości startujących w 2022!

  • Ile można odzyskać a ile pozyskać?
  • Składka wypadkowa i PEFRON
  • Środki unijne na rozwój pracowników w nowej odsłonie

Skąd wziąć budżet na wyższe wynagrodzenia dla pracowników? Nieoczywiste źródła oszczędności dla firm

Nowy rok przyniósł rosnącą inflację i wyższe koszty prowadzenia biznesu. Coraz więcej przedsiębiorstw mierzy się z presją płacową i ryzykiem rotacji pracowników. Skąd wziąć budżet w 2022 roku na wyższe wynagrodzenia dla pracowników?

Podczas spotkania eksperci Ayming i BCC przedstawią mniej znane źródła oszczędności, którymi Dyrektorzy HR mogą wesprzeć swoje budżety w tym trudnym czasie.

  • Czy Twoja firma na pewno płaci do ZUS nie więcej niż powinna?
  • Czy można odzyskać nadpłaty z tytułu składki wypadkowej?
  • Jak zminimalizować koszty PFRON?


Na te i inne pytania uzyskają Państwo odpowiedzi już 28.04 podczas spotkania w BCC.

Dodatkowo przełożone z marca inspirujące studium przypadku z Santander Bank "Docenianie w budowaniu pozytywnych doświadczeń pracownika", które przedstawi Sylwia Gołębiowska HR Director.

W programie:

  • systemowe podejście do doceniania - case studies Santander Bank
  • kształtowanie employee experience dziś i jutro
  • wypływ całościowego podejścia na efekty

Prelegenci:


Izabela Diana Jaszczołt - Dyrektor Rozwoju Biznesu w Ayming Polska. Magister politologii oraz magister prawa. Pomaga przedsiębiorstwom w wyborze rozwiązań wspierających rozwój biznesu i uzyskiwanie lepszych wyników finansowych. Specjalizuje się w obszarze podatków, finansowania innowacji i kosztów pracy. Buduje trwałe relacje z Klientami i wspiera ich na każdym etapie współpracy. Łączy wiedzę merytoryczną z zakresu doradztwa operacyjnego ze znajomością wyzwań, przed którymi stają Klienci z różnych branż. Współpracuje z firmami należącymi do TOP 500 największych przedsiębiorstw w Polsce - zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.

Piotr Radko, Dyrektor obszaru kosztów pracy w Ayming Polska- Ekonomista z międzynarodowym wykształceniem. Absolwent Wydziału Finansów Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej i École Supérieure de Commerce w Clermont-Ferrand (Francja). Wspiera przedsiębiorstwa we wdrażaniu rozwiązań przekładających się na poprawę ich wyników finansowych, co umożliwia im dalszy rozwój i budowanie przewagi konkurencyjnej. Zapewnia klientom profesjonalne wsparcie w weryfikacji prawidłowości rozliczenia składki wypadkowej oraz kosztów PFRON. Współpracuje z międzynarodowymi organizacjami i polskimi przedsiębiorstwami z wielu branż m.in. górniczej, metalurgicznej, spożywczej, meblarskiej handlowej czy przetwórczej. Na przestrzeni kilkunastu lat z sukcesem przeprowadził i koordynował blisko tysiąc projektów z zakresu weryfikacji kosztów operacyjnych ponoszonych przez największe przedsiębiorstwa w kraju.

Sylwia Gołębiowska HR Director - Santander Bank Polska

Menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim i wsparcia sprzedaży zdobytym w dużych, międzynarodowych firmach. Od września 2015 roku związana z Grupą Kapitałową Santander Bank Polska, gdzie obecnie pełni rolę HR Dyrektora odpowiedzialnego za realizację strategii HR skoncentrowanej na budowaniu pozytywnego doświadczenia 9 tysięcznej grupy pracowników Banku oraz kultury organizacyjnej zgodnej z przyjętymi wartościami. Wcześniej odpowiedzialna za rozwój szeroko rozumianej strategii wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych. Starania te zostały uhonorowane nagrodą Best Benefits Strategy w 2017 i 2018 roku. Odpowiedzialna również za integrację kapitału ludzkiego podczas połączenia z Deutche Bank w 2019 roku. Ponad to, odpowiadała między innymi za realizację strategii HR pełniąc rolę HR Managera, za wdrożenie Polityki Wynagrodzeń na rynkach Europy środkowo-wschodniej i w Meksyku pracując w Wielkiej Brytanii, w Leeds na stanowisku Reward Managera w International Personal Finance. Ukończyła podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim, jak również jest absolwentką Oxford Brookes University z tytułem Executive MBA, Strategic Leadership Academy ICAN Institude jak również Santander W50 Executive Leadership Programme na Uniwesytecie Kalifornia w Los Angeles. Wykładowca i Członek Rady Programowej Studiów Podyplomowych na Uczelni Łazarski w Warszawie. Autor wielu publikacji z tematyki HR, współautor publikacji książkowej "Zaawansowane strategie wynagrodzeń" wydanej na rynku polskim. Prywatnie mama dwójki nastolatków, pasjonatka podróży i sportów wodnych.

Spotkanie poprowadzi:

Katarzyna Lorenc

Katarzyna Lorenc - Przewodnicząca Grupy HR Loży Warszawskiej BCC, ekspertka BCC ds. rynku pracy i efektywności zarządzania, wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, członkini zespołu prawa pracy Rady Dialogu Społecznego, prezes BIZYOU oraz LU-BI. Jest inicjatorką Konkursu Pracownik Roku. Usługi HR, które stworzyła ze swoimi zespołami otrzymały 12 Medali Europejskich za wysoką jakość usług. Od maja 2020 Wicekanclerz Loży Warszawskiej i Wiceprezes BCC.

Czym jest grupa TOP HR? Grupa TOP HR Loży Warszawskiej działa od 2017 roku. Liczy ok. 200 HR-owców i osób zarządzających firmami członkowskimi, a także sympatyków Klubu zainteresowanych tematyką HR. W każdym roku odbywa 4 - 8 spotkań merytorycznych, które wychodzą naprzeciw potrzebom firm członkowskich. Zagadnienia podejmowane to: trendy HR, zagadnienia benefitowo-płacowe, automatyzacja HR, motywowanie, organizacja pracy zdalnej. To spotkania osobiste jak również w ostatnich latach zdalne trwające 2-3 godzin. Jednym z osiągnięć Grupy jest wygenerowanie konceptu Konkursu Pracownik Roku, realizowanego od trzech lat przez BCC, jedynego konkursu wyróżniającego szeregowych pracowników oraz zespoły. Konkurs promuje ideę doceniania, motywowania pozapłacowego, wdzięczności w biznesie. Rośnie o kilkadziesiąt procent edycja do edycji. Grupa TOP HR kształtuje opinie środowiska, wpływa na rekomendacje i stanowiska klubu, formułuje komunikaty prasowe i zalecenia Grupy do firm członkowskich.


Kontakt: katarzyna.lorenc@bcc.pl


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Klubowicze i sympatycy
już niedostępne -