GRUPA TOP TECH/TOP HR - Skąd wziąć budżet na innowacje i rozwój technologiczny firmy? Ulgi proinnowacyjne - praktyczne przykłady i case studies

location icon
Pałac Lubomirskich siedziba BCC Plac Żelaznej Bramy 10, Warszawa
calendar icon
Od 14 lip 10:00 do 14 lip 12:00

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe połączone spotkanie grup merytorycznych TOP TECH i TOP HR w Loży Warszawskiej BCC. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie skąd wziąć środki na zwiększenie innowacyjności i dojrzałości technologicznej firmy, ale nie będziemy mówić o dotacjach i funduszach inwestycyjnych.

Naszymi gośćmi będą Tomasz Stańczyk - Manager ds. ulg innowacyjnych w Ayming Polska, ekspert BCC ds. finansowania innowacji i ulg proinnowacyjnych oraz Izabela Diana Jaszczołt - Dyrektor Rozwoju Biznesu w Ayming Polska.

Będziemy rozmawiać o tym:

  • z jakimi wyzwaniami mierzy się obecnie biznes,
  • skąd wziąć środki na zwiększenie innowacyjności i dojrzałości technologicznej firmy,
  • co pozytywnego przyniósł Polski Ład, czyli o zmianach w uldze B+R i IP Box oraz o nowych ulgach proinnowacyjnych (ulga na robotyzację, ulga na innowacyjnych pracowników, ulga na prototyp)
  • dla kogo są ulgi, kiedy i jak z nich korzystać, aby uzyskać maksymalne środki na inwestycje
  • czy możliwe są oszczędności z poprzednich lat podatkowych i jaki budżet jest do dyspozycji w najbliższym czasie
  • jak korzystanie z ulg wygląda w praktyce, na podstawie case studies.

Na to spotkanie zapraszamy właścicieli firm, dyrektorów ds. innowacji i badań i rozwoju, dyrektorów ds. finansowych i dyrektorów ds. HR.

Celem cyklicznych spotkań Grupy Technologicznej jest przegląd najnowszych trendów technologicznych i wyzwań biznesowych w zakresie technologii (wyzwania legislacyjne, podatkowe, społeczne itp.), wymiana wiedzy i doświadczeń między uczestnikami spotkań, ale też identyfikacja problemów z którymi spotykają się przedsiębiorcy i kreowanie propozycji systemowych rozwiązań.

Tomasz Stańczyk, ekspert Ayming i BCC w zakresie finansowania innowacji i ulg proinnowacyjnych

Doświadczenie w zakresie realizacji prac badawczo-rozwojowych zdobył m.in. jako kierownik projektów mających na celu opracowanie i wdrożenie nowych rozwiązań optoelektronicznych w przemyśle 4.0. Doświadczony kierownik interdyscyplinarnych zespołów badawczych realizujących projekty np. dla firm z branży przemysłu ciężkiego.

Obecnie wykorzystuje swoje doświadczenie w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz korzystania z różnych form akceleracji innowacyjności jako manager ds. ulg proinnowacyjnych w Ayming Polska. Zarządza zespołem wspierającym największe polskie przedsiębiorstwa w tworzeniu systemów mających na celu efektywne wykorzystanie dostępnych form finansowania innowacji oraz ulg proinnowacyjnych.

Izabela Diana Jaszczołt, Dyrektor Rozwoju Biznesu w Ayming Polska

Magister politologii oraz magister prawa. Pomaga przedsiębiorstwom w wyborze rozwiązań wspierających rozwój biznesu i uzyskiwanie lepszych wyników finansowych. Specjalizuje się w obszarze podatków, finansowania innowacji i kosztów pracy. Buduje trwałe relacje z Klientami i wspiera ich na każdym etapie współpracy. Łączy wiedzę merytoryczną z zakresu doradztwa operacyjnego ze znajomością wyzwań, przed którymi stają Klienci z różnych branż. Współpracuje z firmami należącymi do TOP 500 największych przedsiębiorstw w Polsce - zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.


Goście specjalni:


Joanna Jaranowska, Dyrektor ds Rachunkowości w Atlas sp. z o. o.
Krzysztof Lonca, Dyrektor Finansowy (CFO) w Gedeon Richter Polska

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Klubowicze i sympatycy
już niedostępne -