Geek Girls Carrots Silesia #1

location icon
STREFA CENTRALNA Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice
calendar icon
Od 9 sty 18:00 do 9 sty 18:00

Spotykamy się w Katowicach, na pierwszym Karotkowym spotkaniu w nowym roku, aby podzielić się wiedzą technologiczną i inspiracjami.

Podczas spotkania wysłuchamy trzech wystąpień. Pierwsza prelekcja wprowadzi nas w świat IT z perspektywy rozmów rekrutacyjnych, widzianych oczami rekrutera technicznego, druga poszerzy naszą wiedzę techniczną na temat tworzenia aplikacji mobilnej od podstaw, na koniec przyjrzymy się możliwościom, jakie daje nam chmura.

Wydarzenie jest bezpłatne, jednak należy się na nie zarejestrować.Kiedy: 09.01.2020r

Agenda :

1) "Jak zaprojektować aplikację mobilną, czyli co od czego zacząć gdy masz pomysł na aplikację?"

Zofia Drabek, 23-letnia absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowała fizykę. Programowaniem zaczęła interesować się przez zajęcia na studiach na temat C++. Jej praca licencjacka polegała na zaprogramowaniu generatora zadań z fizyki. Ubiegły rok spędziła w Neapolu ucząc się w Apple Developer Academy, dzięki czemu od niedawna pracuje jako iOS Developer. Projektowanie oraz programowanie aplikacji mobilnych sprawia Zofii wiele radości, dlatego lubi dzielić się zdobytą, w tym obszarze, wiedzą.
Jeśli zadajecie sobie pytania: 'Jak zaprojektować własną aplikację?' 'Na co należy zwrócić uwagę?" "Co zrobić gdy nie jest się świetnym grafikiem, a chce się napisać własną aplikację?" - na te pytania z pewnością poznamy odpowiedź podczas prezentacji Zofii, która przejdzie z nami fazy od pomysłu do jego realizacji.

2)Machine Learning i security - przypadki, zagrożenia, prewencja.

Monika Sadlok - jej zainteresowania skoncetrowane są na tematach związanych z security, a tym szczególnie w sektorze AI, ML oraz Deep Learningu. Od niedawna gorąca zwolenniczka golanga. Machine Learning i security - przypadki, zagrożenia, prewencja. Machine Learning to pojęcie, które zyskuje na popularności, trenujemy modele, wprowadzamy na produkcji, czekamy na efekty. Świetnie, ale warto być świadomym, że także i ta dziedzina wymaga spojrzenia pod kątem bezpieczeństwa. Czy algorytmy mogę być szkodliwe, czy wytrenowany model może sfałszować wyniki? Zobaczymy na przykładach.

3)"Rozmowa rekrutacyjna bez ściemy"
Adam Dziendziel, obecnie pracuje jako Senior Developer oraz jest rekruterem technicznym w gliwickiej firmie Future Processing. Pracę w IT rozpoczął w 2006 roku, ale później szukał również wyzwań w innych branżach. Bliższy mu człowiek, niż technologia.

Jesteś osoba z małym doświadczeniem komercyjnym w IT? A może zajmujesz się czymś zupełnie innym i chcesz zmienić branżę?
Podczas swojej prezentacji, Adam, rekruter techniczny i Software Developer jednej z gliwickich firm, opowie o swoim doświadczaniu, a także o tym czego nie robić i unikać na rozmowie rekrutacyjnej. Zdradzi nam również, w jaki sposób patrzą na nas rekruterzy i kim tak naprawdę jesteśmy, dla firmy do której aplikujemy. Zadawanie pytań bardzo pożądane!


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  NORMALNY
już niedostępne -