Dojrzewalnia Mindfulness (Warszawa)

location icon
Tai Chi Studio Belwederska 26/30, 00-594, Warszawa
calendar icon
Od 11 paź 11:00 do 11 paź 16:00

* WYDARZENIE ODWOŁANE *

Jednodniowe warsztaty Dojrzewalnia Mindfulness (Warszawa) to głębsze zanurzenie w praktykę medytacyjną.

  • Dedykowane dla osób z doświadczeniem medytacyjnym, po kurach MBSR, MBLC czy autorskich kursach Karo Tashi. Osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia, zapraszamy do wzięcia udziału w warsztacie Mindfulness START dzień wcześniej.
  • Nauczysz się / pogłębisz medytację Metta (loving kindness) Obiektem medytacji Metta jest praktyka miłującej dobroci (miłości bez przywiązania, miłości niewyłączającej) wobec wszystkich czujących istot.
  • Nauczysz się / pogłębisz medytację RAIN (dr Tara Brach), która pomaga wybudzać się z fałszywych przekonań o samym sobie: niskie poczucie wartości, przekonanie 'coś jest ze mną jest nie tak', 'nie zasługuje na szczęście, 'nie zasługuje na szczęśliwy związek'. 

      Medytacja RAIN jest jak uleczający deszcz życzliwości. Spotkanie się z trudnymi emocjami przy pomocy RAIN, pomoże Ci        nawiązać autentyczny kontakt ze Sobą. Jestem akredytowanym nauczycielem tej techniki.

  • Otrzymasz materiały PDF z opisem praktyk.

________________________________________________________________________

Możesz wziąć udział w całym cyklu lub tylko w jednej, wybranej części:

Sobota: 10.10.20 Mindfulness START (warsztaty wprowadzające), LINK do wydarzenia.

Niedziela: 11.10.20 Dojrzewalnia Mindfulness.


Podczas warsztatów dowiesz się także więcej o rozpoczynających się w drugiej połowie października autorskich kursach online, prowadzonych przez Karo Tashi. 

Mindfulness START (interaktywny kurs online) LINK z informacjami.

Dojrzewalnia Mindfulness (interaktywny kurs online) Link z informacjami.


Opinie:

''Codzienne medytacje według instrukcji Karo są początkiem prawdziwej, autentycznej transformacji - zarówno w sferze umysłu, ciała, ale też emocji czy intelektu. Polecam każdemu, kto pragnie uwolnić się od mechanizmów, które automatycznie wkradają się w naszą codzienność i nie pozwalają nam być tu i teraz. Dzięki regularnym treningom z Karo lepiej poznasz samego siebie, nauczysz się rozpoznawać, nazywać i "puszczać" przepływające przez Ciebie emocje, a to w efekcie stanie się trampoliną do pozytywnej przemiany.

Dziękuję Karo, bo jesteś nauczycielem, któremu można zaufać w 100%, a Twoja wiedza i wieloletnie doświadczenie są czymś co zdecydowanie wyróżnia się na tle innych treningów. Dziękuję też za humor, dużo śmiechu i luźną atmosferę, która niesamowicie integruje całe doświadczenie.'' - Paulina Górska


''Piszę bo chciałam podzielić się tą ogromną wdzięcznością...Każdego dnia widzę, jak wiele praktyka uważności i regularna medytacja prostej formy, zmieniła w moim życiu. Wiele miałam lat praktyki rozmaitych form medytacji, jednak nie były one w stanie sprostać w codziennym życiu...w którym mierzę się z nieidealnymi rozwiązaniami. Zanim trafiłam na Ogrody Mindfulness (a obecnie jestem na kursie Mindfulness START), miałam wrażenie, że moje życie zmierza ku obłędowi, nie byłam w stanie wylogować się z myślenia, bólu i cierpienia. Nie potrafiłam się pogodzić z ogromną stratą... miałam wrażenie, że moje życie nie jest już życiem, tylko pasmem rozmyślania, co by mogło być gdyby... złością... na innych i siebie przede wszystkim. Dziękuję, wniosłaś w moje życie jakość o jakiej mogłam tylko śnić. - Noa Eriu, nauczycielka Jogi.


"Wielkie serce, oddanie, otwartość, cierpliwość, radość dzielenia się doświadczeniem, życzliwość, a przede wszystkim szacunek do drugiego człowieka. Tym charakteryzuje się Karo Tashi i jej podejście do pracy indywidualnie i w grupie. A do tego wielki dystans do siebie i poczucie humoru. Jeśli szukasz prostych nauk, które działają (pod warunkiem, że je stosujesz, na co dzień), to praca z Karo jest dla Ciebie!"- Marta Trojanowska, lektor języka japońskiego, UW, praktyk medytacji od 20 lat.
O prowadzącej:

Jestem z wykształcenia psychologiem, z pasji - eksploratorem umysłu. Moi nauczyciele (Buddyjscy Mistrzowie medytacji), nazywają mnie Tashi, czyli pomyślny znak po Tybetańsku.

Studiowałam w międzynarodowo uznanych szkołach empirycznej pracy z umysłem, poprzez medytacje.Łącznie 5 lat podyplomowych studiów formalnych, ponad 10 lat zaangażowanej praktyki medytacyjnej i regularnych świeckich odosobnień medytacyjnych oraz odosobnień Buddyjskich.

Miałam również ogromne szczęście być nauczana bezpośrednio od Tybetańskich Buddyjskich Mistrzów oraz pionierów naukowo opracowanej metody - Medytacji Mindfulness, czyli treningu Uważnej Obecności.

Po ukończeniu dyplomu z Psychologii w Edynburgu ponad 10 lat temu, dostałam się do The Three Doores Academy. Tam przeszłam solidny kilkuletni trening. Po 5 latach zdyscyplinowanej praktyki medytacyjnej, zostałam zaproszona bezpośrednio na trening nauczycielski, przez Fay Adams (jedna z kilku pierwszych uczniów prof. Roba Narin, współzałożycielkę Brytyjskiego Mindfulness Association). Każdy dzień zaczynam medytacją. Jeżdżę regularnie na samotne i grupowe odosobnienia medytacyjne. Prowadzę treningi online, oraz wyjazdowe już od 2013 roku.

Największą radość sprawia mi dzielenie się moim doświadczeniem w sposób lekki i zorientowany na zabawę z uczestnikami kursów. Podstawą mojej praktyki jest życzliwość (Compassion). Cieszy mnie, przekazywanie uczestnikom moich kursów, to jak w lekki, a jednak głęboki i autentyczny sposób mogą zajrzeć w siebie i zaprzyjaźnić się ze swoim umysłem, z jego ciemnymi i jasnymi stronami.

www.karo-tashi.com


Co wyróżnia ten program treningowy od innych obecnych na rynku?
Nie da się ukryć, że odpowiedni nauczyciel medytacji ma kluczowe znaczenie. Jestem praktykiem,
codziennie od wielu lat każdego dnia rano zasiadam do swojej medytacji. Techniki, które otrzymałam
od moich mistrzów, potrafię przekazać we właściwy i zarazem przystępny, zrozumiały sposób. Mam
w sobie dużo entuzjazmu, którym zarażam swoich kursantów, zachęcając ich do medytacji i świeżej
eksploracji umysłu. Moim kursantom bardzo pomaga także moje zdystansowane podejście do siebie i
do świata oraz poczucie humoru.
O moim ponad 10 letnim doświadczeniu i zażyłej relacji z mentorami i mistrzami medytacji
przeczytasz na www.karo-tashi.com


To co wyróżnia ten kurs, to z pewnością regularna praktyka medytacyjna prowadzona przeze mnie na
żywo, co w dodatkowy sposób motywuje kursantów. Są to poranne medytacje z trzema jakościami:
bezruch, cisza, przestrzeń (tybetańska szkoła). Mają one głęboko uzdrawiające działanie na nasz
system nerwowy i pogłębiają zdolność spoczywania w medytacji.


Z czasem wyłania się poczucie wewnętrznej przestrzeni, autentycznej życzliwości oraz zdolność
regeneracji i spoczywania w przestrzeni wewnętrznej ciszy. Będziemy czerpać wzajemną inspirację z
dojrzewania życzliwej Uważności w nas.


Program został tak ułożony, by dać Ci maksymalny czas absorpcji wiedzy i przetestowania metod
(medytacji Mindfulness i tybetańskiej). W nauce medytacji i technik Mindfulness najważniejsza jest
regularna praktyka. Przekazywana przeze mnie teoria jest prosta, łatwa w trawieniu, gdyż wynika z
mojego wieloletniego empirycznego doświadczenia.

Kurs ten kładzie nacisk na regularną praktykę (bo tylko to daje widoczne rezultaty), a moje entuzjastyczne i motywujące podejście, wspomaga ustabilizowanie tego nowego nawyku.

www.karo-tashi.com
Dodaj do kalendarza

Dołącz do wydarzenia

W chwili obecnej zgłoszenia na to wydarzenie nie są przyjmowane.