11.02.2023 (sobota) - 17:00 - Miłość i Śmierć. Stare Miasto i okolica. [Spacer]

location icon
Plac Zamkowy Plac Zamkowy, Warszawa
calendar icon
Od 11 lut 17:00 do 11 lut 19:00
ticket icon
Od 24,00 zł

UWAGA !  SPACERZE WZGLĘDÓW OD NAS NIEZALEŻNYCH ZOSTANIE PRZENIESIONY NA INNY TERMIN!


Terminy oraz tematy spacerów i wyjazdów znajdziecie Państwo również na stronie: http://www.zwiedzajznami.com.pl

Można też zapisać się na listę mailingową i otrzymywać, raz lub dwa w miesiącu, wiadomość o nadchodzących wydarzeniach: www.zwiedzajznami.com.pl/newsletter


Warszawa nie jest miejscem kojarzonym z gorącymi namiętnościami i płomiennymi uczuciami. Tymczasem to błąd, gdyż w stolicy często gorzał ogień miłości, a w jego płomieniu kochankowie spalali się jak ćmy podążające do płomienia świecy. Zapraszamy na spacer podczas którego usłyszymy o uczuciach i związkach sporadycznie kończących się zwrotem "żyli długo i szczęśliwie" aczkolwiek takie historie też nam się przydarzą. Będzie za to o namiętnościach burzliwych, czasem dziwnych, a czasem zaskakujących.

Bilety na spacer można zakupić pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/czymiloscwszystkowybac...

Gdy pewien Anglik oddelegował, w zastępstwie swojej osoby, sekretarza do łożnicy hożej i temperamentnej niewiasty, nikt nie spodziewał się, że efekty upojnej nocy będą miały w dalekiej przyszłości poważne konsekwencje polityczne.

Gdy pewna dama z królewskiego dworu w XVII flirtowała z chorążym, nikt nie przypuszczał, że będziemy o nich pamiętać do dzisiaj, a niejedna panna westchnie "Ach! Mnie też by się zdał taki mąż"!

Gdy pewien książę mazowiecki nabrał podejrzeń, że żona go zdradziła, polecił ją udusić, kochanka potraktował nadzwyczaj okrutnie, a niemowlę oddał na wychowanie ubogiej rodzinie szlacheckiej. Przyszłość pokazała, że niczego na tym świecie nie można być pewnym!

Gdy inny książę mazowiecki wreszcie zdecydował się poprosić swoją wybrankę o rękę, było za późno! Do dzisiaj możemy zobaczyć tragiczne skutki nieśmiałości.

Gdy pewnej zimowej nocy 1718 roku furtian klasztoru kapucynów uchylił bramę, ujrzał przed nią porzuconą trumnę. Po uchyleniu wieka nie było wątpliwości, kto w niej się znajduje i dlaczego podrzucono ją w tym miejscu.

Gdy pewien dwudziestolatek szczerze zakochał się w pięknej damie nie podejrzewał, że ma ona ponad sześćdziesiąt lat. W jaki sposób udało się kobiecie zachować młody wygląd do końca życia?

Gdy pewna arystokratka wstępowała w związek małżeński, nie podejrzewała, że jej mąż nie doczeka końca ceremonii ślubnej! Po jej pierwszym mężu mamy w Warszawie piękny pałac. Drugi nie zdążył się wykazać!

Gdy symbol męskości, pierwszy playboy w historii Polski, wrócił do swojej sypialni wiodąc przy boku pewną aktorkę, ze zdumieniem odkrył w łożnicy trzy damy! Co też mogły one tam robić?

Gdy pewną wybitną, aczkolwiek w czasach PRL-u kontrowersyjną, lekarkę pytano o adres odpowiadała "Kiliński ma mnie w... .

Gdy kobieta której wszystko w życiu udało się, postanowiła założyć rodzinę, zapłaciła za to życiem. Został po jej rodzinie warszawski Most Westchnień.

Gdy wybitny hetman, zwycięzca wielu kampanii, w leciech już posunięty postanowił odnieść sukces w sypialni, użył środków, kwalifikujących go do szlacheckiej Nagrody Darwina!

Gdy zamożny mieszczanin nie posiadł swojej miłości za jej życia, osiągnął szczęście po jej śmierci. Przynajmniej częściowo.

Gdy pewien wybitny wódz z wojny wracał pisał listy do żony, że jest już blisko i liczy na to, że do jego powrotu nie będzie się myła, gdyż uwielbia jej naturalny zapach.

Gdy zginął wybranek pewnej brzemiennej niewiasty, by dziecko zyskało przywileje i prawa, przysługujące mu po ojcu, kobieta zawarła małżeństwo z trupem.

Gdy pewien polityk "ze świecznika" pochował żonę niemal natychmiast poślubił, będącą w wieku jego dzieci, sekretarkę zmarłej żony. W II Rzeczypospolitej wybuchł skandal!

Spotykamy się 11 lutego 2022 (sobota) o godzinie 12:00 przy kolumnie Zygmunta III Wazy od strony Podwala. (Przy czerwonym murku). Gdyby miejsce z jakiegoś powodu było zajęte, przewodnik będzie czekał przy wyjściu z kamienicy ze schodami ruchomymi od strony placu Zamkowego.

Spacer potrwa około dwóch godzin i zakończymy go w tym samym miejscu.

UWAGA!

PRZEWODNIK NIE PRZYJMUJE PŁATNOŚCI. Bilety można zakupić wyłącznie poprzez platformę biletową "EVENEA" lub, po uzgodnieniu, drogą mailową (biuro@zwiedzajznami.com.pl) poprzez wpłatę bezpośrednio na konto.

PODCZAS SPACERU NIE MOŻNA DOKONYWAĆ NAGRAŃ PRZEWODNIKA W JAKIEKOLWIEK FORMIE BEZ UZGODNIENIA.

Gdyby ktoś był zmuszony zrezygnować z wycieczki prosimy o informację najpóźniej 72 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia
.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Terminy organizowanych przez nas wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie: http://www.zwiedzajznami.com.pl/

Można też zapisać się na listę mailingową i otrzymywać, raz lub dwa w miesiącu, wiadomość o nadchodzących wydarzeniach: www.zwiedzajznami.com.pl/newsletter

Blog warszawski: www.whu.org.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów. Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  11.02.2023 (sobota) - 17:00 - Miłość i Śmierć. Stare Miasto i okolica. [Spacer]

dostępnych: 1

już niedostępne 24,00 zł -