BDO dla branży wodno-kanalizacyjnej

location icon
calendar icon
Od 26 sty 11:00 do 26 sty 12:00

Przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne muszą się mierzyć z bardzo specyficznymi problemami w zakresie prowadzenia elektronicznej ewidencji odpadów. Pomimo rocznego funkcjonowania systemu BDO wciąż pojawiają się w tej materii liczne pytania i wątpliwości. Dotyczą one z jednej strony sposobu ewidencjonowania wytwarzanych przez takich przedsiębiorców odpadów m.in. pochodzących z oczyszczalni ścieków i powstających podczas robót budowlanych realizowanych w ramach budowy i konserwacji posiadanych sieci. Z drugiej strony liczne wątpliwości dotyczą także dalszego zagospodarowania odpadów, w szczególności rolniczego wykorzystania osadów ściekowych. Co więcej należy także pamiętać, że od 2021 r. ewidencja odpadów musi być już prowadzona w pełni w formie elektronicznej bez żadnych wyjątków, co wymusza dostawanie się do czasochłonnych oraz często nieintuicyjnych procedur.

Zapraszamy na około 1h BEZPŁATNE szkolenie online dedykowane branży WOD-KAN. Dzięki spotkaniu, dowiesz się jakie działania musisz podjąć w swojej firmie w obszarze ewidencji odpadów, aby działać zgodnie z prawem i nie narażać się na wysokie kary finansowe.

Spotkanie odbędzie się 26 stycznia, o godzinie 11:00 za pośrednictwem platformy ZOOM. Po odebraniu biletu otrzymają Państwo maila zawierającego wszystkie niezbędne informacje oraz link prowadzący do spotkania.

Dzięki webinarium dedykowanemu przedsiębiorcom wodno-kanalizacyjnym dowiesz się jak działać zgodnie z prawem i nie narażać się na wysokie kary finansowe. Podczas webinarium od strony praktycznej poznasz proces prowadzenia kart ewidencji i przekazania odpadów, a także kart ewidencji komunalnych osadów ściekowych. Poruszymy także kwestie problemowe najczęściej pojawiające w przypadku podmiotów prowadzących oczyszczalnie ścieków takie jak m.in:

  • Czy mogę przewozić osady ściekowe z mniejszych oczyszczalni w celu poddania ich procesowi suszenia? W jaki sposób robić to zgodnie z prawem?
  • W jaki sposób ewidencjonować odpady powstałe w czasie wykonywania prac ziemnych?
  • Czy ziemia pochodząca z wykopów zawsze stanowi odpad?
  • Na podstawie jakich dokumentów mogę przekazać komunalne osady ściekowe w celu ich rolniczego wykorzystania?
  • Kiedy jestem zobligowany do prowadzenia karty ewidencji komunalnych osadów ściekowych?

Dla kogo?

Webinarium dedykowane jest dla przedsiębiorstw wod-kan działających zarówno w formie zakładów budżetowych jak i spółek prawa handlowego oraz urzędników gminnych odpowiedzialnych za problematykę wod-kan. Poruszana tematyka będzie także przydatna dla podmiotów, które w ramach wykonywanej działalności prowadzą oczyszczalnie ścieków.

Prowadzący:

Tymoteusz Mądry - Prawnik, doktorant w Katedrze Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach działalności naukowej i zawodowej specjalizuje się w prawie administracyjnym, w szczególności w zagadnieniach związanych z prawem ochrony środowiska oraz gospodarką odpadami, a także regulacjach dotyczących zagospodarowania przestrzeni i prawem budowlanym. Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług szkoleniowych i doradczych zarówno na rzecz jednostek samorządu terytorialnego i organów ochrony środowiska jak i przedsiębiorców prywatnych działających w wielu sektorach gospodarki m.in. deweloperów, podmiotów zajmujących się realizacją obiektów liniowych, przedsiębiorców działających w branży zagospodarowania odpadów.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
już niedostępne -