Akademia Rodziny "Typ rodzicielstwa, a klimat rodzinny" - warsztaty dla rodziców

location icon
Fundacja Życie Jaracza 18/18, łódź
calendar icon
Od 21 lut 18:00 do 21 lut 20:00


Akademia Rodziny - warsztaty wzmacniające więzi i kompetencje rodzicielskie

Jednym z kluczowych czynników, który kształtuje klimat w rodzinie są więzi, które scalają poszczególnych członków grupy, tworząc niepowtarzalny system wzajemnych relacji. Atmosfera i charakter  rodziny zależy od wielu aspektów, w tym sposoby komunikowania się pomiędzy członkami rodziny, sposoby reagowania na trudne zdarzenia , zachowania się wobec kryzysu, czy postawy rodzicielskie i styl wychowywania.

Jakość i rodzaj więzi pomiędzy członkami rodziny wpływa na wszystkie wymienione wcześniej czynniki i w ten sposób buduje charakterystyczny dla danej rodziny klimat w niej panujący. Intuicyjnie czujemy, że w przypadku niektórych rodzin ten klimat jest ,,dobry'' (po prostu dobrze się w takiej grupie czujemy, nawet, gdy pojawiają się trudności); w przypadku innych grup, pojawia się przekonanie, że w rodzinie panuje ,,dziwna", napięta atmosfera (w grupie takiej nie czujemy się swobodnie, "coś jest nie tak" mimo, że na pierwszy rzut oka wszytko wygląda w porządku). 

Dlatego tak ważną rzeczą jest budowanie tego ,,dobrego" klimatu od początku kształtowania się danej rodziny. Można to robić poprzez rozwijanie świadomości rodzicielskiej dotyczącej rzeczy, które kształtują więzi w rodzinie. 

Czy warto zadbać o klimat w rodzinie?

Celem proponowanych warsztatów jest rozwijanie świadomości uczestników na temat czynników specyficznych i niespecyficznych kształtujących więzi rodzinne, czyli postaw i stylów rodzicielskich, sposobu godzenia obowiązków praca-dom oraz metod radzenia sobie ze stresem dnia codziennego.


Bezpłatny warsztat 2-godzinny

Warsztat poprowadzi Adrianna Potocka - psycholog, dr nauk o zdrowiu, pracuje w Instytucie Medycyny Pracy im. prof. dr J. Nofera w Łodzi, wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania i prowadzenia szkoleń i warsztatów dotyczących m.in. profilaktyki psychospołecznych zagrożeń środowiskowych oraz profilaktyki prawidłowego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży. Certyfikowany trener umiejętności społecznych oraz trener zawodów usług społecznych. Żona, mama.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  warsztaty - 4 kroki do silniejszej rodziny
już niedostępne -