Tajemnica zawodowa w zawodach pomocowych.

location icon
Fundacja Życie Jaracza 18/18, łódź
calendar icon
Od 5 paź 10:00 do 5 paź 13:00

Seminarium jest bezpłatne.

Codziennie w pracy pomocowej powierzana jest nam jakaś tajemnica. Często pozyskujesz informacje, które potencjalnie mogłyby zaszkodzić twojemu klientowi, podopiecznemu, czy jego najbliższym.

Oto kilka przykładowych obrazków: Kobieta mówi, że jest nękana i poniżana przez męża, a ty zastanawiasz się, czy masz obowiązek zgłaszać to na policję. Dziecko w klasie przychodzi do ciebie i mówi, że nie odrobiło lekcji, bo w domu znowu była awantura - co powinieneś zrobić z pozyskaną informacją? Iść z tym do dyrektora, na policję, do rodziców dziecka? W gabinecie podczas rozmowy klient przyznał się, że kogoś pobił - co z tym zrobić? Czy zawsze mamy obowiązek udostępnić innym teczkę, notatki i informacje w sprawie naszych podopiecznych? Jaka część dokumentów może krążyć między pracownikami tej samej instytucji? Czy każdą plotkę, donos, przypadkowo pozyskaną informację musimy weryfikować z klientem? Jak radzić sobie z wymianą informacji między pracownikami tej samej instytucji, a jak między wieloma instytucjami?

Jak postąpić, żeby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo, a jednocześnie nie złamać prawa, nie ujawnić danych, nie podać informacji nieprawdziwych i nie złamać tajemnicy zawodowej?

Zajęcia przeznaczone są dla psychologów, pedagogów, terapeutów, pracowników socjalnych oraz innych ekspertów zajmujących się zawodowo pomocą. Seminarium jest bezpłatne, będzie miało charakter wykładowy oraz szkoleniowy. Poprowadzi je prof. Błażej Kmieciak.

Błażej Kmieciak - doktor habilitowany nauk prawnych, doktor nauk społecznych w zakresie socjologii prawa, bioetyk oraz pedagog specjalny. Koordynator Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Absolwent kursów specjalizacyjnych w zakresie profilaktyki uzależnień oraz ochrony praw człowieka i mediacji, adiunkt w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wykładowca prawa w Pracowni Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego oraz mediator w Fundacji Wsparcia Psychospołecznego w Łodzi. Były Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego oraz redaktor prowadzący Dział Bioetyka, portalu biotechnologia.pl. Autor ponad stu prezentowanych artykułów dotyczących prawa medycznego, psychiatrii społecznej oraz socjologii prawa, a także książek : Prawa pacjenta i ich ochrona, studium socjologiczne, Prawa dziecka jako pacjenta, współautor: Bioetyka, między prawem, a pedagogiką, Wyzwania innowacyjnej medycyny oraz redaktor m.in. monografii: Prawo, psychiatria, społeczeństwo oraz Filozoficzny i psychospołeczny obraz ludzkiej egzystencji.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Prośba o formularz rekrutacyjny.

dostępnych: 1

już niedostępne -