"Strefa Twórczego Komfortu" | Dzień ze Sztukowirówką

location icon
bernadowska 15A Gdynia
calendar icon
Od 11 wrz 10:00 do 11 wrz 10:00
ticket icon
Od 0,00 zł

🌱 W ramach obchodów Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2021 zapraszamy wszystkich miłośników podróży w głąb duszy na Dzień ze Sztukowirówką - cykl stymulujących ciało, umysł i emocje warsztatów, umożliwiających uczestnikom pokonanie swoich wewnętrznych barier, pobudzenie utajonej dotąd kreatywności oraz poznanie samych siebie na nowo!🌱 Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problemy osób doświadczających kryzysów psychicznych, odczarować stereotypy, zaprosić do wspólnej zabawy i Odmienić Swoje Głowy! Dane naukowe wskazują, że co trzeci człowiek miał, ma lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Nie możemy więc zakładać, że ten problem nas nie dotyczy.🌱Wszystkie zajęcia odbywają się w przyjaznej, tolerancyjnej, wolnej od oceny atmosferze. Pragniemy umożliwić naszym uczestnikom zdobycie wartościowej wiedzy, nowych znajomości oraz zapewnić im tymczasowe uwolnienie się od prozy życia i związanych z nią trosk czy dylematów.🌱 Wszystkie warsztaty odbywają się w przepięknym Ogrodzie Terapeutycznym na pograniczu Gdyni i Sopotu przy ul. Bernadowskiej 15A. Z dala od miejskiego zgiełku, nieżyczliwych ludzi i przyziemnych problemów!Daj się porwać i dołącz do nas.
Po prostu twórz!
Harmonogram zajęć:
10:00 - 12:00 - trening samoobrony & mindfulness
12:00 - 13:00 - warsztaty kreatywnego pisania
13:00 - 14:00 - zajęcia plastyczne
14:00 - 17:00 - integracja!

🍀🍀🍀
♣ TRENING SAMOOBRONY & MINDFULNESS ♣
"Bardzo bliski Daleki Wschód. Sztuki walki, a wewnętrzny spokój."Czas: 2hLimit osób: 10Opis:
Zajęcia zachęcają do poznania filozofii Dalekiego Wschodu oraz sztuk walki, które mogą towarzyszyć nam w codziennym życiu.Idea:
W natłoku codzienności coraz trudniej o zachowanie wewnętrznego spokoju - chwilę czasu na zadbanie o swoje wnętrze, o swoje ja. Naucz się wyciszenia jakie oferuje filozofia Dalekiego Wschodu w bliski Tobie sposób. Oddaj się treningowi, który pozwoli na poznanie i opanowanie nie tylko wiedzy czy techniki, ale również samego/samą siebie.
Poznaj liczne formy medytacji - od tej najbardziej statycznej, po nieustanny ruch! Zgłębiaj świat rozmaitych sztuk walki, poznając różne ich drogi: zaczynając ścieżkę od czystej duchowości, przechodząc stopniowo do bardziej fizycznych form związanych z konkretnymi ćwiczeniami.
Dowiedz się jak trening fizyczny pomaga opanować sferę umysłu ucząc się kilku podstawowych technik z takich dyscyplin jak taekwondo czy karate.
Niezależnie od tego na jakim etapie swojej drogi jesteś, te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Wszyscy zmagamy się z codziennością, która nieraz przytłacza nawet najspokojniejsze umysły.Dodatkowe informacje:
Warto zaopatrzyć się w wygodny ubiór, sportowe buty, coś do picia lub przekąszenia w przerwie.Opiekun zajęć:
Bartosz Plata - praktykuje sztuki walki od 13 lat, pasjonat Dalekiego Wschodu, któremu poświęca swoje obecne studia historyczne. Szkolił się w takich sztukach walki jak taekwondo, karate oraz krav-maga. Brał udział w wielu zlotach krajowych i zawodach, wymieniając doświadczenia z przedstawicielami między innymi z ojczystej dla taekwondo Korei.🍀🍀🍀
♣ WARSZTATY PISARSKIE ♣
"Kreatywne pisanie codzienności!"Czas: 45 minutLimit osób: 12Opis:
Warsztaty z kreatywnego pisania i szukania inspiracji w codzienności.Idea:
Uwolnij swoją kreatywność! Nie ma tu miejsca na oceny, sztywno wytyczone ramy i wytykanie błędów. Poezja i proza tworzą się w codzienności - podczas wyjścia do sklepu po bułki na śniadanie i w podwórkowych rozmowach sąsiadek.
Wspólnie postaramy się stworzyć coś nowego z tego, co wszyscy już dobrze znamy. Wykorzystamy codzienne szczegóły naszego życia, aby stworzyć teksty prozatorskie, poetyckie lub z te zupełnie nowych, literackich kategorii.
Piszesz prozę czy wolisz poezję? A może nie masz doświadczenia literackiego albo nigdy nie byłeś_aś na podobnych warsztatach? Nie szkodzi! Wykorzystane ćwiczenia będą dostosowane do każdego uczestnika. A jeśli nie będziesz chciał_a prezentować swojej twórczości na głos, obiecuję - nie będziesz musiał_a!
Serdecznie zapraszam!Opiekun zajęć:
Ula Sikora - poetka, slamerka i studentka psychologii zainteresowana procesem twórczości. Stypendystka Miasta Gdańska w ramach projektu poetyckiego tomiku reporterskiego, którym zamierza zachęcać do uważnego doświadczenia miejsc, zapachów i rozmów.🍀🍀🍀
♣ WARSZTATY PLASTYCZNE ♣
"Wyobraźnia dla wszystkich - wszystko dla wyobraźni!"Czas: 40 minutLimit osób: 10Opis:
Plastyczny trening tworzenia i odnajdywania bodźców do odkrywania swojego wewnętrznego świata. Twórcze dorysowywanie kształtów lub linii do własnoręcznie stworzonych plam z tuszu, tak aby wydobyć z nich odpowiednie formy, np. zwierząt, postaci, budynków, stworów fantastycznych… Wszystko zależy od uczestników warsztatów!Idea:
Jeżeli kiedykolwiek pomyślałeś_aś, że nie masz talentu plastycznego, te warsztaty wyprowadzą Cię z błędu. Pozwól ponieść się swojej kreatywności!
Podczas zajęć będziesz mógł_a przypomnieć sobie proste, a jednocześnie skuteczne sposoby na nadanie życiu artystycznego kolorytu. Inspiracją mogą być plamy, chmury, linie, cienie… Niech poprowadzi Cię twoja wyobraźnia! Będzie już na pewno dość pobudzona, po warsztatach twórczego pisania z Ulą Sikorą.Opiekun zajęć:
Natalia Żuk - absolwentka grafiki na ASP w Gdańsku (2018). Zajmuje się linorytem (jej prace można było oglądać na wystawach między innymi w oliwskim Domu Zarazy i Domu Sztuki GAK), fotografią, projektowaniem graficznym, a także poezją. Od 2018 roku regularnie bierze udział w trójmiejskich slamach poetyckich. Na co dzień Natalia prowadzi kursy fotografii i programów graficznych dla młodzieży. Poza sztukami plastycznymi kocha też muzykę i dziką przyrodę.Dzień ze Sztukowirówką organizowany jest w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie, które odbywają się w dniach 11-20 września 2021 r. w całym Trójmieście.Nie mów "mnie to nie dotyczy"! Przyjdź i odmień swoją głowę!Pełny Program znajdziesz na:
www.odmienswojaglowe.orgPatronaty honorowe:
Marszałek Województwa Pomorskiego
Prezydent Miasta Gdańska
Prezydent Miasta Gdyni
Prezydent Miasta Sopotu
Rzecznik Praw Obywatelskich
Patronaty medialne:
Radio Gdańsk
www.gdansk.pl

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Strefa Twórczego Komfortu
już niedostępne -