ODYSEJA - Poznań (17:00)

location icon
POZNAŃ GŁÓWNY (Dworzec PKP) Dworzec Główny PKP, Pkp
calendar icon
Od 3 lip 17:00 do 3 lip 17:00

ODYSEJA


Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, to coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia - swojej Itaki.
Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który "wyszedł z formy" rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.
Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym - pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów - będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed "wyjazdu", w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania - rytualnej "śmierci do nowego życia". Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator - człowieka w drodze, jest aktualny dla współczesnego Europejczyka.Choreografia: Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami
Taniec: Natalia 'Sarna' Kladziwa, Jakub Pewiński, Paweł Urbanowicz
Muzyka: Sean Palmer, Kuba Pałys
Kostiumy: Damian Kretschmer
Produkcja: Joanna Stasina
Partner pokazów: Malta FestivalGDZIE: DWORZEC PKP POZNAŃ GŁÓWNY 

KIEDY: 03.07.2022, godziny pokazów: 17:00 i 20:00

Prosimy widzów o zabranie własnych słuchawek z końcówką mini jack.

Na 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia rozdawane będą odbiorniki.Spektakl "ODYSEJA" zostanie zaprezentowany na Malta Festival w ramach projektu "Nauka sztuki - sztuka nauki" realizowanego przez Uniwersytet Łódzki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bezpłatna wejściówka
już niedostępne -