Zaczarowane kino plenerowe / Lato Muminków

location icon
Park Zaczarowanej Dorożki Jana Kaczary 1B, Kraków
calendar icon
Od 29 sie 20:00 do 29 sie 20:00

29.VIII (sobota) "Lato Muminków" reż. Maria Lindberg, Cezary Morawski / 2008 / 88'
Czarodziejski film dla małych i dużych wielbicieli najsympatyczniejszych bajkowych stworków na świecie. Zwyczajny, spokojny dzień w Dolinie Muminków zostaje nagle przerwany przez wybuch wulkanu, który wywołuje powódź. Rodzina Muminków jest zmuszona opuścić swoją ukochaną Dolinę Muminków w poszukiwaniu ratunku przed wielką wodą. Przedostają się do pływającego domu, który - jak się wkrótce okazuje - jest niezwykły. To, tak naprawdę, teatr - wyposażony w scenę i całe teatralne zaplecze. Zamieszkuje go tajemnicza wielbicielka teatru - Emma. Emma postanawia przyjąć pod swój dach Rodzinę Muminków… Tak rozpoczyna się filmowa opowieść o sympatycznych mieszkańcach Doliny Muminków, znanych starszej i młodszej publiczności z telewizyjnych wieczorynek oraz z bestsellerowego cyklu książeczek dla dzieci autorstwa Tove Jansson, za które autorka była wielokrotnie nagradzana (m.in. Medalem Hansa Christiana Andersena i Orderem Uśmiechu).

Kino Plenerowe
Miejsce: Park Zaczarowanej Dorożki (przy ul. Jana Kaczary 1B)
Daty: 28, 29 sierpnia oraz 4,5, 11, 12 września (piątki i soboty)
Godzina rozpoczęcia: 20:00 / Ze względów organizacyjnych prosimy o punktualność. Po rozpoczęciu seansu wejściówka traci ważność.

Zapraszam na cykl seansów plenerowych w Parku Zaczarowanej Dorożki, realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 .

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Miejsca nienumerowane Wejściówka

Miejsca nienumerowane

Wyprzedane Brak wolnych miejsc