Bezpłatne webinarium - Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (UPR) - o co w tym chodzi?

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 11 maj 17:00 do 31 sie 17:00

Szanowni Państwo,

Czy wiecie, ze w 2020 r. otwarto 396 uproszczonych postępowań restrukturyzacyjnych (UPR) - ogółem prawie 800 restrukturyzacji i ponad 500 upadłości w zaledwie 6 miesięcy! Obecnie ponad 75 % otwieranych restrukturyzacji stanowi uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne.  W prawie 62 % postępowań UPR otwartych w lipcu i sierpniu 2020 r. zawarto układ (80 - 100% częściej niż "standardowo"!).

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne ('UPR) jest w polskim porządku prawnym instrumentem świeżym, wprowadzonym przez przepisy tarczy antykryzysowej 4.0  i odwołującym się do przepisów Prawa restrukturyzacyjnego w postępowaniu o zatwierdzenie układu. Wielu firmom w kłopotach finansowych wydaje się, że po otwarciu UPR są bezpieczne, jeśli chodzi o wnioski o upadłość składane przez ich wierzycieli. Niestety, poniższa analiza wskazuje, że kwestia ta jest co najmniej wątpliwa - więcej, istnieją poważne argumenty, iż otwarcie UPR nie wyklucza ogłoszenia upadłości z wniosku wierzyciela.


Dlatego uprzejmie informujemy, iż przygotowaliśmy i bezpłatnie udostępniamy nagranie webinarium poświęcone uproszczonemu postępowaniu restrukturyzacyjnemu (UPR).

Szkolenie jest adresowane do:

  • właścicieli firm - niezależnie od branży, w której firma działa,
  • prawników wewnętrznych w firmach.

Dlaczego warto skorzystać z tego szkolenia?

Dzięki naszemu szkoleniu dowiesz się:

  • o najważniejszych zasadach i skutkach UPR,
  • zobaczysz jak w praktyce wygląda takie postępowanie,
  • będziesz mógł łatwo ocenić, jakie skutki może wywołać otwarcie UPR przez Twojego kontrahenta.

UPR może być drogą do ograniczenia ryzyka osobistej odpowiedzialności (karnej i cywilnej)!

Prowadzący:

   Przemysław Wierzbicki

Adwokat , licencjonowany doradca restrukturyzacyjny oraz syndyk z ponad 20 letnim doświadczeniem procesowym obejmujący przede wszystkim spory cywilne, administracyjne oraz karne. Doradza w zakresie upadłości i restrukturyzacji, prawa konkurencji oraz zamówień publicznych. Członek Stowarzyszenia Praktyków Restrukturyzacyjnych w Polsce, INSOL Europe oraz International Bar Association.

Nie czekaj, dokonaj bezpłatnej rejestracji aby otrzymać link do nagrania. Liczba miejsc ograniczona!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny
już niedostępne -