Jak korzystać z podpisu elektronicznego i w prosty sposób zdigitalizować umowy w każdej firmie? (ONLINE)

location icon
calendar icon
Od 21 maj 17:00 do 31 gru 19:00
ticket icon
Od 199,00 zł

Szanowni Państwo,

W marcu 2021 r. zrealizowaliśmy wyjątkowe szkolenie on-line dotyczące podpisu elektronicznego. Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i było bardzo wysoko oceniane (szczególnie za praktyczne przedstawienie tematu). Okazało się, że po skorzystaniu z naszego szkolenia praktycznie każdy mógł, szybko i bezpiecznie, zdigitalizować swój biznes (lub jego ważną część) - korzystając szerzej z podpisu elektronicznego w firmie (nie tylko podpisu kwalifikowanego!). W konsekwencji, okazywało się, że można prowadzić biznes z ograniczeniem ryzyka COVID-19, oszczędzając na materiałach biurowych i czasie pracy, szybciej załatwiając formalności i pozyskując nowych klientów. 

W trakcie szkolenia:

 • odtwarzamy filmy przedstawiające m.in.: złożenie e-Podpisu oraz jego walidację,
 • przekazujemy przykładową procedurę korzystania z e-Podpisu (w tym procedurę składania e-Podpisu oraz jego walidacji).

Dlatego chcielibyśmy Państwa poinformować, iż przez najbliższe 30 dni istnieje możliwość zapoznania się z nagraniem tego szkolenia. Może to być świetna okazja, żeby przeszkolić pracowników Państwa firmy zajmujących się dokumentami podpisywanymi elektronicznie.

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia?

W czasie pandemii COVID-19 wiele firm musiało zrezygnować z tradycyjnego obiegu dokumentacji i zaczęło częściej korzystać z podpisu elektronicznego (na przykład - do podpisywania umów, protokołów odbioru, pism urzędowych, wniosków). Okazało się jednak, że muszą się skonfrontować z wieloma nowymi problemami praktycznymi, których wcześniej firmy te nie znały, gdyż bazowały na "papierowym" obiegu dokumentacji. Na przykład:

 • czy możliwe jest zawieranie umów z zastosowaniem wyłącznie podpisów elektronicznych, czy też można umowę zawrzeć w trybie mieszanym (jedna strona elektronicznie, druga tradycyjnie),
 • jak określić datę zawarcia umowy podpisanej elektronicznie,
 • jak wygląda weryfikacja poprawności podpisu elektronicznego - w tym po wygaśnięciu certyfikatu użytego do złożenia podpisu,
 • jak zabezpieczyć dokumentację na wypadek ewentualnego sporu.

Dla kogo jest te szkolenie?

Dla każdej osoby, która w firmie stosuje podpis elektroniczny lub korzysta z dokumentów podpisanych takim dokumentem (na przykład - właścicieli firm, osób zajmujących się umowami/zamówieniami, prawników wewnętrznych, osób prowadzących windykację, osób z pionu finansowego). Szkolenie sprawdzi się w przypadku każdej firmy - niezależnie od branży, w której ona działa.

Korzyści ze szkolenia?

Intencją naszego szkolenia nie jest wyłącznie przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim:

 • wskazanie, w jaki sposób wdrożyć u siebie podpis elektroniczny i jak z niego bezpiecznie korzystać,
 • pomoc w opracowaniu wewnętrznej procedury, jak sobie radzić z dokumentami podpisanymi podpisem elektronicznym,
 • pokazanie technicznych i prawnych działań, których wdrożenie pozwoli uniknąć w przyszłości problemów z wykonaniem umów.

Po skorzystaniu z naszego szkolenia będziesz mógł, szybko i bezpiecznie, zdigitalizować swój biznes (lub jego ważną część) - w konsekwencji, będziesz mógł prowadzić biznes z ograniczeniem ryzyka COVID-19, oszczędzisz na materiałach biurowych i czasie pracy, szybciej załatwisz formalności i pozyskasz nowych klientów.

Czego możesz się dowiedzieć z tego szkolenia?

Po skorzystaniu z tego szkolenia dowiesz się:

 1. Co to jest "podpis elektroniczny (zwykły, zaawansowany, kwalifikowany)"?
 2. Czym się różnią poszczególne rodzaje podpisu?
 3. Co to jest "forma czynności prawnej" i co oznacza "forma dokumentowa" i "forma elektroniczna"?
 4. Kiedy musisz skorzystać z kwalifikowanego podpisu elektronicznego, a kiedy wystarczy podpis elektroniczny zwykły lub dokument elektroniczny?
 5. Jak pozyskać kwalifikowany podpis elektroniczny? Czy taki podpis jest "na całe życie" czy tylko "na określony czas"?
 6. Jak wygląda proces poprawnego składania i walidacji podpisu elektronicznego.
 7. Co zrobić, jeśli musimy uzyskać akceptację więcej niż jednej osoby z wykorzystaniem podpisu elektronicznego.
 8. Jak wygląda zawieranie umów z zastosowaniem wyłącznie podpisów elektronicznych lub mieszanych (jedna strona elektronicznie, druga tradycyjnie), w tym jak określić datę zawarcia umowy?
 9. Jak wygląda weryfikacja poprawności podpisu elektronicznego po wygaśnięciu certyfikatu użytego do złożenia podpisu - aspekty prawne.
 10. Przechowywanie i archiwizacja dokumentów podpisanych podpisem elektronicznym (zwykłym, zaawansowanym, kwalifikowanym).

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Promocyjny
już niedostępne 199,00 zł -