Od szkicu do gotowego produktu. Tadeusz Jelec Deigun Design Consultancy i Firma Spline

location icon
Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni BUD. |||, sala C - parter Aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia
calendar icon
Od 1 lut 11:00 do 1 lut 11:00

Twórczy proces powstawania pojazdu. Od szkicu do gotowego produktu.

Projektant, zespół, proces- Tadeusz Jelec i Firma Spline

Dowiesz się jak wygląda proces tworzenia pojazdu. Podobnie jak każde projektowanie - projektowanie samochodów to złożony temat. Przejdziemy przez cały proces projektowy, aż do gotowego produktu.

Przedstawimy jak powstaje pojazd, ile czasu zajmuje jego dopracowanie, z jakimi obostrzeniami spotyka się projektant, zanim stworzone dzieło zostanie wpuszczone na salony a potem my maniacy motoryzacji ale i Ci dla których samochód, pojazd jest narzędziem do pracy zasiądzie za jego kierownicą czy sterami.

Każdy element jest owocem niewyobrażalnej liczby decyzji podejmowanych przez zespół projektowy, z zakresu inżynierii, estetyki. Atrakcyjne wzornictwo pojazdu przykuwa uwagę i może decydować o sukcesie lub porażce produktu.

Na koniec odpowiemy na Wasze pytania.

Wykład prowadzony jest przez projektanta Tadeusza Jelca

Od 1989 roku pracował jako Design Manager dla koncernu Jaguar Cars.

Absolwent londyńskich Chelsea School of Art and Design oraz Royal College of Art.

W trakcie 30-to letniej kariery odpowiedzialny był za tworzenie zarówno wnętrz jak i nadwozi wielu samochodów (XK8, XJ8, X-Type, S-Type, XF oraz XK). W ostatnich kilku latach pod jego kierunkiem powstały projekty takie jak XF-Facelift, XF-Sportbrake (1-szej generacji), Project 7, najnowsze wnętrze Jaguara XE, wnętrze nowego XF Sportbrake czy F-Type 1-szej oraz 2-giej generacji. Projekt ten zdobył miano "najpiękniejszego samochodu sportowego roku 2014" w plebiscycie czytelników czasopisma Auto Motor und Sport. W 2017 roku czasopismo Auto Świat przyznało mu tytuł Człowieka Roku za całokształt pracy w przemyśle motoryzacyjnym.

oraz firmę SPLINE -Gdzie pasja spotyka się z praktyką

www.spline.pl

Firma Spline zajmuje się modelowaniem powierzchni klasy "A" - tzw. perfekcyjne powierzchnie. Są to widoczne powierzchnie części zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz pojazdu.

Najczęściej używane w branży motoryzacyjnej i odnoszą się do tych powierzchni, które są widoczne w produkcie. Wyzwaniem w tworzeniu powierzchni klasy A jest połączenie potrzeb estetyki, zachowanie ciągłości krzywizn, brak pofalowań oraz specyfikacji technicznej i wymagań produkcyjnych.

Zespół firmy tworzą pasjonaci Daniel Rzepliński, Piotr Wyderski, Karol Kominek, którzy swoją wiedze i doświadczenie zdobyli w Niemczech, Anglii, Szwecji pracując z takim koncernami jak VW, JAGUR CARS, SKODA.

Wykład przeznaczony jest dla każdego miłośnika motoryzacji oraz dla wszystkich projektantów…

Czas trwania 1,5 godziny

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Bilet Wstępu
już niedostępne 79,00 zł -